Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jen ještě malý postřeh k převodu:
právě jsem si posílala větší částku peněz od IB na svůj účet u FIO a následně realizovala devizovou směnu u sabf.
ještě před konverzí měny na EUR v IB jsem se dívala na aktuální kurzy eur i dolaru a vyšlo mi výhodnější nechat prostředky v USD.
Převod byl $9000, kdybych konvertovala na EUR pak 6785 euro ( pondělní konverze) + poplatek 2,5 dolaru za konverzi
Při dnešní směně přes sab, kurz USD 19,6/ kurz euro 25,49 tj. 176.400,- Kč/ 172.950,- Kč.
Poplatky za převody od IB a k SABF v USD celkem 21 dolarů tj. 412,- Kč
poplatky v případě EUR 3 eura tj. 75,- Kč

suma sumárum, díky převodu USD mám o 3.162,- Kč více.

Samozřejmě je toto doporučení vhodné jen při převodu většího množství peněz, ale určitě stojí za to, si vše ještě před konverzí propočítat a zhodnotit, co bude výhodnější.

Monika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Směnný kurz u sab jsem fixovaný neměla, ale určitě je možné se takto dohodnout. Prostředky od IB mám na účtě během 2 pracovních dnů a při celkové ekonomické situaci jsem se posílení eura vůči dolaru během těch 2 dnů určitě neobávala.
Ale především jsem tím chtěla říct, že posílání EUR nemusí být vždy nejvýhodnější. Dodnes jsem si také vždy posílala eura :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mona:
V pohodě, nechci do toho šťourat, jen jsem si vzal kalkulačku: pondělní směnný kurz u IB, z dat, která uvádíš, je cca 1,32 USD/EUR a kurz u SAB počítaný přes korunu je asi 1,30. Mohou tam být i jiné vlivy, ale tohle je asi základ té úspěšné transakce. Pondělní fixace kurzu by konverzi do korun znehodnotila.
S poslední větou, že posílání EUR nemusí být vždy nejvýhodnější, beze zbytku souhlasím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

to garax:
Gábi, jakou máš zkušenost s těmi SAB? Před více než měsícem jsem jim poslal poptávku spolupráce pomocí stránek. Protože se nic nedělo, tak před cca 3mi týdny jsem jim volal a dostal jsem email přímo na konkrétního člověka. Poslal jsem mu tedy stejný požadavek a opět nic...

Nějak to na mě nepůsobí dobře. Když vezmu, že bych jim měl posílat svoje těžce vydělané $$$, tak nevím nevím...


Díky


Ondra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To kuguar,

ja jsem o kousek dal...-) Mam vse sepsano a odeslano a po cca 14 dnech urgenci, mi bylo receno, ze mne tam maji a muzu obchodovat i kdyz to jeste nemam od nich podepsane zpet....Bez smlouvy v ruce urcite nic posilat nechci.

Garax,

u Tebe probihalo vse hladce? A nasledne konverze bez klopytnuti?

Diky

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman001:
Moje zkušenost je taková, že někdy vůbec nereagují, jindy odpovědí obratem. Ale konverze se přes SAB určitě vyplatí. Minulý týden jsem kupoval dolary za 19,68 a v té chvíli nabízeli prodej za 19,60. Spread 8 haléřů jinde nenajdeš, Citco je minimálně o 10 haléřů horší a banky jsou někde úplně jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ondro: s kým jsi tam mluvil?

Já jsem s podpisem smlouvy neměla žádné průtahy (alespoň si na žádné nevzpomínám, ale je fakt, že mám kolikrát děravou paměť:-) Komunikovala jsem s panem Urbánkem a všechno probíhalo hladce a rychle. A když chci měnit, tak jim zavolám, oni mi řeknou za kolik, já to buďto potvrdím nebo řeknu, že ještě počkám a když potvrdím, tak je obchod uzavřen-obratem mi jejich support pošle potvrzení, já pošlu peníze a druhý den (resp. teď až ten následující, protože jeden den na poslání k nim, další den na poslání ke mě) mám CZK na účtě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kuguar:
Je pravda, že pan Holec není moc aktivní. Taky jsem si občas říkal, že komunikace není vždy ideální a jestli to nemám zkusit jinde. Kurzy SAB jsou ale bezkonkurenční a jestli jim peníze nepošleš, poškodíš jen sám sebe a SAB nevytrestáš. Zkus paní Jochovou, ta odpovídá vcelku rychle, spolehlivě a kompetentně.

tel.: +420 577 004 061
fax: +420 577 983 157, +420 577 004 007
gsm: +725 144 345
e-mail: michaela.jochova@sab.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...