Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Pajik,
snad to teď půjde-samo se mi to nějak odeslalo a stále nejde odeslat další příspěvěk.

Double double top/bottom se probírá,jak psala Tatiana, na e-mini I. Ale nejedná se o nic jiného než se v případě double top se vytvoří další vrchol, trh se otočí a klesá. V případě double bottom se trh ještě jednou otočí na low a začně stoupat.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Kahiros, jak jsem psal předposledně, to je v pohodě a je chálihodné, že se to probírá na kurzu eminy. Ale najdi prosím alespon nějaký odkázeček ve světě na tuto formaci DDT(mimo kurz eminy). Já prostě prošel spousty stránek a nikde jsem o tom zmínku neviděl. Ale jak už jsem poznamenal, rád se přiučím a třeba jsem nečetl vše.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už jsem na to přišel.Zadal jsem příkaz asi dvě sekundy před tím než se vytvořila další úsečka.Takže než se příkaz dostal do Ameriky a při pohybu trhu jsem pak nakoupil za aktuální cenu trhu.Obchoduji GSt.Ovšem SL již byl zadán asi tří minuty a posunul se také -0,3bodu.Zadávám ho součastně s SM pomocí příkazu bracket.Vstupuji na 1min.grafu-tak rychlý trh ani jinak nejde obchodovat/hlavně v" amatérské" půlhodině/.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já používám SL 0,8 bodu /russel/ a při větším TF nemůžete tak malý SL použit.Já jedu především na ochranu kapitálu a ne na profity.Při trendu pak vystupuji na 5min.grafu.RRR mi vychází 1:4.\tento systém obchoduji 1 hodinu denně.V poslední době testuji vstupy podle počasí.Když svítí slunce jdu dolů, když je zamračeno tak nahoru.Je to bezva.Je tu důležitý MM.Ten mi zajistí ochranu kapitálu a zisku.První vstup mám vždy v půl čtvrté/15:30:55/.To bych ovšem nedoporučoval začátečníkům.Začátečníci zkuste brát vstupy třeba po půl desáté večer ve směru trendu .Trh je již klidný a o profity nebude nouze.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To MNovak
Vzhledem k tomu, že toto fórum má sloužit k předávání seriózních informací, já osobně tuto informaci za takovou nepovažuji. Dokonce se domnívám, že se mohou najít nováčci, kteří by toto mohli vzít i vážně. To už by mohla přijít i rada pro nováčky k nočnímu obchodování a držení pozic. S tím sluncem jako vtip dobrý, ale tohle není fórum sloužící k výměně vtipů- k tomu jsou třeba vtipky.cz. I když třeba Mplay prý také tvrdí, že důležitý je MM a ne vstupy, což prý dokazuje náhonými vstupy do obchodů, které pak jsou profitabilní-jen jsem o tom četla, snad nám to v Praze i předvede. Ale ten už obchoduje úspěšně dlouhou řadu let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Tatiana:
Na rozdíl od Vás, já tuto informaci pokládám za zcela seriózní. A jak předeslal Tom s Petrem, přesvědčí nás o tom i Mplay. (Mimochodem - kdo z nás ví, jak dlouho se MNovak zabývá tradingem? "Nováček v diskuzi" žádnou relevantní informaci v sobě nenese...)
Vždyť každý náš vstup do trhu je de facto jen hra s pravděpodobností. Podstatná je statistika výsledků. Pokud budete mít RRR třeba 1:3 a dobrý MM, pak nemůžete nevyhrát ať je Váš plán jakýkoli. Podstatný je jen ten MM, ten určí Váš statistický úspěch/neúspěch.
Toť můj názor, byť zcela odlišný od Vašeho.

Přeji mnoho $$$

Radovan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasim, ze trade management [MM] je velmi dulezity. K tomu nutno dodat, ze to vsak neni zaruka uspechu, protoze hlava dokaze znicit vsechno. Zrovna ctu knihu, kde autor pise, ze trading je castecne umeni [analyza grafu] a castecne tvrdy business [obchodovani]. Uspesny trader nemusi byt jednicka v analyze grafu, musi vsak byt neporazitelny v businessu. Umeni analyzy grafu zvysuje nase vydelky, avsak jen za predpokladu, ze jsme jednickou v oblasti businessu. A znovu doplnuji, ze to vse je k nicemu, pokud mame v hlave bordel, protoze hlava dokaze znicit zcela vse.

Preji vsem mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ad náhodné vstupy:
pokud by si někdo dal tu práci a zkusil si náhodné vstupy do pozice, klidně dle stavu oblačnosti či jinak (jak se třeba vyspal...), ale držel naprosto striktní MM, mohl by být velice překvapen výsledky. Jinak souhlas s Libicem o "umění číst grafy". To je pomůcka, více-méně velice účinná. Do tradingu ale podstatně vstupuje ČAS, a s ním též nakládá každý různě: jinak daytradeři, poziční konači, dlouhodobí investoři s balíkem, které i větší - pro daytradera už podstatný - propad nemusí ohrozit. Každý by tak měl mít jinak nastavený MM. Myslím většina drobných burziánů neví jaký čas v pozici bude, o všem tak rozhoduje MM a nastavené limity či jejich posouvání pokud se daří.
Docela zde někdy žasnu co vše začínající pracně zkoumají, na čem staví, zatímco MM jim uniká. Je to zdánlivě práce nezáživná a nudná, lepší je backtestovat X-let něco zpět.....to je OK, ale když do obchodu jdou pak nepřipraveni na všechny eventuality které se mohou stát a pohnou jim nejen účtem, ale hlavně psychikou tak pak hrozí že začnou v presu z nečekaného zmatkovat . Tvrdím těžký omyl, který mnohým vezme chuť i peníze - zbytečně.
Zvláště myslím daytrareři na forexu (bez poplatku)mohou mít i s náhodnými vstupy velice zajímavé výsledky. I zdánlivě zcela nesmyslné postupy, které ale vedou k cíli a tím je zisk, není třeba zavrhovat. Osobně považuji tvrdý MM za naprostou nutnost k přežití pro začínající a k dosahování dlouhodobého zisku pro všechny. Kdykoliv jsem MM sám porušil - jedno proč - bylo zle.
úspěch všem!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paní Tatiano pokud chcete obchodovat v noci, můžu Vám poradit zkuste obchodovat gapy.Přináší to zajímavé zisky.Nejlépe to vychází ve středu 79% a ve čtvrtek82%.Musí se zde použít větší SL.
Pane Libici podle mého názoru binec v hlavě vzniká pokud Vás často vyhazují SL-hlavně, když jsou nastaveny na vysoké hodnoty.Pokud obchodujete systém, kde chytnete pět nízkých SL za měsíc/20 obchodů/ tak hlava tolik nebolí jen se někdy zachvěje ruka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNovak:
jsem při chuti, takže něco k vašemu :-)
až budete mít kousek času vlezte papírově do čehokoliv jedno jakým směrem, bez ohledu na tech.analýzu, na cokoliv. Pak jen při ztrátě držte stoploss dle vašeho MM, až budete v profitu zkuste jej posouvat co nejdál nebo po dosažení PT utečte. Udělejte takových obchodů víc a možná budete překvapen :-) . I příjemně.
Podmínka: naprosto striktní držení SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...