Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Prevod penez od Interactive Brokers do Ceska


Aamer

Doporučené příspěvky

to palomino:
k IB opravdu za předpokladu poplatků SHA nedorazí částka celá. Řešení jsou 2:
- buď pošli o něco víc (cca 50 - 60 USD určitě bude stačit)
- zvol si poplatkovou dispozici OUR. Tím zaplatíš všechny poplatky na odesílací straně a do IB dorazí částka celá.

Mám ale pocit, že při OUR dispozici se mi Fio snažilo strhnout víc, než to bylo při SHA. Nevím jestli by to potom dorovali, po tom jsem se nepídil.

Ale jinak to moc neřeš, čekají tě větší školní náklady:-)


Ať se daří


O.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 345
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to kuguar:

Výši poplatků moc neřeším. Vím, že převod musí být na vlastní náklady – OUR. Pročítal jsem návod na otevření účtu u IB, kde Tomáš píše, že při přijetí nižší částky než 10.000 $ nebude účet plně otevřen a při vyšší částce bude IB vyžadovat vyplnění dodatečných dokumentů, viz www.financnik.cz/komodity/ib/otevirame_ib_manual_11b.
Proto by mě zajímalo, jestli z FIO s OUR poplatky přijde do IB celá částka?
Případně, je lepší poslat vyšší částku, řekněme 10.100 $, a vyplnit dodatečné dokumenty IB?

Díky,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Palomino,

tak jak pise kuguar. U IB je nastavena tolerance.Tj. napriklad cca na zamysleny ucet USD 10 000, poslu pro jistou napr. 10 050 a klidne nahlasim prichod USD 10 000 a je to v poho. Tusim, ze ta tolerance byla +/- par desitek dolaru. Kazdopadne, i kdyby ses nahodou netrefil, poslou ti hlasku, ze pravdepodobne od tebe prisli penize a neodpovida to nahlasene castce. Tak to prepises a hotovo. Na 99% se trefis v te tolerani. Ocekaval bych max 25 -30 USD buffer.

Proste nic, co by bylo treba nejak slozite resit.

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Přidávám aktuální zkušenost s převodem IB --> Fio banka (USD účet). Pokyn jsem zadával v neděli večer, v pondělí večer to IB schválilo a odeslalo. Jako korespondenční banku jsem zadal Českou spořitelnu (díky garax a ultratrader). Dnes ráno (čtvrtek) peníze dorazily. Po cestě se nic neztratilo, IB si strhlo 6 USD za příchozí platbu přesně podle ceníku.

Posílal jsem si dříve peníze rovnou na CZK účet u KB, kde jsem sice nedostal úplně nejlepší kurz, ale peníze byly na účtě do druhého dne (korespondenční banka Societe General). Na můj vkus tedy převod k Fiu trval o něco déle, než jsem zvyklý. Možná je to i tím, že jsem pokyn zadával v neděli a ještě den čekal na schválení. Celkem je tedy potřeba počítat s 3 - 4 dny a cesta přes Českou spořitelnu je průchozí a bez dalších nákladů.

Skap

"Nezdoláváme trhy, ale sami sebe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, a dámy.
Our poplatky znamená platím vše a na účet dorazí to co jsem žádal. Např. 10000 USD. Moje banka si strhne např. 10000 usd + třeba 58 usd. V případě že převádíte z czk účtu bude do toho vnesen ještě kurz přepočtu, nicméně na účet příjemce dorazí s nastavením Our vše.

U sha (share) se poplatky delí mezi příjemce a odesílajíciho.

Pokud IB zatěžuje příchozí platbu poplatkem, měli by to mít někde uvedeno.

Eddie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím. Měl bych zde na Vás jeden dotaz. Už několikrát jsem četl na různých debatách, že pokud mi klesne kapitál u IB pod hranici 10tis.usd, tak se mi účet zablokne a nebudu moci obchodovat, dokud účet znovu nedoplním. Je tomu tak nebo ne? Osobně mi to přijde jako blbost, ale radši se zeptám, než abych pak koukal jako pitomec :) Díky moc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 epetane: spíš než různé debaty v takovémto případě raději čti info přímo od zdroje, tj. v tomto případě běž na stránky brokera a přečti si: "To Trade a margin account you must maintain at least USD 2,000 or non-USD equivalent. For details on margin requirements, see the Margin page"

www.interactivebrokers.com/en/p.php?f=minimumDeposits

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...