Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

Ahoj,

snad to niekomu pomoze, uspesne som zrealizoval test prevod penazi (10 EUR) od IB do SK banky bez poplatku. Postupoval som takto:


1. konverzia cez IDEAL PRO na EUR (cez LMT pod aktualnu hodnotu na trhu)
2. zadany prikaz v Acc management, Funds management, withdraw funds, method wire. ;
bank =mbank.sk ; bank name = BRE bank SR branch, zadany IBAN a SWIFT,
Does your Bank require a Correspondent Bank : No

no a za 2 dni som mal na ucte celych 10 eur,ktore som zadaval do IB requestu. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

pro ty, co to sledovali - tak presne po mesici mi FIO protest k zamitnute reklamaci uznalo a vratilo mi neopravnene nauctovane poplatky. Takze podtrzeno secteno:
- prijem na FIO EUR ucet od IB me stal 1EUR
- kvuli protestu k reklamaci jsem musela dolozit vypis platby=>cca 21 minutovy telefonat do IB do Svycarska=235Kc ucet za telefon
- stalo me to muj cas (ktery jsem ale nepocitala, takze nevim, kolik presne jsem nad tim stravila) s vypisovanim reklamace a protestu do FIO a podrobne studovani jejich ceniku, reklamacniho radu a jinych dokumentu a komunikaci na chatu s IB, jak ziskat potvrzeni o platbe

Zadne vysvetleni jsem od FIO nedostala, takze mam pouze svoji domnenku, proc se to cele prihodilo:
1) "chyba" na moji strane: zadala jsem CSOB jako korespondencni banku
2) chyba v CSOB: kdyz jim prisli moje € a videli, ze to je platba do FIO, tak to soupli rovnou na FIO sberny ucet, aniz by to poslali dal podle IBAN
3) "chyba" ve FIO: platby ze sberneho uctu se vyrizuji rucne, takze kdyz videli, ze jim CSOB nauctoval nejake poplatky, tak mi je preuctovali

Smato vyse pise, ze rovnou zadal, ze neni treba korespondencni banka, tak to priste vyzkousim taky tak. Snad se mi tim podari docilit dvou veci:
- platba bude zpoplatnena rovnou dle ceniku
- platba bude zpracovana elektronicky a nebude potrebovat zasah lidske ruky a nedojde tak k jejimu zpozdeni (chci mit platbu pripsanou druhy den na ucte-stejne jako jsem to mela v pripade transakce IB->RB)

Ať se daří!
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

2Nean: Ono těch možností zřejmě není zase tolik a jak vidno, nová pravidla jsou zřejmě tvrdší než obvykle :-)

apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB15.BASIC_LISTINGS_RESPONSE_3?p_lang=cz&p_DATUM=10.10.2011&p_hie=HI&p_rec_per_page=25&p_ses_idx=174

Na konverzi využívám společnost SAB (www.sab.cz) a jsem spokojená-skoro bych napsala maximálně, ale k maximální spokojenosti mi ještě chybí to, aby měli účet u FIO-předpokládám totiž, že poté by celá transakce mohla být opět max. do druhého dne (teď to trvá dva dny-jeden než jim přijdou moje peníze a druhý než mi přijdou CZK od nich zase zpátky).

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Nean: ano, SAB používám na konverzi, ale jelikož jsem velká šetřilka posílám jim to na jejich slovenský účet-mám to pak zadarmo (posílání na CZ účet by bylo za 2€ :)). Kotace na webu nemají-kurz sdělují přes telefon a buďto to vezmu nebo ne. U IB, kde mám tradingový účet, se mi nepodařilo najít aktuální kotace USD/CZK páru, takže to spíš dělám tak, že se podívám na zpožděný kurz u TOS, pak kouknu na kurzy u akcenty, citfin a easychange a připravím si, jaký kurz je pro mě dobrý a jejich nabídku buď akceptuju nebo ne. Přesná čísla rozdílu spreadu nemám vysledovaná, ale stalo se mi asi jenom jednou, že jsem kurz odmítla, že se mi nějak nezdál.

Ať se daří!
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To garax and paja1:
Jo bohuzel je to tak - CitFin funguje jen pro korporaty a IČ. Skoda, byl to dobry tip, jejich web vypada dobre a komunikace taky.

Jinak jsem ted kontaktoval SAB - zatim vstricni, uvidim, jaka bude realita. Penize mezi CS a jejich uctem ihned, na FIO jeden den. Kurz me hlasil se spreadem 3 halire na dolar, ale realne se mi zda ze byl 5 haliru. I to je docela slusne. Poplatky v ramci CR zadne, do zahranici me prijdou jako standardni zahranicni platby u FIO. Mate nekdo jine zkusenosti?

Diky
Nean


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nean, garax:

máte pravdu, že po mně chtěli IČO. Ale zřídit si ŽL není problém, pokud by chtěl člověk využívat Citfin častěji nebo ve větších objemech. Nebo požádat přítele, který IČO má. Je to samozřejmě komplikace, takže pokud SAB nabízí srovnatelné nebo lepší podmínky, nemá smysl o Citfinu uvažovat.
Teď jsem tam volal (jsem taky šetřílek, tak používám jejich zelenou linku) a pro dolar mi hlásili kurz nákup/prodej se spreadem 28 haléřů. Na jejich stránkách ale visí kurz se spreadem necelých 20 haléřů.
Nean: Ten spread 3-5 haléřů je předpokládám od středu. Nákup/prodej se spreadem do 10 haléřů mi přijde fantastický. Nespletl ses?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...