Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, chtěl bych přispět jedním poznatkem který mě velice mile překvapil. Včera večer jsem si posílal peníze z mého účtu u IB na můj účet u KB, korespondenční banka byla Société Générale. Peníze byly dnes ráno na účtu v KB! Rychlost mě opravdu šokovala. O tom si mohu při mezibankovním v ČR akorát tak nechat zdát.

Hezký večer
Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahojte všetci,

Ja viem, že to patrí na iné vlákno, ale tam debata akosi viazne. Chcel by som doplniť účet, ktorý mám v IB. Pozrel som si inštruktážne video, kde uvádzajú, že musím napísať "bank reference ID". V mojej banke mi vedia dať swift kód alebo IBAN, čo sú ale alfanumerické znaky. Neviete mi napísať čo je to ten "bank reference ID".

Dopredu ďakujem za odpoveď. :S :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, do jaké výše si mohu vybrat svůj účet u IB. Je stanoven nějaký povinný limit, pod který nesmím jít? Konkrétně mi jde o tuto transakci: mám na účtě 15.000 a chci si nechat převést 9.000. Zůstatek tedy bude 6.000. To je méně, než požadovaná částka 10.000 pro založení účtu. Budu moci s těmi 6.000 normálně obchodovat bez jakéhokoli omezení? děkuji za odpověď.
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ahoj,
tak jsem to včera nevydržel a šel se do Fio zeptat. Je to tak, že pokud použiješ sběrný účet u ČSOB, tak pořád platí že si berou nějaké procento z příchozí částky. Nově ale zavedli, že USD účet má svůj vlastní IBAN a SWIFT a tedy teoreticky by nemělo nic bránit tomu si posílat peníze rovnou od brokera. A to za dost dobrý poplatek 100 Kč (případně $6). Tady by to chtělo vyzkoušet jestli to dopadne. Např. se mi nepovedlo od IB v rámci SEPA platby si poslat peníze do RB i když tam mám IBAN a EUR účet.

Co ale s těmi penězi dál?
Napadli mě 2 cesty:
- mít ještě u Fio CZK účet a USD si převést v rámci internetbankingu. Má to ale háček v tom, že dostaneš kurz devizy nákup od ČSOB. Ten je ale o cca 0,4 - 0,5 horší než bych dostal v Exchange za prodej valut (!!!).

- vybrat si USD z účtu za poplatek 0,5% z objemu, min $3, max. $10. A s nimi jít do směnárny.

Bude rozhodovat částka, kterou si takhle budeš posílat. Tedy na první pohled si myslím, že není možné jednoznačně říct, že jeden způsob je levnější než druhý. Po úvodním nadšení jsem zase trochu ochladl. Škoda že nízký poplatek si stejně vyberou jinde...


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Ondro,

mne penize z IB do RB chodi normalne-nevim sice, jestli jako SEPA platba ci neco jineho, ale vim, ze druhy den dopoledne mam penize na svem dolarovem uctu u RB. A je fakt, ze tech 1.200CZK, resp. prislusny ekvivalent v USD me pekne zere...

No a co s penezi dal?? Nevim, jak to delas ted Ty, ale ja si USD na CZK menim u SAB-prevod na jejich USD ucet u RB je ihned a bezplatny, a CZK mam na svem beznem CZK uctu druhy den. Takze suma sumarum za 1.200,-Kc mam za dva dny CZK na ucte.

SAB ma bankovni ucet i u CSOB, takze podle ceniku FIO by pak cela transakce mohla vypadat nasledovne:
1) zaslani $$$ z IB na USD ucet u FIO-poplatek 100,-Kc
2) zaslani $$$ z USD uctu u FIO na SAB ucet u CSOB - poplatek 5,-Kc
Jeste si u FIO overuju, jak vlastne poslat ty $$ tak, aby prevod byl za tech 5,-Kc (v ceniku pisou "platba v libovolné měně prostřednictvím účtu Fio banky, a.s. u ČSOB a.s. ve prospěch účtu příjemce v ČSOB a.s."

Dam pak vedet, az budu mit overeno v praxi, jak to dopadlo.

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,

mam otazku ohladne zrusenia uctu u IB. Chcem menit brokera a poslat si peniaze z IB na svoj ucet v SR. Je potreba vyplnovat nejake tlaciva ohladom rusenia uctu u IB alebo staci len vybrat peniaze a ucet u IB sa automaticky uzavre pre nedostatok financii? Pripadne su s tym spojene neake poplatky? Ak s tym ma niekto osobnu skusenost budem vdacny za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...