Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dobrý večer Tomáši,
pokusím se odpovědět:
ZS - je to symbol právě pro komoditu Soybeans, pokud si symbol ZS zadáte do okna "Futures quote", tak vám vyjedou všechny kontraktní měsíce pro komoditu
E - elektronické obchodování komodity, druhá verze je "pit"
trading unit - obchodovaná jednotka, zde 5000 bušlů, pro vás to neznamená z pohledu obchodování nic
daily limit - na stránce burzy mají limit 2500 USD/kontrakt, tak bych věřil spíš burze ...
value for one futures/option unit - velikost jednotky pro futures a opce, souvisí to s tick size, 1/4 = 12,50 USD, tj. 1 = 50 USD

snad Vám to pomůže,

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PTomi:

Znak 'Z' pred symbolem komodity znamena, ze se tato obchoduje elektronicky - tedy nikoliv pitove.
Trading unit 5,000 bu - je nejmensi obchodovana jednotka 5.000 buschelu (neco jako pytlu).
Rozdil mezi futures unit a options unit zde (cenove) neni zadny - options unit hodnota Vas bude zajimat, az budete chtit obchodovat opce.

Prehledl jsem prispevek od mira_k ze vcerejska...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirku a Jirko moc díky. Už se mi trochu vyjasňuje.
Myslel jsem že trhy a data jsou pro každou komoditu v určitém kontraktním období jen jedny, ať jde o "el" nebo "pit" trh. Nyní ale vidím že trhy i data jsou zvlášť pro pit a pro elektronické obchodování. "jestli to dobře chápu."
Chci ze začátku obchodovat pozičně, a chtěl jsem využívat data zdarma, takže bych ze začátku nemusel kupovat soft na analízu dat a používal bych excel. Pokud bych ale chtěl obchocat elektronicky tak bych ten soft stejně musel koupit ne?
Nebo je nějaká možnost jak zadávat příkazy bez softu pro analízu? a nebo soft pro zadávání příkazů není ten samý jak pro analízu?
Jde mi o to že když neumím dobře jazyk (a u nás asi, co jsem tady tak četl žádný slušný broker pro poziční obcodování není), tak bych se nemusel složitě domloubat s brokerem, ale přímo bych si zadal co chci udělat podle dat zdarma.
Díky za odpvěď
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
data jsou jedny, mění se jen způsob obchodání a tím i komise a rychlost plnění.
Rozlišujte mezi softem pro analýzu a pro obchodování. Na analýzu dat vám postačí třeba i Excel, ale pro obchodování potřebujete mít účet u brokera a platformu, kam budete zadávat příkazy, i když možnost zadávat brokerovi příkazy mailem nebo telefonicky taky určitě existuje.
Jsou programy, ve kterých můžete jak analyzovat, tak z nich obchodovat. Pro testování jsou data zdarma dost často k dispozici na netu. Každopádně při obchodování budete brokerovi platit poplatky za vstup a výstup z obchodu, občas i za real-time data, takže úplně zdarma to nebude a to at to deláte zcela sám nebo s jeho asistencí.

jinak doporučuji si projít Finančníka, kde najdete spoustu tipů pro začátky.
www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/jaky-trh-obchodovat.html


každopádně ať se Vám daří,
Míra


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Míro děkuji vám za informace. Manuál mám vytištěnej, přečtenej, podtrhanej. A ty druhý stránky taky. Vím že budu muset platit komise za uzkutečněné obchody. Vysledoval jsem si taky že budu pro začátek potřebovat asi 5000 USD, abych tam třeba 2 měsíce vydržel. To vše vím. Ale pokud chci obchodovat pozičně tak čerstvá data nepotřebuji měly by stačit spožděná. Zajímá mě, jestli seženu nějakého brokera pro poziční elektronické obchodování, který by mi se založením účtu dal platformu (zdarma) abych mohl s burzou obchodovat.
(on bude mít své komise, a já bych mohl obchodovat aniž bych musel spolehat na svou velmi lámanou angličtinu.
Pokud bych musel platformu ještě kupovat, kolik to tak asi může stát? Abych pak nečučel.

A ještě jeden dotaz. Píšete že data jsou jedny. Já jsem našel na dopotučených stránkách na burze CBOT např tyto kukuřice Corn (E) (ZCK8), Corn (CK8). Chci se zeptat. Je ta první elektronická a ta druhá pro pitový trh? Nebo jde ještě o něco jiného?
A pokud ano tak proč se např poslední 3 dny nepatrně liší? Change je u obou stejné, ale open, low, atd. se někdy liší v setinách.
Díky za věnovaný čas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši,
nemáte rozhodně zač :)

ZC je elektronicky obchodována kukuřice, C je pitově, oba v kontraktním měsíci K8, takže to máte správně.

Pravé důvody odlišností netuším, můj tip je, že se to liší, díky odlišnému způsobu obchodování, ale to je to jen můj odhad.

Platforma zdarma neni zase tak nedosažitelný cíl. Můj broker má třeba platformu zdarma, stejně jako real-time data, který si stahuji do Sierry, tak platím jen za ní (level 4). Doporučení na svého brokera vám bohužel dát nemohu, ne že bych nechtěl, ale je to proti pravidlům diskuze, ale má tady svoje vlákno a IB to neni :)
Projděte si vlákno Brokeři, tady na Finančníkovi nebo stránky elitetrader.com. Tam najdete hodně tipů na brokery, vyberte si pár a projdetě jejich stránky, kde určitě najdete jejich poplatky, tak pak si vyberete podle svého gusta a finančních možností a určitě pak čučet nebudete :)

btw.: kde jste přišel na to, že 5000USD vám vydrží na 2 měsíce ?

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mira
s brokerem udělám co bude v mých silách.
S těmi 5000USD - procházel jsem si data kukuřice a připadá mi že stoploss o kterém se tady na vláknech píše (asi 200-300 USD) nemůže stačit pro poziční obchody. Zkoušel jsem si poslední 4 měsíce (ZCK8), a přišel jsem na to že denní výkyvy jsou až-1000 USD. Tato volatilita by mě s tak malým stoplosem vyrazila třeba hned první den a dokonce několikrát za sebou, přesto že trend je býčí a v případě nákupu bych měl vydělávat. Proto bych osobně ze začátku dával stoploss třeba 1300USD a až vydělám na to o co mohu přijít při menším stoplosu, tak bych ho snížil na třeba 300USD a ryskoval bych vyhazov , ale se ziskem. Vím že ryskuji více ale s daleko menší pravděpodobností. Řečených 5000 je i s rezervou kdyby se na pár dní změnil trend, abych se udržel.
Nevím jestli je to dobrá strategie, ale na začátku s malým stoplossem jsem byl v papírových obchodech furt venku ze ztrátou, a po zvýšení stoplossu je to přesně naupak.
Mimoto jsem se myslím tady někde dočetl. že 5000 je u některých brokerů minimální částka pro založení účtu pro poziční obchody.
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira
Nechci být neodbytnej, ale nikde na vláknech o brokerech jsem nenašel žádnou z Vašich poznámek , takže takto nezjistím u jakého brokera jste spokojen.
Možná kdyby tam přibyla nějaká nezávazná poznámka k čemukoli tak vych to vlákno našel .

Stejně nechápu proč je přímé sdělení této informate proti zásadám, když na některých vláknech se o nich běžně píše.
Díky
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Tomáši,
neznám přesně důvody, ale jednou v minulosti se tady probíralo, že ne všichni zahraniční brokeři, jsou licencovaní v ČR a prý by mohli být problémy s ČNB, v případě doporučování a odkazování na ně (snad mimo IB), ale to je spíš otázka na Petra a Tomáše, jak to je ... já to jen respektuji.

btw: jinak když si dáte vyhledat moje příspěvky, tak v této otázce mě najdete myslim pouze v jednom vláknu :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ousteen:

Podle meho nazoru to dvojite dno neni. Fakt ale je, ze kazdy vnima tyto formace jinak a kde nekdo formaci absolutne nevidi (neobchodoval by ji), tam je pro nekoho jineho obchodni prilezitost na zaklade takove formace zcela zretelna. Obavam se tedy, ze at uz Vam zde svuj nazor sdeli kdokoliv jakykoliv, nebral bych to jako dogma ale spis jako tip pro lepsi orientaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý večer
mám dotaz, stáhla jsem si program Gecko Track´.... zdarma na 30 dní a nemám v programu pod ikonou "view" "program options", abych si mohla změnit nastavení MA, můžete mě prosím někdo poradit, zda jde změnit nastavení indikátorů v programu i jiným způsobem
asi je to hloupý dotaz, ale s programen se teprve seznamuji, opravdu si nevím rady a nemůžu pokračovat dál
děkuji moc :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Pokud je úspěšnost určení vývoje trhu okolo 40 až 50%, pak mi není jasné, proč se zabývat nějakým podrobnějším zkoumáním grafu a trendu, provádět výpočty apod. Stačí jen správně nastavit stop-loss na 5% kapitálu a pak jen zcela náhodně provést příkaz SELL nebo BUY. Vždyť je to v praxi padesát na padesát. Nebo se mýlím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...