Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

thomkayan:

Zdravim, nejprve k Vasim dotazum:

1.) toto tema je zde nescetnekrat diskutovano. Alespon pro zakladni orientaci je treba se rozhodnout, jakym zpusobem budete chtit obchodovat - pozicne ci intradenne. Obecne se doporucuje v pozicnim obchodovani zacit min. s castkou 10.000 $ a v intradennim min. s 5.000 $. Proc ? O tom je zde na serveru v clancich i diskuzi spousta materialu. Doporucuji obrnit se trpelivosti a zacit material postupne zpracovavat a prochazet. Vypada to sice nekonecne, ale verte ze neni :)

2.) veskere zakladni informace naleznete na www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html. Pro ziskani zakladniho prehledu o komoditach doporucuji tento manual precist cely (zabere to cca 2 vecery), nejlepe nekolikrat.

Z Vaseho prispevku/dotazu mam pocit, ze na to jdete pomerne s vervou. Nadseni je dobra vec, ukvapenost uz ale mene a v komoditach toto plati dvojnasob. Hodne stesti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Napsal mi mail jeden začínající trader, který požadoval půjčení peněz na trading. Chtěl investora. Mail je níže. Mail přikládám ne z toho důvodu, ať vás pobavím, ale proto, že jeho úmysly jsou cestou do pekel, prosím přesvědčte jej, ať toto v žádném případě nedělá :) Samozřejmě nepřikládám jméno a kontakt.

Dobrý den,
#
# hledám investora, který by investoval 150000kč.
#
# Vrácení investice se ziskem 50% do 3 měsíců. (150000kč investice + 75000kč zisk
# za 3 měsíce).
#
# Možnosti vrácení ïnvestice a zisku: (záleží na Vás co vám více vyhovuje)
# a) za 3 měsice vrácena investice 150000kč + 75000kč (celkem 225000kč)
# b) každý měsíce splaceno 75000kč (aby jste měl případně hotovost pro jiné
# projekty)
#
# jištění : při předání peněz 150000kč podepsána směnka, ověřena vašim notářem na
# částku 225000kč
#
#
# Důvod potřebné investice: obchodování na burze
#
# - specializuji se na inradenní obchodovaní, občas poziční
#
# - sleduji burzu, zkouším různé obchodní platformy a brokery ....
# - přes 2 roky zkoumám grafy, ruzné technické indikároty atd....
# - mám zkušenosti s XTB Broker, Fio, Brokerjet, Plus500, FXpro a další, (každá má
# své výhody a nevýhody a každému vyhovuje něco jiného)
#
# - aby byl investor na burze úspěšný, musí mít a) kapitál b) strategii
# a) kapitál - naprosto se nevyplatí otevírat si účet pod 5000USD , je to
# nevýhodné (řekne vám to každý , kdo už se na burze pohyboval)
#
# b) svou strategii , vyzkoušenou na mnoho grafech
# - jsem spíše intradenní obchodník (to znamená, že držím 1 kontrakt nejvýše
# několik hodin, ale i to stačí k velkému zisku a díky tomu omezím riziko).
#
# Na platformách Plus500, Fx Pro , XTB Broker jsem po roce na demo účtech , každý
# měsíc v zisku 40% - 120% a ročně v zisku v průměrně 95%
#
#
# orientuji se hlavně na tyto produkty:
#
# A) obchodování Forex (obchoduji hlavně měny USD, EURO, CZE)
# - dobré zisky, s malým rizikem
#
# B) obchododvání Indexu
# - služný zisky, minimální riziko
#
# C) obchodování Komodity (ropa, stříbro, zlato)
# - výsoký zisky, větší riziko
#
# D) obchodování Akcii (Siemens, Čez, Deutsche Bank, Google a další)
# - dobrý zisk, malé riziko,
#
# Skutečný 24 hodinový trh
# Forex je jediný trh otevřený skutečně 24 hodin denně. Obchodování začíná každý
# den v Sydney, a postupuje po celé planetě podle otevíracích hodin v jednotlivých
# finančních centrech, nejprve v Tokiu, pak v Londýně a končí v New Yorku. Ve
# srovnání s jinými trhy tak mohou investoři vždy reagovat na nejnovější zprávy
#
# Při denním objemu, který je 50krát větší než na největší americké akciové burze
# New York Stock Exchange, se na Forexu vždy najdou obchodníci ochotní nakupovat
# nebo prodávat světové měny. Obrovská likvidita pak pomáhá zajistit cenovou
# stabilitu. Díky tomu mohou investoři téměř vždy vstoupit do trhu nebo uzavřít
# pozici za „férovou“ cenu.
#
# Vysoký pákový efekt
# Charakteristickým znakem obchodování na Forexu je použití finanční páky, která
# umožňuje investorovi držet pozici několikanásobně větší než je jeho kapitál. Na
# Forexu je běžně k dispozici páka 20:1 až 100:1, ve srovnání s 2:1 na akciových
# trzích. Při páce 50:1 (záloha 2%) a vkladem 10.000 USD tak může investor
# obchodovat s objemem až 500.000 USD (10.000 USD * 50 = 500.000 USD).
#
# Díky finanční páce vede každá změna kurzu měny k většímu procentnímu zhodnocení
# (ale i znehodnocení) investovaných prostředků (záloze). Páka tak umožňuje
# dosahovat se stejným kapitálem vyšších zisků a současně využívat menších pohybů
# kurzu
#
# atd............................................ ( povídání o bochodování na
# burze je na hodiny a hodiny až dny a to by bylo ještě málo)
#
#
#
# PS:
# Podotýkám, nepatřím mezi ty, kteří Vás možná bombardují nabídkama, že když jim
# dáte peníze, investují je a pak se o zisk rozdělíte. A když zisk nebude, tak
# bohužel, to je riziko.
#
# U mně ale žádné riziko není!!!. Nejsem žádný brooker, který chce aby zákazník u
# něj proinvestoval peníze. Já chci vydělávat peníze a na burze se dají vydělávat
# velice velké peníze,.
#
# Já Vám nabizím zhodnocení peněz za 3 měsíce o 50%, to vám v žádné bance
# nenabídnou. A bez rizika. Ručím za to, že dostanete nejen svoji investici ale i
# zisk. Podepíši vám směnku. Já svým schopnostem naprosto věřím a dosažená čísla
# hovoří jasně.
# Celá Vaše investice půjde jen na obchodování - na účet . Na vše budou doklady.
#
# Po 3 měsících máte investici zpět + zisk. A pokud budete mít zájem, můžeme i v
# budoucnu spolu spolupracovat.
# Může vám to v delším časovém horizontu po první upěšné naší spoluprací přinést
# mnohem více zisku. ( a může to býz se v budoucnu ne desetitisícové zisky, ale
# stotisícové , ale třeba i později milionové..
#
# Ale nejdůležitějí je teď na začátku investovat těvh 150000kč v co nejbližší
# době. Zvlášt ted před vánocemi mohou být zisky ještě větší především díky
# vzrustající ceně zlata a firemncíh akcích zabývající se elektronikou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Remarque:
Zajímavý e-mail........hlavně ta představa toho, že ihned první měsíc live bude vydělávat víc než 75K/month ;).
Tento "investor" mluví o tom, jak je nevýhodné začít obchodovat s 5000$ (ani nezmiňuje proč) a zároveň si chce vypůjčit tuto astronomickou částku a ručit za ní bude asi svým domem...
Radši si počkám 2 roky, našetřim zbývající 3k$ a pustim se do toho ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tenhle sebevrah mě pobavil.
Jsem asi na stejné úrovni jako on ,možná je na tom lépe, ale nechápu kde se v začínajících traderech bere ta sebedůvěra. Já už jsem trhy tolikrát vyfackovaný a nestálo mě to ani dolar. Jestli někdy budu začínat live, 10.000 doláčů do začátku se mi bude zdát až příliš a on se nebojí otáčet 150.000. Já sice o live obchodování nic nevím ,ale vím ,že ho čeká pořádná facka.
Ps: Kdyby mě s tou strategií seznámil ,nechal mě ji otestovat a přesvědčil ,že ji ovládá ,tak mu to asi půjčím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To All

Nedavno sem ze srandy odpovedel na inzerat v annonci. Trader hledal investora...300 at 500 tis investice. Tak sem mu napsal a trochu ho vyzkousel. Pak jsem si jednoduse zjistil telefonni cislo a zavolal mu. Bylo mu asi 20 a nemel tuseni o cem mluvim. Nerozumel ani zakladnim vecem. Jen se me snazil presvedcit o tom, ze jedina cesta je EUR/USD .Ze to obchoduje trilion lidi denne hahah.....Dobre sem se pobavil...pak sem ho trochu sjel a rekl, pokud nekde uvidim jeho inzerat, nebo budu vedet ,ze se nekdo chytil..tak podam trestni oznameni ( to myslim vazne!! )
Takze jen doufam,ze se nejakej blb nechyt. I kdyz o tom silne pochybuju !
V tehle dobe je treba si pomahat...ale tohle je trochu prilis :D


Ray

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Remarque: přesvědčit toho člověka je myslím si mimo schopnosti kohokoliv z nás, kromě jeho samotného. Za bezmála 5 let studia trhů, kdy už obchoduji live a konzistentně vydělávám, jsem se naučil toto:

- studuj jeden instrument a studuj ho v kontextu světového dění
- nauč se korelace k tomuto jednomu instrumentu a dej si to do souvislostí, abys viděl "bigger picture"
- obchoduj jednu strategii a vylaď ji 'k obrazu svému'
- zamysli se nad smysluplností stop-lossu
- žádná nebo malá reálná páka je tvůj spasitel (1:1 až 1:3 max.), potom velikost účtu nerozhoduje, protože ho nepřetěžuješ (overleveraging)
- nauč se obchodovat v procentech, na absolutní částky se vybodni. Potom je jedno, jestli obchoduješ účet s $5 tisíc nebo $500 tisíc - procenta budou pořád stejná
- peníze na obchodování si klidně pujč, ale musíš přitom velice dobře vědět, co děláš a jaké je worst-case scenario
- když sháníš investora, musíš se mít čím pochlubit. Tzn. dlouhodobé výsledky obchodování včetně obchodovaných objemů, aby z toho bylo vidět, jak (ne)riskuješ
- 10.000 hodin studia a praxe je minimum. Trading je životní styl :)

Nechci se ani v nejmenším dotknout člověka, který psal ten mail, protože jsem měl taky období vysoké sebejistoty, která by se dala prezentovat podobným mailem. Zpětně ale vidím, jak křehké to sebevědomí bylo a jak ještě křehčí byly základy na kterých to sebevědomí stálo. Očima tradera, který vydělává reálné peníze a utrácí je za reálné věci, je pro mě ten mail jako hlasitá siréna, která houká na poplach. Prakticky všechno, co se v něm píše zavání velkým průserem (to slovo se sem nutně hodí). Poradil bych tomu člověku toto: "otevři si účet u Oanda z vlastních peněz, třeba jen s $200 a obchoduj miniaturní pozice, ale chovej se k tomu účtu, jakobys tam měl $200000. Obchoduj takto real money aspoň rok a budeš-li mít stejné výsedky, potom s nimi jdi za investorem a zkus ho přesvědčit."

-pta-
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

hakantanka Napsal:
-------------------------------------------------------
> nazdar...
> chcel by som obchodovat e-mini NQ na IB pomocou
> sierra chart. vedel by mi niekto povedat ze pre
> tuto kombinaciu ake velke budem mat zhruba mesacne
> poplatky za SW a data? za odpoved predem dik.

nazdar? to je ted slusny pozdrav?
Vzdycky si rikam,ze me nemuze uz nic prekvapit,ale vzdy se nekdo najde :)

Antonin
P.S.Lenost s lenost zvitezi nad lzi a ...nebo jak to je?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hakantanka Napsal:
-------------------------------------------------------
> nazdar...
> chcel by som obchodovat e-mini NQ na IB pomocou
> sierra chart. vedel by mi niekto povedat ze pre
> tuto kombinaciu ake velke budem mat zhruba mesacne
> poplatky za SW a data? za odpoved predem dik.


Nic proti, ale ja pouzivam Ninja-Zenfire, ale o Siera, IB ap. je tu toho plno, dokonce o ib a siera a datech jsou samostatne vlakna, zkuste pouzit funkci VYHLEDAVANI.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...