Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny tradery a přidávám aktuální zkušenost s převodem od IB na USD účet u Fiobanky.

Peníze dorazily za 3 dny, poplatek 6 USD. Při zadávání příkazu u IB jsem použila SK IBAN mého USD účtu + protože systém požadoval i SWIFT korespondenské banky, zadala jsem po konzultaci s Fio SWIFT ČS, tedy GIBACZPX. Vše proběhlo velmi rychle, takže vřele doporučuji :-)

A až bude třeba (a taky až bude třeba lepší kurz;-) konverzi do CZK se chystám udělat přes Reol, který používám i pro fundování IB účtu...

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


kuguar,
není to tím, že bych posílala tak malou částku :-), ale Fio mám u mez. plateb v 5 vybraných měnách fixní poplatek 100CZK/4EUR/6 USD.

Přes sběrný účet ČSOB je možné peníze posílat i teď, ale naštěstí je i další možnost - přes slovenskou pobočku Fio a peníze jdou pak přímo na individuální účet příjemce - jeho číslo je jen potřeba zadat ve slovenském IBANu a tím pádem v systému IB při zadávání platby uvést jako bank's country Slovakii...

Jana
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mae:
no tak to je velice pozitivní zpráva. Zatím jsem si peníze posílal přes SEPA. A z mě neznámého důvodu mi nechtělo IB brát můj eurový účet u RB. Banka v německu už byla ok. Takže to kolečko bylo trochu pomalé a taky trochu dražší...

Abych to shrnul: posíláš si normálně USD v klasickém wire módu. Jako příjemce zadáš svůj IBAN vedený u Slovenské pobočky Fio. To je všechno co vyplňuješ?

Pozor ještě na to, že Fio má i devizové kurzy dost špatné. U větších částek se to vyplatí si někam přeposlat či fyzicky peníze vybrat a šupajdit do směnárny...



Ať se daří!


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuguar,

přesně - posílám jako wire a zadám jen IBAN účtu, který je slovenský. Účet je ale založený u české Fio - jde jen o to, že CZ Fio používá SK pobočku pro mez. platby - pravděpodobně je chtěla co nejrychleji zprovoznit a tohle byla nejjednodušší cesta...takže nově je už přímo ve smlouvě o BÚ uvedené, že pro mez. platby se má používat číslo účtu ve formě SK IBANu.

A jak jsem psala - ke směně se chystám u Reolu, který má myslím zatím bezkonkurenční kurzy...

Přeju hodně objemných withdrawals a díky za inspiraci hlavně ve spreadové sekci :-)

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mae:
budu rád když se podělíš o zkušenosti s Reolem, hlavně jak vypadá jejich poplatková struktura. Já jsem takhle byl nadšený z kurzu Exchange, tak jsem si s nima udělal rámcovou smlouvu (můžeš jen jako právnická osoba). Potom ale přišly poplatky...:-/

Když si posíláš míň jak ekvivalent 100k, tak už to není tak horké. Kurz sice dostaneš dobrý, ale berou si poplatky.
Např. 500 Kč za příjem platby na jejich účet v rámci SEPA, 100 Kč za odeslání na tvůj účet (musí být u KB) a tak podobně.

Tedy je potřeba dobře počítat. A nebo si poslat víc než 100k (tu)


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuguar,
Reol mě zatím nezklamal - když jsem si vždycky při fundování účtu vyjela aktuální srovnání kurzů (většina bank+Exchange), nabízel kurz ještě o několik setin lepší, než byl kurz Exchange, který byl v žebříčku myslím pokaždé nejlepší.
Navíc s Reolem mám rámcovku i jako FO nepodnikatel a nabízený kurz nemá vazbu na objem, stejně jako poplatek při převodu do zahr., který je fixní - při SHA 100 Kč, teď nově myslím dokonce 80 Kč.

Jak je to s konverzí do CZK ještě nevím, ale zjistím a dám vědět...snad Reol zase nezklame :-)

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuguar,

IB nevadí, že účet není vedený na moje jméno - v notifikaci vyplním jen jméno fin. instituce a IB podle mě neověřuje jméno majitele účtu.

A ještě jedna věc - Reolu jsem sice zaplatila za převod 100 Kč, ale protože šlo o SHA platbu, tak něco si ještě strhne IB -mně strhli vždycky 25 USD bez ohledu na objem převodu. Ale pořád je to zajímavější, než u klasických bank...

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

garax,
- k trvání převodu - nevím, jaký je standard, každopádně do druhého dne - to je super. Proč to trvá u Fia 3 dny nevím, možná proto, že platba jde přes SR... Ale vzhledem k tomu, že fundování z Reolu do IB mi trvá 5 dní, tak 3 dny do Fia mi přišly docela rychlý :-)

- konverzi jsem ještě nedělala, takže ani převod z Fia, ale podle ceníku by to mělo být, jak píšeš - 250 Kč (BEN/SHA) resp. 500 při OUR..

Jana

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny,
pár aktuálních praktických zkušeností (květen 2011) s převodem peněz od IB do ČR:
- rychlost - příkaz na účtu IB jsem zadal v 00:20 hod a ten den večer jsem měl peníze na účtu u ČSOB!
- korespondentská banka - nejlepší je podívat se na stránky vaší banky a najít si tam tyto koresp. banky, ČSOB při převodech z USA používá 4 banky, vybral jsem jednu z nich (to co bylo na stránkách ČSOB bylo i ve výběru u IB)
- poplatky za převod - cca 600 Kč (ale záleží na částce)
- kurz - devizy nákup ČSOB v den převodu
- potvrzování transakce - vzhledem k tomu, že používám bezpeč. kartičku, nemusel jsem nikam volat ani mi nikdo nevolal, příkaz u IB zadáte najednou včetně částky, potvrdíte a jen počkáte, až peníze dorazí
- daně - jak tu již někdo doporučoval, poučit se v diskusi je dobré, ale nejlepší je zajít za daňovým poradcem nejlépe v oblasti, pod jaký FÚ spadáte, a poradit se. Běžně jako nepodnikatel zisk z tradingu za daný kal. rok přidáte do svého daň přiznání a zdaníte 15%

Rozhodně není třeba ztrácet čas přemýšlením a obavami, co když mi ty peníze nepošlou apod., pokud by se vyskytla nějaká chyba, je potřeba napsat do IB nebo mrknout na toto fórum, sám jsem ani do IB psát nemusel.

Na závěr pro ty, co ještě neobchodují naostro - neztrácejte čas přemýšlením, jak si vydělané peníze pošlete domů, jak je zdaníte, nebo dokonce jak založíte firmu, abyste ušetřili na daních. Určitě to k těmto úvahám svádí a všichni už počítáme ty milióny, ale zůstaňte nohama na zemi. Až budete mít na účtu u IB částku, která stojí za poslání, pak to přeposlání do Čech určitě zvládnete.

Dring

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...