Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Ahoj.

čtením grafů se zabývám asi 2 měsíce a vypadá to, že mám před sebou ještě velký kus cesty.
Je těžký mít v hlavě všechny formace, které se mohou na grafu objevit a zároveň vědět, který oscilátor nebo indikátor je ten pravý.....

Nevíte někdo, jak nejlépe nastavit Momentum,MACD a RSI. Pokud MACD říká, že mám vstoupit do pozice, ale RSI a Momentum si to nemyslí....nebo naopak....

Který poslouchat?

Díky předem za radu

Ahoj

David ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 285
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

david2007,

nechci Vás zklamat, ale to jsou právě věci na které bude muset asi přijít sám. Co bude nejlépe vyhovovat Vašemu obchodnímu systému a obchodnímu stylu. Je bezpočet přístupů a těžko lze v tomto někomu radit. Na takovéto otázky Vám bude muset dávat odpovědi právě Váš obchodní systém.

Přeji hodně zdaru a vytrvalosti

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

david 2007.

Podle meho mineni a podle toho co bylo pro me dulezite,je nejdrive si rozdelit indikatory na trendove a oscilatory a pochopit jak pracuji, v jakych situacich se pouzivaji, k jakym ucelum jsou vhodne.Pak si vybrat nektere o kterych si budete myslet,ze Vam sedi a zacit studovat.Neni to nic tezkeho,vse je zalozeno pouze na matematice.Slozitejsi je ale pochopit filozofii a logiku stavby konkretniho indikatoru.To uz ale bude zalezet jenom na Vas,protoze co sedi jednomu nemusi sedet druhemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Davide,
asi nejhorsi co muzes udelat je prihlasit se na kurz obchodovani pomoci indikatoru.
Jeden muj kamarad, ktery zacina byt pomerne uspesny trader, mi nedavno napsal:
"sem hledal hledal a pritom sem mel svuj system neustale pred ocima,
stacil vse vymazat (indikatory) a soustredit se..."

Price action se tomu rika.

911 tu popisoval svuj system ktery je na price action zalozeny. Najdi si jeho prispevky.
zde: www.financnik.cz/forum/read.php?13,74563
najdes manual ktery ma cenu zlata. Popisuje SR, trendy, body obratu, k tomu prihod candle sticky, zejmena hammery, TL - pravidlo tri vrcholu a jak napsali nedavno financnici dostanes se k pokrocilemu obchodovani 21 stoleti :-)
K tomu zjistis ze i napr. na YM lze mit PT 60 ticku pri SL 10 ticku, ze lze vstupovat na vrcholech a dnech +- par ticku, ze misto stresu muzes vedet pri ID obchodovani den dopredu kde budes vstupovat a vystupovat a podobne veci o kterych si 99% traderu mysli, ze nejsou mozne...
Proste sama pozitiva :D


Ale samozrejme muzes i blbnout s indikatorama ;)
Hodne stesti a otevrenou hlavu

Swen
PS: ocekavam zurivou reakci - dopredu rikam ze na ni reagovat nebudu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

david2007 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj.
>
> čtením grafů se zabývám asi 2 měsíce a vypadá to,
> že mám před sebou ještě velký kus cesty.
> Je těžký mít v hlavě všechny formace, které se
> mohou na grafu objevit a zároveň vědět, který
> oscilátor nebo indikátor je ten pravý.....
>
> Nevíte někdo, jak nejlépe nastavit Momentum,MACD a
> RSI. Pokud MACD říká, že mám vstoupit do pozice,
> ale RSI a Momentum si to nemyslí....nebo
> naopak....
>
> Který poslouchat?
>
> Díky předem za radu
>
> Ahoj
>
> David

Davide, ty bezne oscilatory, momentum, klouzave prumery, MACD (zbyhavost a rozbyhavost klouzavych prumeru) jsou proste meriče neceho, nejakeho děje. Stejne tak jako kdyz jedete v aute mate pred sebou merak otacek a merak rychlosti, tak stejnou funkci delaji indikatory. Mnohe z nich vlastne nemaji s obchodovanim puvodne co delat. Napr. klouzavy prumer je proste statisticka metoda na vyhlazeni krivky (zprumerovani hodnot). Nejprve bych se snazil kazdy z nich pochopit. Kuprikladu ja pouzivam MACD, a klouzave prumery. Koukam na to uz tak dlouho, ze si umim prtedstavit, co indikator ukaze, kdyz se bude dit neco konkretniho s cenami.

Klouzavy prumer si muzete predtavit napr. tak, ze jdete se psem na prochazku (to neni muj napad)

Vemte si jeden po druhem, a snazte se pochopit co ukazuje, kdy to ukazuje a co bude ukazovat, kdyz se stane zitra neco konkretniho. Napr. kdyz si vidite, ze je v trhu dlouhy uptrend (nekolik baru za sebou s vyssimi high a vyssimi low), tak bude momentum treba vyrovnane. Jakmile se trh stabilizuje a bude se mrcasit kolem nejake konkretni ceny, MOMENTUM pujde dolu (proč? proto, že se snížil rozdíl mezi dnešním close a close před X dny). Je to tak proto, ze momentum je proste rozdil dnesni zaviraci ceny oproti zaviraci cene pred X dny. Nic komplikovaneho. Jenom to sledujte, jeden indikator po druhem a dejte tomu cas.

Co se tyce nastaveni, pokud pouzivate konkretni software a ma nejake preddefinovane hodnoty, klidne bych se jich drzel, nebo napr. mnoho navodu napr. ziskate v mem nejoblibenejsim clanku a ve vlaknu k tomuto clanku:

www.financnik.cz/komodity/strategie/triple-screen-komentar.html
www.financnik.cz/forum/read.php?2,2509,page=1

Kdyz se zamerite treba jen na MACD a MACD-H (coz je forma histogramu, prehlednejsi zobrazeni tehož), tak se tam doctete, jak to ostatni nastavuji a jakym zpusobem interpretuji treba zrovna tento indikator. Kolegove zde pouzivaji standardni preddefinovane hodnoty v programu TNT (Track and Trade) a ocividne s tim vystaci (a podle vseho jiz s tim i ziskove obchoduji).

Hodne stesti a neveste hlavu.
Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Koukam ze jsem tensvuj prispevek nechal rozepsany...
Klouzavy prunmer si muzete napr. predstavit jako kdz jdete se psem na prochazku, mate ho na voditku a on beha stridave naparavo, nalevo. Kdyz se nekam rozebehne, tak vas tahne s sebou. On je jakoby cena a vy jste klouzavy prumer. Tento priklad najdete tusim v knize Obchodovani na financnich trzich od Tomase a Petra.
Martin
Link to comment
Sdílet pomocí služby

swene
Každému v tomto byznysu vyhovuje něco jiného ale trvá to dost dlouho než na to příjde. Jestli je to ztráta času to nedokážu posoudit. Existuje jen jedna cesta a asi to tu říkal Bolja - od jednoduchého k složitému a zpátky k jednoduchému. Nefunguje to pokud se něco vynechá. Takže si myslím, že si tu cestu musí každý projít ať chce nebo nechce. Rady ostatních jsou jen takové postrčení dobrým nebo špatným směrem. Pokud to vydrží a najde si něco svého má naději na úspěch. A to má za sebou jen první dva body z pěti na cestě za úspěchem.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den vsem, jelikoz preferuji day trading chtel jsem se zeptat jak spravne nastavit stochastic oscilator v tydennim grafu na mensi citlivost. zkousel jsem ruzne kombinace ale dosud jsem nenasel zadnou ktera by mi vyhovovala. kdo ma s timto oscilatorem nejake zkusenosti a vi jak by spravne mohl fungovat v tydennim grafu prosim napiste mi sem vas nazor.predem dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

díky za Vaše příspěvky

To Alec:

Máš pravdu. Je mi jasný, že je to hlavně o vytrvalosti.
Člověk se ale snaží samozřejmě mít všechno a umět všechno HNED. Tohle ale zvlášť v tradingu nejde.
Tím už jsem si jistý. Nechápu lidi, kteří se rozhodli jít do reálného obchodování po 2 – 3 měsících. Než někdo vůbec pochopí, jak to vše funguje, uplynou min. 2 měsíce.

To Merkur1:

Souhlasím. Jaké trendové indikátory a oscilátory používat a kdy.. To je právě to, na co trader potřebuje čas. A toho má každý málo


To Swen:

Myslím, že bez indikátorů by to mohlo možná ve Forexu, ale v komoditách??
Myslíš si, že to jde obchodovat, jen když je cena nahoře nebo dole? To si právě můžou začátečníci zkoušet na Demu. Když vidí, že je cena nahoře, dají pokyn prodat (a naopak)

Nevim. Kdyby to bylo tak jednoduchý, tak to dělá asi každý.
S/R si myslím, že je dobrá volba, ale neobjevují se tak často, né? Není lepší obchodovat alespoň se 2 indikátory??

Ještě si to pořádně prohlédnu. Díval jsem se na to, viděl jsem tam užitečné informace a některé dost pesimistické. Ale o tom to je. to je asi ta realita tradingu.
každopádně díky moc za příspěvek, budu o tom ještě uvažovat.
Máš zkušenosti s Price action???? Reálně nebo v papertradingu?


To Mutton 47:
chápu. Tripl screen znám a zkouším........
Ty definované hodnoty indikátorů, které jsou vždy v softu, mi právě přijde, že nejsou dobré. Právě proto jsem se ptal. :-)
Budu tedy zkoušet dál a uvidíme.
Díky za příspěvek


Ahoj David ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všem čtenářům grafů,

já se dívám na grafy a komodity teprve druhý měsíc. Po měsíci demoverze jsem okamžitě koupila soft i s datama na rok.
Data zdarma jsou sice super na jiném počítači (třeba u rodičů :)) ale na lepší analýzy už to chce program.
Moje zkušenost je, že každý den koukám na tři trhy a zkouším indikátory, čtu články na webu a večer knížku. Každý den komoditama dávám 2-3 hodiny. Někdy je to umění najít 120 minut klidu, ale když se chce....
Najednou ale vidím, že to do sebe začíná lehce zapadat. V grafech vidím to, co jsem před dvěma měsící vůbec neviděla. Líp se mi nastavují periody a v knížce je aspoň jedna věta, která má nosnou myšlenku na daný den.
(Dokonce už mi i visí nástěnka s poznámkama :-))
Je to je jako s jazyky. Každý den 30 minut je lepší než 1,5hodiny 2x týdně.
Každému doporučuji opravdu najít každý den určitý čas, který vyplníte jenom čtením grafů a čtením knih.
Ale ráda bych se podělila o jeden "stresují" element.
Můj muž ví o komoditách jen to, co mu řeknu, ale když se koukne na grafy, tak na 80% odhaduje jejich průběh na další týden. Jen 10 minut kouká, na NIC NEKLIKÁ, nepoužíví žádný indikátor, nic. Jeho úspěšnost je udivující a dosti stresující :S, vůbec to nechápu. Děláme oba svůj paper testing ("učetnictví" mu vedu já, když si to píše sám, nedá se pochopit, co vlastně zadal), ale on je krutě v plusu a já krutě pokulhávám za ním. Má tohle taky někdo doma?
Thea

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle nějakých statistik, které jsem četl se uvádí, že 85% lidí ví, kam trh směřuje. Myslím , že to pozná i malé dítě, když mu ukážete monitor. To není žádná věda. Problém je v tomto trhu vydělat nějaké peníze. Na to už musíte mít vypracovaný obchodní plán, který vám řekne, kdy vstoupit, zadat SL, PT, vystoupit. Je to stejné jako když podnikáte v obchodu.Musíte vědět co nakoupit, za jakou cenu, aby jste to pak prodali se ziskem. Pokud je trh nasycen tak musíte rychle prodat s malým ziskem nebo za nákupku, aby jste se zboží zbavili. Takže základem obchodování je nastudovat finančníka, pochopit základní pohyby trhu, vytvořit si obchodní plán a obchodovat tento plán na demoverzích až do doby, kdy budete v zisku. Pak teprve začít obchodovat reálné trhy, nejlépe minikontrakty.Ještě bych doporučil knihu od Joe Ross-Trading je byznys/je i v češtině-doufám, že mě administrátoři nebudou nadávat za propagaci/.Tato kniha se mi dostala do ruk nedávno a je asi nejlepší co jsem četl. V podstatě co se zde píše tak k těmto závěrům jsem došel i já-jsou to vlastně mé zkušenosti. Mám pocit, že všichni tradeři přijdou po určité době obchodování k podobným nebo stejným závěrům nebo lépe názorům. A to ani zdaleka neobchoduji 40 let jako Joe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

David,

k price action (PA) a indikatorom. Obchodujem PA a aj nazivo.
Mozem potvrdit, ze uspesne som zacal obchodovat az ked som indikatory zacal zmazavat.
Treba si uvedomit zmysel slova indicate = naznacovat, indikatory teda len nieco naznacuju, pricom urcitou matematickou formulkou (prve skreslenie) beru obycajne do uvahy len cenu (druhe skreslenie), za urcitu periodu casu alebo z poctu barov (tretie skreslenie), udalosti minulych (stvrte skreslenie). Aky chces vysledok ked prejde styrmi skresleniami? Poviem ti to rovno a usetrim ti rok - nahodny.
Ale aj mne to hovorili a trvalo mi dva roky kym som pochopil. Tym nechcem tvrdit, ze indikatory su zle a nemaju co robit na grafe, ale v prvom rade si treba vsimat cenu a objem, az potom niekde daleko nejaky indikator, cisto ako vizualnu pomocku, nie mechanicky generator signalov, tak to nefunguje.

K obchodovaniu bez stresov (netvrdim ze bez emocii) sa dostanes ale chce to cas, pocitaj aspon 2-3 roky intenzivneho studia trhu.

K S/R - objavuju sa neustale, takmer stale je trh na nejakej S/R, ide o to aky timeframe pozeras a obchodujes. S/R je jeden z najsilnejsich realnych signalov ake ti trh dava DOPREDU z pohladu casu. Okrem toho sleduj ako cena robi vyssie high/low alebo nizsie high/low a ako sa sprava volume, sleduj to aj 2-3 mesiace, ked chces tak napriklad s EMA34 a naucis sa o trhoch viac ako skusanim vsetkych moznych indikatorov.

Nelo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj
Prosil bych nějakého trpělivého tradera o radu.
Mám problém ne s čtením grafů, ale s propočtem projections u soybeans. Na doporučených stránkách
"www2.barchart.com/profile.asp?sym=ZSK8" jsem našel toto

Symbol - ZS .......................... nevím co znamená Z
Name - Soybeans (E)................nevím co znamená to (E)
Exchange - CBOT.....................ok
Trading Months - F,H,K,N,Q,U,X.............ok
Trading Unit - 5,000 bu..................................................zde nevím co to pro mne znamená?
Tick Size - 1/4 cent per bu. ($12.50 per contract) ........... velikost 1ticku je 1/4 bodu a to je $12,5 .... asi chápu
Daily Limit - 50 cents/bushel ($2000 per contract).........limit je 50 celých bodů = 50*4*12,5=$2500 proč píšou2000 ???
Trading Hours - 6:00p.m. - 6:00a.m. and 9:30a.m. - 1:15p.m. CST.........ok
Last Trading Day - The business day prior to the 15th calendar day of the contract month
Value of one futures unit - $50...........jakej je rozdíl nezi tímto a příštím řádkem
Value of one options unit - $50

Zkoušel jsem daily limit u hodně komodit takto přepočíst a všude to sedělo tady je ale $2000, a podle mě tam má být $2500. Kde je chyba ??
Protože moc anglicky neumím tak dost tápu. Nevím jestli se nezabývám blbostma, ale nechtěl bych hned na začátku vynechávat některé věci které mohou být třeba důležité.
Dále je mi divné jak mohl být propad dne 03.31.2008.....-70 bodů když Daily Limit je 50
Díky za odpověď.
Tomáš


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...