Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Převod peněz z ČR k IB


ripper

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...

Cerstva pozitivni zkusenost s firmou SAB:

Konverze z CZK na USD a prevod penez do IB proveden pres SAB. Ve stredu odeslano z SAB, v patek rano IB potvrdili prijem, takze necele 2 dny, naprosto perfektni hladky prevod se skvelym CZK/USD kurzem. Poplatky jsem nastavil na "SHA", vyslo to levneji. SAB mi neuctovali nic, a na ucet do IB mi prislo o USD 30 mene, tj. celkovy poplatek za prevod byl USD 30. IB nemeli s identifikaci prichozi platby snizenou o poplatek zadny problem, ackoli jsem jim pri zalozeni uctu daval notifikaci na hrubou castku pred strzenim poplatku (samozrejme jsem nemohl vedet jaky bude)

Mohu doporucit.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, zakládám si účet u Interactive Brokers, nikdy před tím sem nepoužíval mezinárodní převod, takže se raději zeptám jestli mám všechno vyplněné správně.

Instrukce k převodu:
Address
Citibank, N.A. (New York Branch)
111 Wall St., 19th floor, New York, NY, 10043, United States

SWIFT BIC Code: CITI US 33
ABA Number: 021000089
Bank Account Name: Interactive Brokers UK Ltd.
Interactive Brokers UK Ltd. Bank account number at Citibank: 3086988U1xxxxxx

Wre Beneficiary Address: Interactive Brokers (U.K) Ltd, One Carey Lane, Fifth floor, London, Englan EC2V 8AE, United Kingdom

For further benefit to: U110xxxx / Radek xxxxxxx

Teď jak sem příkaz vyplnil u mBank :

Účet/IBAN příjemce: 021000089
Banka příjemce: BIC kod. CITIUS33
Země. Velká Británie
Název banky: Interactive Brokers UK Ltd
Pobočka banky: London, One Carey Lane, floor 5 EC2V
Zpráva pro příjemce: For further benefit to: U110xxxx / Radek xxxxxxx
Jméno/Název příjemce: Interactive Brokers UK Ltd.
Adresa příjemce: One Carey Lane, Fifth floor
Obec příjemce: London, Englan EC2V 8AE
Země příjemce: United Kingdom
Částka převodu: xxxx USD
Poplatky hradí: příkazce

Nevím co mám udělat s tímto řádkem: Interactive Brokers UK Ltd. Bank account number at Citibank: 3086988U1xxxxxx
A tato adresa se nikam nevyplňuje že ne?
Citibank, N.A. (New York Branch)
111 Wall St., 19th floor, New York, NY, 10043, United States
Za jakoukoli pomoc budu velmi vděčný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Radek01: obavam se ze to vyplneni u mBank mas uplne cele chybne, napr. 1) IBAN neni to same co ABA number, takze ja jsem sve bance jasne rekl (v emailu) ze IBAN nemam ale ze mam ABA, coz je nejaky kod v ramci americkeho bankovniho systemu, bez problemu to zpracovali 2) země banky neni Britanie ale US, to nema nic spolecneho s adresou prijemce, jimz je pobocka Interactive Brokers v UK, tj. bankou, kam to posilas je Citibank v New York v USA, 111 Wall St., 19th floor, New York, NY, 10043, United States 3) nazev banky neni Interactive Brokers UK Ltd, ale Citibank, N.A. (New York Branch) atd.... Doporucuji ti osobne zajit do banky a predat jim tu bankovni instrukci (nebo jim nejak poslat at ti to vyplni za tebe, presne tak jak jsi ji dostal pri registraci u IB). Oni 100% budou presne vedet co je co.

20182

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mozno ste uz zaregistrovali, IB zacali tento mesiac podporovat CZK ako base currency. To ma za nasledok to, ze uz pri fundovani uctu v IB nie je potrebne posielat USD do USA ( :) ), ale je mozne poslat priamo CZK na ucet HSBC banky v Prahe a tym padom neplatit poplatok za medzinarodny prevodny prikaz a nevyhodny bankovy kurz. CZK na USD si potom premenite priamo v IB platforme za aktualny forexovy kurz a fixny poplatok 2,50 USD bez ohladu na vysku sumy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

piftik Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mozno ste uz zaregistrovali, IB zacali tento
> mesiac podporovat CZK ako base currency. To ma za
> nasledok to, ze uz pri fundovani uctu v IB nie je
> potrebne posielat USD do USA ( ), ale je mozne
> poslat priamo CZK na ucet HSBC banky v Prahe a tym
> padom neplatit poplatok za medzinarodny prevodny
> prikaz a nevyhodny bankovy kurz. CZK na USD si
> potom premenite priamo v IB platforme za aktualny
> forexovy kurz a fixny poplatok 2,50 USD bez ohladu
> na vysku sumy.


A obráceně to funguje stejně? Tzn. provedu konverzi na forexu USD na CZK a následně provedu převod do ČR v CZK? V tom případě bych za převod neplatil nejspíš žádný poplatky? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrá zpráva z více důvodů.

1. Již uveden

2. Končí bolehlav se zajištěním hodnoty účtu dolar versus koruna - houpe se to aktuálně v desítkách tisíc kč v horizontu několika měsíců. Stačí nyní převést libovolný díl účtu na koruny.

3. Kdo si dá práci, tak může tímto způsobem aktivně obchodovat s minimálním poplatkem a účet zhodnocovat oproti sumě, kterou původně na účet posílal v kč.

4. protože jde o prostý převod, tak se domnívám, že eventuelní zhodnocení tímto způsobem není předmětem daně - rád bych, kdyby mě někdo případně vyvedl z omylu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už jsi to vyzkoušel?

Otevírám účet a chci ho poprvé "nabít".
Mám čsob a chci zkusit poslat peníze na ten cz účet u hsbc. Jenže přes internetbanking se u čsob nedá poslat czk na czk účet prostřednictvím IBAN a Swift, banka doporučuje přes číslo účtu a kod banky. Ptal jsem se na chatu IB a tam ani nevěděli že mají CZ účet a řekli mi, že doporučují platbu pomocí IBAN a Swift. Musím to vyřešit online, protože jsem v zahraničí a na pobočku se nedostanu.
Podle mě by mělo být jedno jak penize pošlu, ne? Kdo co poradíte?

Při volbě vkladu na účet na stránce IB jsem dostal tyto informace:

Address
HSBC Bank Plc
V Celnici 10, 117 21, Prague, 1, Czech Republic

International Bank Account Number (IBAN): CZ5081500000001535303109
SWIFT BIC Code: MIDLCZPPXXX
Bank Account Name: Interactive Brokers LLC.
Bank Account Number: 1535303109
For further benefit to: XXXXXXX / Jmeno Prijmeni


Link to comment
Sdílet pomocí služby

ondrej.fin Napsal: ------------------------------------------------------- > Při volbě vkladu na účet na stránce IB jsem dostal > tyto informace: > > Address > HSBC Bank Plc > V Celnici 10, 117 21, Prague, 1, Czech Republic > > International Bank Account Number (IBAN): > CZ5081500000001535303109 > SWIFT BIC Code: MIDLCZPPXXX > Bank Account Name: Interactive Brokers LLC. > Bank Account Number: 1535303109 > For further benefit to: XXXXXXX / Jmeno Prijmeni Pro převody v rámci ČR použijte číslo účtu a kód banky, který vyčtete z IBAN: IBAN: CZ50 8150 0000 0015 3530 3109 č. účtu: 15 3530 3109 kód banky: 8150 Pro vygenerování IBANu z čísla účtu nebo opačně můžete použít kalkulátor na stránkách ČNB: http://www.cnb.cz/cs/platebni_styk/iban/iban.html

20499

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...