Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

reol je pase-od května musí být nová licence a oni nesplnili licenční řízení, takže to nakonec zavřely-jak je vidět z jejich webovek.
Ohledně SAB-jednou se mi stalo, že kurz nebyl přijatelný a pan Urbánek mi říkal, že na kurz má vliv i to, kolik mají nasmlouvaný objem od klientů. Do jejich mechanizmů nevidím, ale vždycky mi to přišlo přijatelné. A komunikace na 1*.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

sice je toto vlákmo o převodu z IB do CZ ale stejně - potřeboval bych vědět, mám-li účet u IB v USD a chci jej dofundovat a pošlu příkaz na převod v EUR, zda peníze dorazí a budou převedeny na USD anebo zda to nebude problém. Poslal jsem je před týdnem a na účtě zatím nic :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery,
1.Mám dotaz k manuálu otevírání účtu u IB. Na stránce Trading Configuration - Non-Professional Market Data Subscriptions jsou jednotlivé trhy. Chtěl bych UŽ PŘI ZŘIZOVÁNÍ ÚČTU u IB začátkem listopadu si zřídit evropské trhy konkrétně FESX, FDAX,. Mohl byste mi někdo potvrdit kdo obchodujete Evropu přes IB, že je to na záložce Europe a přesný název této položky seznamu?
2. Pro e-mini Russell(TF) je položka v seznamu: Russell US Indices(RussellTick) Non-Professional?
3. Která položka ze seznamu trhů je pro YM,NQ a SP?
4. Která položka ze seznamu je pro emini ropu, zlato, měď?

Předem děkuji za odpověď.
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kluci, nechtel jsem to psat tak primo ja garax, ale je to tak - musime udrzet co nejvic temata, jinak se ztratime. Mozna bylo nestastne oddelit - fundovani a vyber z IB, protoze jsou to analogicke problemy (sam jsem si tim pred nedavnem bojoval a resil zde cele), ale trhy, otevirani uctu atd. uz presunme jinam. Navic myslim, ze je tam dost materialu k odpovedim.

Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to garax:
protože mám rád věci jednoduché a na jednom místě, dovolím si shrnutí tvého vyzkoušeného postupu, který jsme kdysi řešili jako potenciální možnost. Pokud se někde mýlím, budu rád, když mě doplníš.

Levný postup převodu peněz z IB: konverze USD > EUR v rámci IB a poslání peněz jako SEPA na EUR účet u Fio. Převod EUR > CZK pomocí "konverzní společnosti" (Reol, Exchage...). CZK si necháš poslat na CZK účet u Fio.

Jestli dobře počítám, tak jediný poplatek (při výběru 1x měsíc) je spread na konverzi EUR > CZK, je to tak?



Díky


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuguar:
Díky, takže je to v podstatě nákup/prodej za střed, čili bezeztrátový. To je naprosto bezkonkurenční, banky mají spread nákup/prodej minimálně 1% z hodnoty, ale spíš to bývá 1% a víc na každou stranu od středu. Už se garax nedivím, že takto konvertuje eura. Škoda, že takhle nejde konvertovat přímo do Kč.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Čau kluci, omlouvám se, že reaguji až nyní-měla jsem teď hektičtější období. Nicméně popíšu aktuální zkušenosti: 1) konverze USD->EUR: přímo v TWS, poplatek $2,5. Order je přednastaven, takže je třeba upravit množství nakupovaných EUR a změnit příznak u orderu z IDEALPRO na FXCONV. Pokud by zůstal příznak IDEALPRO, tak se také otevře virtuální FX pozice. 2paja1: v přiloženém obrázku je i vidět, že spread bid/ask je 0,0001, takže jak psal Ondra-nula nula nic :) 2) zaslání EUR do FIO: české FIO v mezičase zprovoznilo vlastní IBAN, není tedy nutné posílat peníze přes slovenský IBAN. K poslání peněz je třeba znát pouze IBAN a SWIFT. Ondro: FIO není členem systému SEPA, takže se v account managementu zadává method: WIRE. Pokud se peníze pošlou do cca 20:00 českého času, jsou druhý den na FIO EUR účtu, FIO si strhne €1. 3) směna EUR->CZK: nakonec jsem zůstala u SAB. Aktuálně má licenci 16 společností, Reol to zavřel, Exchange se vytratil z licencovaných společností, Citfin není pro FO (pouze IČ), s Akcentou jsem jednala, ale vyžadovali i jakousi "Listinu o identifikaci", kterou by mi musel potvrdit nějaký úředník na obecním úřadě, tak jsem se na to vykašlala. Navíc jak jsem sledovala jejich kurzy (měli je on-line na webu, teď už je tam ani neukazují) - nakonec nebyly natolik přitažlivé, aby mi to stálo za uzavření rámcové smlouvy. Takže nakonec jsem zůstala u SAB a směna probíhá následovně: jakmile mám EUR na účtě, tak jim zavolám a pokud se domluvíme na kurzu, tak jim pošlu peníze na jejich slovenský účet. Druhý den to mají u nich, provedou konverzi a pošlou mi dohodnutou sumu CZK na můj český FIO CZK účet, kde to následující den mám. Podtrženo sečteno: konverze stojí $2,5(IB)+€1(FIO), v optimálním případě mám CZK na účtě do 4 pracovních dní. Ať se daří! Gábi

17871

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...