Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

Kefrinko, dekuji za zpravu. Jsem rad, ze jsi uspela. Ja jsem volal priblizne pred 14 dny a mel jsem stejny termin "tyden". Premyslim ted nad tim, co se za tim skryva, ale nemam zadne konkretni informace. Prosim te, pokud v tom budes uspesna a podari se ti fundovat/vybrat ucet u IB pres REOL dej mi vedet. Ja jsem zatim zkousel FIO [puvodne mam CS, ale je priserne draha], maji dobre ceny, jen konverze bere cca 0,6 Kc za nakup/prodej, coz je v pripade velkeho uctu hodne penez. REOL je v tomto lepsi.
Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Nean ohledně části o fundování IB účtu www.financnik.cz/forum/read.php?10,47165,189118#msg-189118
Nean Napsal:
-------------------------------------------------------
> Garax, diky za vyklad. O necem podobnem uvazuji take. Znamena to, ze u FIO banky mas ucet vedeny v EUR? Jake jsou poplatky za vedeni uctu? Pak to take znamena, ze timto EUR uctem musis IB fundovat (slouzi jako ucet ze ktereho se funduje/ na ktery se posila z IB penize)?
>
> Jestli jsem to dobre pochopil, pak:
>
> FUNDOVANI:
> 1) mas EUR ucet u FIO
> 2) udelas nekde (napr. REOL) konverzi CZK -> EUR
> 3) posles EUR na FIO EUR ucet
> 4) fundujes z FIO v EUR ucet u IB
> 5) u IB konvertujes EUR na USD
> 6) muzes obchodovat
>

Fundování účtu bych nekomplikovala ještě s EUR... Účet u IB mám v USD a tak jsem ho i fundovala. Osobně jsem ho fundovala přímo z mého CZK účtu u FIO, dnes bych to nejspíš udělala stejně - je to nejmíň starostí, papírování a celý proces máš ve svých rukách, na druhou stranu to stojí nějaký ten peníz na horší konverzi+možná pár peněz, co bys ušetřil na poplatku. Ale funduješ jenom jednou (tu), tak bych si s tím až takovou hlavu nedělala...

Nicméně i Tebou nastíněná varianta se mi s malou obměnou jeví jako ok (konverze CZK->USD mimo FIO, poslání USD z USD FIO účtu do IB), ale jak píšu výše-funduješ jenom jednou, tak bych to teď nekomplikovala.

Pokud však mermomocí budeš trvat na konverzi mimo FIO, mám tu dva (podle mě užitečné odkazy):
- článek ohledně devizových společností www.mesec.cz/clanky/zahranicni-platby-s-dobrou-devizovou-spolecnosti-usetrite/

- odkaz na stránky ČNB, kde jsou vypsány společnosti držící licenci platební instituce (odkaz je s dnešním datem, v případě shlédnutí později je tedy nutné potom aktualizovat datum v prohlížeči). Od 1. 5. 2011 totiž platí nový zákon a devizové společnosti, které byly držiteli licence dle starého zákona musely požádat o licenci novou, nebo skončit s obchodováním

apl.cnb.cz/apljerrsdad/JERRS.WEB15.BASIC_LISTINGS_RESPONSE_3?p_lang=cz&p_DATUM=18.05.2011&p_hie=HI&p_rec_per_page=25&p_ses_idx=174

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den, jsem v tomhle novacek a potreboval bych poradit jak mam posilat penize do činy v USD mam učet ve Fio bance. Na tomhle vebu sem se dozvedel o posilanim a mnenenim czk na USD prez firmu reol. mohl by mi nekdo napsat odkaz na navod jak to uskutecnit nebo laicky popsat jak to funguje. posilane castky by se pohybovali kolem 1000 az 5000 USD 2xmnesicne predem moc dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fejfa Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den, jsem v tomhle novacek a potreboval bych
> poradit jak mam posilat penize do činy v USD mam
> učet ve Fio bance. Na tomhle vebu sem se dozvedel
> o posilanim a mnenenim czk na USD prez firmu reol.
> mohl by mi nekdo napsat odkaz na navod jak to
> uskutecnit nebo laicky popsat jak to funguje.
> posilane castky by se pohybovali kolem 1000 az
> 5000 USD 2xmnesicne predem moc dekuji.


Nejprve musíte s fi. Reol uzavřít rámcovou smlouvu. Vše jde vyřídit emailem a finální smlouvy poštou. Pobočku nemusíte vůbec navštívit. Nejlépe když kontaktujete jejich oddělení péče o zákazníky, kde Vám vše podrobně vysvětlí.

Při samotném převodu peněz jim zavolátea oni Vám nabídnou aktuální kurz. Ten buď odsouhlasíte a transakce proběhne nebo odmítnete. Poté Vám zašlou potvrzení a vy převedete finance ze svého účtu na jejich účet a oni transakci vypořádají.

V tuto chvíli fi. Reol čeká na prodloužení licence. Poslední informace od nich je taková, že nejdříve přes ně půjde "obchodovat" až na konci června, ale není to zaručené. Tento termín se již posouval 3 krát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jadvig Napsal:
-------------------------------------------------------
> Fejfa Napsal:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Dobry den, jsem v tomhle novacek a potreboval
> bych
> > poradit jak mam posilat penize do činy v USD
> mam
> > učet ve Fio bance. Na tomhle vebu sem se
> dozvedel
> > o posilanim a mnenenim czk na USD prez firmu
> reol.
> > mohl by mi nekdo napsat odkaz na navod jak
> to
> > uskutecnit nebo laicky popsat jak to
> funguje.
> > posilane castky by se pohybovali kolem 1000
> az
> > 5000 USD 2xmnesicne predem moc dekuji.
>
>
> Nejprve musíte s fi. Reol uzavřít rámcovou
> smlouvu. Vše jde vyřídit emailem a finální smlouvy
> poštou. Pobočku nemusíte vůbec navštívit. Nejlépe
> když kontaktujete jejich oddělení péče o
> zákazníky, kde Vám vše podrobně vysvětlí.
>
> Při samotném převodu peněz jim zavolátea oni Vám
> nabídnou aktuální kurz. Ten buď odsouhlasíte a
> transakce proběhne nebo odmítnete. Poté Vám zašlou
> potvrzení a vy převedete finance ze svého účtu na
> jejich účet a oni transakci vypořádají.
>
> V tuto chvíli fi. Reol čeká na prodloužení
> licence. Poslední informace od nich je taková, že
> nejdříve přes ně půjde "obchodovat" až na konci
> června, ale není to zaručené. Tento termín se již
> posouval 3 krát.


Takze se mam zatim poohlednout jinde?....a co rikate na CitFin tam by to eventualne taky šlo i když maji horši kurz???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • 4 týdny později...

Zdravím,
chtěl jsem dofundovat svůj účet, který je v USD, a poslal jsem peníze v EUR na účet IB 40806826 který je u Citibank v NY. Pozdě jsem si uvědomil, že musím převod avizovat a udělal jsem to až za 5 dní. Na dotaz, jestli jim peníze došly mi sdělili "Please note that any non-USD currency sent to the following wire into our USD account."

Moje banka peníze odeslala, IB je nemá. Máte někdo stejnou zkušenost a radu co dál ? Mohu na tento účet odesílat v měně EUR nebo musím používat účet 215520013 u něměcké Citibank, jak mi to hlásí při notifikaci platby ?

Děkuji Ivke

Link to comment
Sdílet pomocí služby

garax, popř. další zkušení:
Obchodní účet u IB je multiměnový? Mohu ho fundovat v EUR a ty EUR mi tam zůstanou a mohu je podle potřeby konvertovat do dolarů, nebo konverze proběhne automaticky a na účet se připíší dolary?

Když posílám peníze na obchodní účet z ČR (dispozice SHA), dorazí typicky o 24-28 dolarů méně, dá se říct, že bez ohledu na velikost posílané částky a bez ohledu na to, o jakého brokera jde. To jsou výlohy korespondenčních bank, nebo si to strhává broker jako poplatek za nějakou "službu"?

V těchto dnech převádím peníze od brokera k jinému brokerovi, jedná se o převod v rámci US bank. Připadá mi logické, že z hlediska bankovních poplatků by to mělo být za pár centů, protože je to vnitrostátní převod v domácí měně. Takže pokud tam budou významnější poplatky (těch cca 20-30 dolarů), berou si to brokeři. Po uskutečnění transakce podám zprávu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím.
Mám čerstvou zkušenost s převodem k IB. Mám u IB USD účet, u FIO Banky EUR účet. Se zákaznickou podporou IB jsem si ověřil, že EUR převedená na IB USD účet zůstanou v EUR. Po zadání Europlatby z FIO EUR účtu a odečtení 4 EUR jako poplatek mi TWS už za necelé tři hodiny (!!) oznámila příchod přesně toho množství EUR, které jsem k převodu zadal. Maximální spokojenost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, přesně tak. Platbu jsem realizoval na účet Citigroup Global Markets Deutschland (ten mi IB předepsali pro platbu po zadání převodu ve webovském Account Managementu) a z FIO banky jsem to posílal pomocí příkazu "Převod Eurozóna" s poplatky SHA (pro tento druh převodu FIO ani jiný režim poplatků nenabízí).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...