Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Unlimited

Máš pravdu, k úspěšnému obchodování ti stačí tato trocha jak píšeš. Je zde solidní úspěšnost i dost pěkné RRR. Nepotřebuješ strávit roky studováním složitých procesů jako jsou neuronové sítě. Nepotřebuješ prakticky žádnou technickou analýzu. U nižžích TF se tyto formace vyskytují dost často asi i každý den. Vstupy jsou zde naprosto zřetelné, jen se musí trochu zapracovat na výstupech. A zde stačí jednoduchá trend line pro začátek nebo složitější metody držení delších trendů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den,
zabývám se krátce papertradingem a prosím o radu, jaká cena se ze svíčky počítá na vstup, případně výstup při pětiminutovém grafu? Nakupuji/prodávám za open nebo close? Pokud se jedná o výstup na SL nebo PT, stačí aby cena byla v rozmezí High a Low?
Předem děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojky
mám takový začátečnický dotaz, zkoušela jsem backtestovat TF trhy kde mi bylo celkem jasné že pohyb z 425,9 na 425,7 je rozdíl 20 dollarů,
teď jsem chtěla zkusit trh YM a tam jsou úplně jiná čísla, mám v sešitu z kurzu napsáno, že jeden tick je v tomto trhu 5 dollarů.. znamená to tedy, že pohyb z 8722 na 8721 je právě ten jeden tick??Chápu to dobře? a kolik je v tom případě jeden celý bod?? ještě mám jeden dotaz, když se koukam na stará data třeba z letošního ledna a ten čas, co na grafu vidím to je čas, který je právě u nás v čechách nebo to je ten čas v americe na burze?? to znamená přechod z jednoho dnu na druhý den, který v grafu vidím je tady u nás nebo v americe??
děkuji za odpovědi... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na YM jeden tick je i jeden bod, tj 5$. Pohyb 8722 na 8730 je 8 bodíků, tj.40$. Nevím jakou máte platformu, ale čas bude zřejmě v USA, Chicago /CST/u YM a u TF je o +hodinu posunutý oproti Chicago. Otevření trhů v USA odpovídá našemu času 15,30 hod. Poznáte to podle zvýšeného volume. Od 8 března je v USA letní čas takže trhy budou potom otevírat ve 14,30 hod našeho času až do 29.3, kdy i u nás nastane letní čas a vše půjde opět ve starých kolejích, tj. v 15,30 hod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Woodie:
Pips zhruba odpovídají tickům - to jest nejmenší jednotka o kterou se změní cena. Na rozdíl od ticků se však používají zejména u měnových párů a jejich hodnota se tak stává proměnnou. Tick je x dolarů za určité množství například bušlu pšenice - pip je minimální změna poměru například mezi librou a yenem vyjádřená v dolarech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezky den, děkuji za odpově´d, těm tickům už rozumím, používám, zatím ninjatrader a ten čas mi pořád ještě není jasný... když chci vysledovat vstupy a výstupy našeho času 15:30 až 18:00, musím si odpočítat hodiny kolik je v tuto dobu v chicagu a na grafu vyhledávat čas těch asi 8h dopoledne... nebo ten čas, co se mi na grafu, na starých datech zobrazuje je čas, který v tu danou dobu byl tady u nás v čechách??a stačí si tedy najet na 15:30 a můžu pracovat??
děkuji za odpově´D :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý všem, asi 2 roky, se věnuji vzdělání ohledně komodit a trochu i akcie...začal jsem trochu zhurta a četl si složitějši věci, a až teď mi došlo že nemám pořádné základy, proto bych uvital kdyby někdo o nějakych materiálech věděl (kniha, kurzy atd...)je to trochu divné ale je to tak! Mám nastudováno spiše složitějši věci a nejde mi to teďdohromady. Jinak jsem student a mám 17let :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...