Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

2 paja1: fundovala jsem jenom jednou a tenkrát jsem poplatky moc neřešila-prostě jsem zadala ze svého CZK účtu ať jim přijde $10.000, ale na IB účet mi bylo připsáno o $27 méně-netuším, kde zmizeli, jestli někde po cestě nebo to byl poplatek od IB.

Dneska je asi snazší poslat eura na jejich německý účet a pak si je už u IB směnit na dolary (předpokládám tedy, že budeš obchodovat americké trhy).

Jinak ohledně držení různých měn na účtu tu měl hezký článek Petr: www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/interactive-brokers-ucet-v-ruznych-menach.html

Ať se daří,
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

garax:
Díky za odkaz na článek o IB účtu. Se zájmem jsem si ho přečetl.
Jak jsem psal, při dispozici SHA přijde o cca 25 dolarů méně. Podle mě to jsou výlohy korespondenčních bank popř. poplatek za došlou zahraniční platbu. Takže to jsou klasické bankovní poplatky, se kterými nemá broker nic společného.

Nedávno jsem převáděl dolary od jednoho brokera k jinému v rámci USA. Na straně odesílajícího brokera byl poplatek 30 dolarů (to je asi opravdu poplatek brokerovi, nevěřím, že by mezibankovní převod v domácí měně stál víc než pár centů), k příjemci dorazila celá částka bez dalších poplatků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dobrý deň,

mám problém pri odosieľaní zahraničnej platby do IB z českej FIO banky. Píše mi to nasledujúcu hlášku:

[ital]SWIFT identifikační kód banky (BIC) není jednoznačný. Specifikujte konkrétní pobočku banky (na pozici 9 až 11). [/ital]

BIC kód som zadal: CITIUS33

Nestretol sa niekto s podobným problémom?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahojte lidi,

jsem tu novej, ale finančníka včetně spousty diskusí sleduju celou dobu co sem se začal obchodování věnovat (teda zatím jen na papíře). Jelikož jsem se rozhodl, že to chci už zkusit na ostro, tak mám jeden dotaz ohledně fundování účtu u IB. Mám účet u FIO v CZK,EUR a USD. Jaká bude nejjednodušší cesta k prvnímu fundování prosím vás? Projel jsem celou diskusi, ale pořád tak nějak tápu. Bude jednodušší převést peníze na můj USD účet u FIO a ty pak na účet u IB? Nebo je lepší převést z CZK účtu rovnou k IB? U druhého způsobu mi není jasná jedna věc, a to ta, že v návodu na FINANČNÍKU.CZ jsem se dočetl že musím zadat přesnou částku kterou funduji, jenže mě není jasný, jak můžu vědět přesnou hodnotu v dolarech když to odesílám z CZK účtu. Možná je to blbá otázka, ale v tomhle jsem fakt strašně zmatenej :-). Díky moc

S pozdravem
Jarda

PS: moc děkuju autorům tohoto serveru za jeho vytvoření, je mi (a samozřejmě nejen mě,ale všem) velmi užitečný od samého začátku. Díky pánové (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to JardaCarda:

Ja som to posieľal priamo z CZK účtu do IB. Keď vypĺňaš zahraničný príkaz, tak si môžeš zvoliť že chceš poslať 10000 USD a banka ti sama zmení peniaze pri prevode. Do príkazu som zadal, že chcem hradiť všetky výdavky ja a do IB prišla presne tá suma ktorú som zadal v príkaze.

Peniaze prišli zhruba za 3 dni a prišiel mi mail že to trvalo tak dlho preto, že som v príkaze nevyplnil moje číslo účtu v IB. Pritom som tam číslo IB účtu zadal do poznámky, tak neviem kde nastala chyba. Podstatné je že dorazili :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Popíšu svou nedávnou zkušenost s převodem peněz do IB přes ZUNO bank a SAB finance:

1. uzavření smlouvy se SAB
2. telefonát do SAB, kde mi bylo sděleno, že obchodují pouze od 9:00 do 16:00 (na jejich webu jsem tuto informaci nenašel)
3. telefonát druhý den (ve středu) – nabídli mi kurz USD/CZK 19,02, který jsem přijal (10.000 USD za 190.200 CZK)
na forexu (XTB) byl v tuto chvíli kurz cca 18,945, takže rozdíl velmi malý, naopak většina bank nabízela od kurz od 19,30 (www.kurzy.cz/kurzy-men/nejlepsi-kurzy/nr/USD-americky-dolar/D-7.3.2012-Ordb-2-Ord-1-Z--s-/)
4. jako doplňkovou informaci uvádím, že jsem ihned na XTB shortoval pár USD/CZK, abych se zajistil proti možným kurzovým ztrátám (0,1 kontraktu = 10.000 USD, kurz 18,939)
5. poslal jsem peníze z CZK účtu v ZUNO na účet SAB v Moravském peněžním ústavu – dorazily ráno (ve čtvrtek) a ten samý den jsem dostal informaci o vypořádání transakce a o odeslání dolarů na můj USD účet v ZUNO
6. zde nastalo nepříjemné překvapení – peníze přišly až v pondělí a cestou se ztratilo 13,24 USD (cca 250 CZK). Přitom ZUNO má příchozí platby za 0 Kč a SAB si za odeslání taky nic neúčtuje. Různými dotazy jsem zjistil, že platba v USD šla zřejmě přes rakouskou Raifku, která si strhla poplatek. 
7. v úterý jsem provedl platbu na účet IB u Citibank v GB, dispozice „OUR“ = všechny náklady hradí odesílatel – poplatek 480 CZK
pozn. Při platbě je nutné mít peníze na poplatek na USD účtu. Musel jsem proto převést 481 CZK z korunového účtu na dolarový. Koruny se při tom samozřejmě přepočítaly podle jejich aktuálního kurzu na dolary. Nejdříve jsem převedl jen 480 CZK, ale to nestačilo. Zřejmě v důsledku zaokrouhlení po zpětném přepočtu nějaký halíř do 480 CZK chyběl.
8. ve čtvrtek večer jsem měl na účtu v IB 10.000 USD

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všechny rádce a prosím o pomoc: mám dolarový účet u Fio a chci se zeptat jestli mám správně vyplněný formulář oznamující, že zasílám do IB peníze. Číslo mého účtu u FIO mám napsat i stím co je za lomítkem? a taky jsem se v diskuzi dočetl, že jdou z Fia platby snad přes ČSOB, nemělo by tam snad být na místo Fio, ČSOB, předem děkuji za pomoc Marek

19519

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Obelixi, díky za rychlou reakci,
prosímtě, myslel jsi to tak, že do políčka "bank name" mám zapsat kód banky co je za lomítkem, tedy u Fia, je kód banky /2010, nebo vypsat jméno banky - tedy: ... "FIO a.s." ?
A do políčka "Bank Account Number" mám napsat své číslo účtu včetně kódu banky za lomítkem? tedy......../2010 ?, nebo pouze číslo svého účtu u Fio bez kódu za lomítkem,
ještě jednou díky za radu.
Marek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MarekM: napiš Fio Bank a napiš číslo učtu ten bankovy kod nemusiš davať ak by to vyžadovali tak by tam bola kolonka bank code a aj by si tam mal kolonku Swift code a nemaš to tam. Marek pozeral som na strankach fio banky maju tam tie zberne učty čo maju v čsob to maju asi len pre hotovostne vklady pre nič ine.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...