Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začínající mladík


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

po vzoru StRiXe, i já posílám svůj příběh.
Je mi 18, od dětství mám potřebu vynikat. Tuto vlastnost několik let uspokojovaly PC hry, poslední rok poker a nyní se začínám učit tradingu.
Poker (pro neznalé hra zkušeností, ne hazard .)) považuji za vynikající přípravu na trading. Disciplína, trpělivost a psychická odolnost jsou pro úspěch nezbytné; jeden den výhra 5k$ v turnaji, zisk 3k$ od špatně hrajícího itala, druhý den smůla v klíčových partiích a 2k$ down, to je životní styl pokerových hráčů :) Předpokládám, že trading je na činění dobrých rozhodnutí a nervovou soustavu stejně/víc? náročný..
Budu se věnovat forex trhu, mám jasno v jeho základech a principech, ale vše potřebuju ověřit na papírových výsledcích.
Rád bych příspěvkem vyřešil jeden můj forex otazník. Existují časy, kdy se uveřejňují pro trh důležité informace.
Na jakých web stránkách je info k dispozici, kolik důležitých časů každý den má, máte vy forex obchodníci rozvrh na každý den?
V jinak skvělém SIDově forex guidu jsem tento typ informací nenašel.
Přeji uživatelům financnika výdrž a úspěch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 214
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj všem
Tak jsem si přečetl vlákno,sice nejsem začínající mladík,jen začínající ,dostávajíc se do středních let,ale chci říct že nikdy není pozdě,škoda že nebyli v mém mládí takové možnosti,ale taky bych třeba na ně ani nenarazil,tak že člověk nesmí litovat let za náma, ale koukat na možnosti dneška a vytěžit maximum z nich do budoucna. Já doufám že se nám to všem začínajícím podaří,at je nám 18 nebo 35 ,ale i těm co již úspěšně obchodují.At lidé co nemají nic mají víc,ale at se pro to snaží a nečekají s nataženou dlaní. Jsem rád za tyto stránky,hodně mě naučili,otevřeli obzory a oči. Díky kluci :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobrý deň,

Som na tomto fóre pomerne nový a kým sa tu zorientujem tak by som sa v tejto téme tiež rád vyjadril, keďže som na tom podobne.
Niečo o mne. Mám 17 rokov, som študentom strednej školy, bývam v Bratislave.
Na stránky financnik.cz som sa dostal vďaka istému pánskemu časopisu. Už dlhšiu dobu rozmýšľam nad tým ako si zarobiť peniaze bez toho, aby som strávil 8 a viac hodín v práci. Nič som nebral ale moc vážne, pretože nič ma až tak nezaujalo. Chvíľu som plánoval do budúcnosti založenie nejakého podniku, ale kvôli náročnosti a hlavne vysokej konkurencii som to nechal tak. Obchodovanie s komoditami ma ale veľmi zaujalo, pretože si myslím, že vytrvalou drinou, štúdiom, silnou psychikou a dobrým naladením, sa dokáže človek skutočne zabezpečiť, aj s minimálnym kapitálom.
Momentálne vlastním na svojom účte sumu 200€ (267 USD / 5 000 CZK), najviac ma mrzí asi to, že ani nie pred rokom som mal viac ako 500€ (12 600 CZK / 660 USD), ku ktorým som sa dostal vďaka mojej práci, konkrétne brigáde, z ktorej som mohol vyťažiť ešte viac ale som bol lenivý, menšiu čiastku som nasporil a podostával od rodiny. Lenže ako už polroka nepracujem, peniažky sa mi akosi rozkotúlali.
Z toho teda vyplýva takýto môj plán -
dobu, ktorú strávim ešte na strednej (viac ako dva roky) sa chcem venovať zlepšovaniu môjho finančného stavu, popritom usilovne študovať všetko čo sa týka obchodu s komoditami, ak budem po tých dvoch rokoch na tom tak, že budem mať dostatok peňazí a budem sa cítiť na skutočné obchodovanie, tak sa do toho pustím naostro, poprípade si tú dobu ešte predĺžim. Potom ma čaká vysoká škola, popri tom práca a obchod s komoditami, v ktorom mi to snáď pôjde tým správnym smerom.

Stránky financnik.cz navštevujem možno štvrtý deň, prečítal som už kopec článkov a ešte kopec ich plánujem prečítať.

Chcel by som sa teda touto cestou veľmi pekne poďakovať jej autorom, ktorých si vážim za tú prácu ktorú vykonali a vykonávajú, je to naozaj skvelé nasmerovanie. Tiež dnes človek veľmi rád vidí ľudí, ktorí pomáhajú ľuďom. Takže ešte raz jedno veľké - VĎAKA!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim

Celkom dlho som hladal niake vlakno ktore je zamerane aj na tu ludsku stranku tradingu... cize nie len RRR Money Management, ale aj zivot tradera ako taky. Mam 19 rokov a tradingom sa venujem 1 a pol roka. Tento styl prace (aj ked popri tom studujem) ma velmi bavi a naplna... pred par mesiacmi som zacal obchodovat naostro a myslim ze som na dobrej ceste zacat pravidelne zarabat. Cize trading ako taky je fajn.

Problem mi vsak robi nieco ine. Velmi dobre viem, ze ked chcem zarabat musim najprv investovat kopu casu do samostudia a backtestou. Ale niekedy mi je velmi neprijemne pracovat 5 hodin za pocitacom (ten pocitac mi robi problemy, nie ta praca :). Tiez mi je trocha luto ze v mojom okoli som este nenasiel niekoho kto by sa o trading zaujimal (vecsina ani nevie o com to je). Je velmi fajn ze na internete v dnesnej dobe najdeme takmer vsetko, a za to som aj patricne vdacny, len mi mozno chyba aj ten ludsku faktor.

Velmi rád mám knihy od Larryho Williamsa. Sú to rady, ktoré si asi nikde nekupim, ale aj tu (hlavne ked pise o svojom zivote) citam, s kolkymi ludmi sa stretol s kym si pravidelne volava na zhodnotenie trhu a tak dalej. Samozrejme viem ze jeho kariera zacala v inych podmienkach a ze bez fyzickej burzi by vtedy obchodovat nemohol, ale aj tak si myslim ze v mojom pripade je to velmi jednotvarne.

Neviem ake skusenosti mate vy, ja osobne som este na ziadnych financnik seminaroch nebol (teda ani na ziadnych inych). Ale pochybujem ze by to nieco vyriesilo. Tiez som si skusal nájst niaku brigadu, v tejto oblasti, hlavne kvoli skusenostiam a novym ludom.... ale ako som ocakaval nic take firmy neponukajú.

Aby som to este uviedol na pravu mieru. Mam kamaratou a vela blizskych ludi (teda aspon si to myslim :). Len by som chcel aby sa moja praca a záluba viac ponorila do mojho zivota, aby mala viac aspektou ako pracovanie za pocítacom, poprípade cítanie kníh. Ak má náhodou niekto niaky nápad alebo radu, budem velmi rád ked sa so mnou o to podelíte.

Dakujem a good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozri, ak mas potrebu kontakty s tradermi mozes nadviazat aj cez email, twitter, vlastny blog ... moznosti su. Viem ze ti ide o osobne kontakty ale ak nemas taku moznost skus sa na to pozriet aj z tej stranky ze cas mimo PC mozes aspon venovat na odreagovanie sa a aktivity ako sport ktore ta nabiju energiou ktoru potom pri tradingu vyuzijes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 6 months later...

Dobry den,
nebudu tady rozebirat to jak jsem se dostal na financnika nebo jaky jedu backtest, ci co si myslim o zakladnim kapitalu. Jen by me zajimal Vas nazor co se tyce vysoke skoly. Mam 21 let a studuji 2 rokem, ne moc zabavny obor, v podstate studui kvuli mamce, ktera si to hodne prala. Celkem se ve skole trapim, a porad myslim na to ze bych sel pracovat, a pozdeji se stejne zivil tradingem. Zajima me Vas nazor na to jestli si myslite ze je opravdu vyska dulezita, nebo jestli plati to ze to neni patent na rozum.

Predem dekuji za kazdou odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Archon TYkev,

Ahoj,
konecne prispevek, nad kterym muzeme polemizovat a probirat jej ze vsech stran.
Sami jiste vite, ze pokud clovek dela neco z donuceni nebo z nutnosti vysledky stoji za.....(doplnte si sami).
Clovek by se mel zamerit na to co jej bavi a co jej naplnuje vnitrnim klidem.

Muj nazor na prispevek tykve:
Pokud jiz jedes 2 rokem, tak by byla skoda jej nedokoncit i kdyz te nebavi, ten rok se da nejak vydrzet. Pokud jsi relativne v pohode a nemas vylozene nejake psychycke problemy, nebo neflakas skolu (drogy, atd.), tak to dokonci ten rok. pokud je to vazne, tak se vykasli na vs, pokud najdes praci ktera te bude zivit a tim si vydelavat i na trading, tak pokud nedelas 12ctky tak se da prace+trading pekne skloubit dohromady, pokud si dokazes rozvrhnout cas.

A vezni si z toho ponauceni pro priste. Ze pokud jsi psychycky silna osobnost a dokazez komukolik v z rodiny rici NE , tak se rid vlastnim rozumem a srdcem. Vykasli se na ostatni, protoze at se rodice, pratele snazi sebevic, pohodu, radost ze zivota, uspech, dobrou naladu si vytvariz jen a jen ty sam.

Abych jen neplacal, tak i ja jsem po dostudovani SS, premyslel ze bych sel na VS, ale vedel sem, ze uceni me nebavi. Tedka nemyslim uceni se novim vecem, ale biflovani + papouskovani........... Rodice si hooodne moc prali abych sel na vysku a studovat..... To bych radsi jel na Sibir. A rekl jsem NE. Rodicum nezbyvalo nez to akceptovat, a jak se nekdo kolem me ohanel ze ma vysku, nebo si myslel ze je chytry, tak na to jsem jen odpovedel: NO A CO. JE mi absolutne jedno co kdo dela, co kdo ma. Zajima me co dokazu ja, co delam ja.
To je jen takova vstuvka.

Opet ale zalezi na tvem pristupu ke skole, k praci. Pokud te bavi pracovat, pracuj, pokud te bavi studovat (pochybuji) studuj. Vaz si nazoru druhych, ale vzdy se rozhoduj jen podle vlastni zkusennosti, zazizku.

Podivame se do soucasnosti. Dneska mame tisice ci deseti tisice vysokoskolaku, pekne, urcite jsou chytri, ale dej je do krysiho zavodu (R.T.K) tak jsou v pasti a nevyhrabou se z toho.
K cemu jim je vysoka skola, kdyz si nedokazou najit praci. Ano muze se to podarit v Praze, Brne atd. Nekdo muze vycestovat do zahranici, lec konkurence je velika a my pracujici je potom musime zivit na pracaku.

Jen si vzpomente kolik znate vysokoskolaku a delaji uplne neco jineho nez je jejich obor. Z meho pohledu, pokud bych vystudoval treba ekonomiku a delal v kuchyni.....taky by to asi nebylo ono a ty roky ztravene ve skole by mi prisli zbytecne, dokazal bych je vyuzit jinde. Treba pri studii tradingu, V dnesni dobe je super, ze je neco jako financnik, kde muzete nacerpat inspiraci a poznat novy svet, nove moznosti.
Nebot se obavam ze bude hur.

Mnoho lidi se nedokaze rozhodnout co by chteli delat ci co je bavi, duvod je podle mne jednoduchy, muze za to vychova a prostredi. Vetsina zije ve svete PRACE-ODMENA-PRACE (psychologie), kazdy porad ceka na to, az mu nekdo rekne co ma delat a on to udela. To je sila stada. Proto se v tradingu nesnazte ovladnout trh, radsi se zamerte na sebe samotneho. Je sice pekne rozumet tisicum indikatoru, PA ap. Je pekne ze dokazete predvidat trh co udela, ale i to je porad malo. Porad ste to vy sami kdo rozhoduje o tom jestli vstoupi ci nevstoupi do obchodu (pokud neprenesete odpovednost na AOS). Muzete byt fenomenalni analytici ci PA borci, ale stejne nebudete vydelavat a zivit se FT, pokud nezvladnete svou psychologii (emoce, prijeti zodpovednosti atd.atd. atd.).

Hamoun

Neni to ani rodina, trh ci broker, kdo ti pomuze k vytezstvi, jsi to jen ty sam, kdo rozhoduje o tom jestli budes vytezem ci porazenym.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Homoun: Moc diky za rychly koment, jsem na to uz rano tesil jestli byla nejaka reakce. Takze ve skole mam problem asi tak jako kazdy druhy z me tridy, nic extra. Drogy nebo jine veci neberu, protoze mi to prijde zbytecne. Jde o to, ze tedka mam brigady ke skole, montuju solarni panely + delam pojistky. Jako penize nejake mam, privezl jsem si i ze zahranici, takze neni to pro me otazka zivota a smrti. S tou skolou mi jde jen o to, ze proste studuji neco, co mi pravdepodobne k nicemu nebude, tenkrat jsem si ten obor vybral jen tak.A navic to bychlovani a tak je opravdu k nicemu.O te praci uvazuju protoze budu mit klidnou hlavu (relativne) a penize na trading prijdou rychleji. Muj kamarad ma na VS nazor, ze je to pro ty, kteri se boji dospet a mnohdy s nim souhlasim. Mam treba dobreho kamarada, tzv zlata mladez, ktereho tedka ze skoly vyhodili, ale on tam chce zpet, ani ne tak kvuli skole, ale kvuli pohode co tam mel, pracovat nemusel, protoze si zije velmi dobre a to mi jen potvrzuje slova toho ze se boji dospet. Takze to me nuti dale premyslet nad tim jestli to studium tedka ma smysl. Zatim je muj plan takovy ze najdu praci, a k ni bych zacal dalkove studovat to co me bavi (Podnikani, finance nebo marketing ci management). Jednak bych si za skolu uz platil a tudiz bych si ji vice vazil.
Dale jak pisete o tom rozhodnuti, to me sameho prekvapuje, protoze do posud jsem stim nikdy nemel moc problem, mozna i tim ze jsem ve znameni Stira:-). A naposled k tem mnozstvim indikatoru. Osobne jsem si vybral proste FinWin, z toho par patternu ktere jedu, a maximalni si do Obchodniho systemu pridavam filtry, nic vic neresim, protoze tech informaci je tolik, ze kdybych se chtel maximalne venovat, tak se nikam neposunu a budu jen teoreticky znalec.
Jeste jednou dekuji za reakci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew,
klasický polemický příspěvek nováčka, který objevil kouzla tradingu, ale zatím jen ty pozitiva, nikoli rizika, která tady dost silně převažuji
nevím, zda studuješ ten "ne moc zábavný obor" kvůli mamce nebo VŠ studuješ kvůli mamce ... pokud to druhý, tak si najdi obor, který tě bude bavit, tohle vzdělání se ti nikdy neztratí, ať už budeš dělat cokoli, pokud sis vybral obor, kvůli mamce, tak je to na diskuzi s ní, tohle nemá cenu, osobně bych neztrácel čas s tím, co mi už ve 2.ročníku přojde ne moc zábavné (tu)

tahle věta je hrozně nebezpečná "a porad myslim na to ze bych sel pracovat, a pozdeji se stejne zivil tradingem" zejména jeji druhá část, zapomen na to, nejspíš se tím nikdy živit nebudeš, začni od základu, věnuj se vzdělání, co ti něco dá a bude bavit nebo si najdi práci a převezmi zodpovědnsot za svůj život a přitom se věnuj tradingu, studiu, testování a za rok si řekni, jak si postoupil, jak to vidíš reálně, že se budeš někdy živit tradingem.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobry den,
> ....
> Zajima me Vas nazor na to jestli si
> myslite ze je opravdu vyska dulezita, nebo jestli
> plati to ze to neni patent na rozum.
>
> Predem dekuji za kazdou odpoved.
>

Ahoj,
já přidám malinko rozdílný názor, než má h0moun.

Vysoká škola je důležitá z jednoho důvodu, který je však hodně důležitý. Pokud máš nějaký titul z vysoké školy, dává ti to pak mnohem větší prostor k manévrování. Otevírá se ti mnohem víc možností, pokud budeš hledat práci. Dostaneš se do určitého okruhu lidí, seženeš nějaké známé apod.

Co si budeme nalhávat, 90 procent lidí, kteří si myslí, že budou tradovat, nakonec neuspěje. Takže nyní odejít ze školy a vsázet na to, že tě bude živit trading, je hodně riskantní. Dle mého názoru je mnohem lepší na škole zůstat, dodělat jí a při tom již studovat trading. Máš před sebou celý život a nikdy nevíš, kam tě tvoje cesty zavedou a věř mi, že dodělávat si potom školu zpětně, je mnohem složitější.

Podívej se na to i z dalšího pohledu. Trading je o obrovské dřině a hlavně schopnosti nevzdat se a dotáhnout věci do konce. Je to o překonání obrovských překážek i vlastního strachu. a hlavně je to taky o spoustě práce, která nás v podstatě nebaví, dokud se do toho nedostaneme (např. backtesty apod.). Co je proti tomu dodělání bakaláře nebo inženýra na vysoké škole? A pokud nemáš dost síly dodělat si školu, proč myslíš, že budeš mít dost síly uspět v tradingu?

Pribi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ArchonTykew:

ja sa skorej priklanam k nazoru h0mouna, aj ked mira_k a Pribinacek maju vo vela veciach takisto pravdu. Hlavne v tom ze trading neni vobec jednoduchy a je mala pravdepodobnost ze sa nim budes niekedy zivit.

Urcite je lepsie mat vysoku skolu. Ale ide naozaj hlavne o teba. Ak uz teraz vies ze po dokonceni studia sa aj tak nebudes venovat danemu oboru, ktory ta ocividne nebavi, alebo sa mu budes venovat aj potom, teda budes mat pracu v obore ktory ta nebavi (co je asi najhorsia moznost), tak je zbytocne aby si tuto VS dostudoval.

Ak takuto skolu s odporom dostudujes, budes mat z toho naozaj iba ten titul pred menom.

Moj pripad je ten isty, ako pise h0moun:
"Abych jen neplacal, tak i ja jsem po dostudovani SS, premyslel ze bych sel na VS, ale vedel sem, ze uceni me nebavi. Tedka nemyslim uceni se novim vecem, ale biflovani + papouskovani........... Rodice si hooodne moc prali abych sel na vysku a studovat..... To bych radsi jel na Sibir. A rekl jsem NE. Rodicum nezbyvalo nez to akceptovat, a jak se nekdo kolem me ohanel ze ma vysku, nebo si myslel ze je chytry, tak na to jsem jen odpovedel: NO A CO. JE mi absolutne jedno co kdo dela, co kdo ma. Zajima me co dokazu ja, co delam ja."

Najlepsia moznost je najst si VS, ktora ta bude aspon trochu bavit a popri tom sa ucit tradingu. Tak budes mat aspon nejaku istotu, ked ti to s tradingom nevyjde.

Na tvojom mieste by som si zistil o tradingu co najviac, precital par knih a aspon vyskusal papierove obchodovanie. Tak mozno aspon priblizne zistis ci budes vobec schopny obchodovat a ci ta to bude bavit (co ale vobec neznamena, ze sa dokazes tradingom v buducnosti zivit). Potom sa mozes rozhodnut ci nechat VS alebo dostudovat (co ti takisto uspech nezaruci).

To ci budes niekedy uspesny zavisi iba od teba a od tvojej snahy. Nie od toho ci mas, alebo nemas titul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jedna zasadna vec - nikdy nebudes mat tolko volneho casu na studium tradingu, ako popri vysokej skole - teda, pokial nestudujes medicinu, alebo nejaky podobny fulltime odbor :) osobne si neviem predstavit makat v standardnej robote "from 9 to 5" a pri tom aktivne tradovat. Aj ked ma to zrejme o par mesiacov caka. ale to uz o inom ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...