Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

to Gildiss,

optimalizovat system treba neni - ve smyslu projizdeni mesice a roky historickych dat a hledani nejlepsich parametru. system by mel byt robustni, nikoliv napasovany na urcity vzorek dat, k cemuz logicky dochazi, protoze vzdy testujete jen na datech, ktere mate.
dostavame se tedy ktomu, zdali je opravdu nejlepsi zpusob jak si vybudovat OS tim ze to budete tak delat.

je rozdil pristupovat k BT tzv. ''zpetne'' nebo ''dopredne'', zde na techto strankach, a dle toho co vim, i obecne je propagovano testovat system prave zpetne - tedy, vezeme nejaky vzorek dat, a ''jedete'', udelate si nejaky OS ktery ma dobre vysledky. jste happy. ale vyzkousite si jej na jinych datech a nic. nefunguje to jak by melo - ted je otazka co stim, muzu to ignorovat a nebo optimalizovat na ten jiny vzorek, ci zacit budovat novy system, tim stejnym zpusobem, coz je chozeni v kruhu.
i kdyz by se takto dal postavit profitabilni system, problem tady vyvstava ten, ze vetsina lidi nema tuseni co vubec trh je, kdo se na nem pohybuje, co tim sleduje, a nebo dokonce co zpusobuje pohyb ceny apod. (jak potom chteji udelat profitabilni system nevim) -> pro hodne lidi jsou ale tyto veci prilis absraktni, nevyplati se jimi zabyvat a je to moc hluboke zkoumani trhu - ale pasovani indkatoru je uz v poradku. proto to prosim berte jako moje nazory, ktere mi jednoduse funguji.

testovani dopredne je jiz neco zcela jineho. tady clovek zkouma to, jake podminky na trhu by mohli cenu primet , aby se chovala zpusbem, ktery umim vyuzit apod. = tohle uz je uplne jiny pristup nezli to co sam aplikujete. berte to treba jen na rozsireni obzoru, nikoliv jako tip na to, kudy se mate vydat. kazdy ma vlastni hlavu a jednomu prijde logicke to a druhemu ono.

vzal jsem to velmi strucne, hodne veci by se tam dalo rozpitvat apod., to ale nebyl cil. kdyby vas to zajimalo vic, musite hledat jinde, na zdejsim foru k tomu ma relevantni prispevky Heron a par dalsich, ostatni je za hranice tohoto webu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

deluxe:

Díky za obsáhlý příspěvek, kterým se prokousávám a bohužel jej nejsem scopen pochopit, jsem z něj hodně zmatený..
Ohledně toho testování "zpětně" nebo "dopředně", myslíte tím "dopředně" fundamentální nikoliv technickou analýzu? Mám totiž myšlení nastaveno tak, že v této chvíli nejsem schopen vyplodit jiný systém, než ten s indikátory popř. S/R úrovněmi, zpětně ho otestovat a zjistit jeho úspěšnost v minulosti.. A mnoho lidem některý z těchto systémů funguje. Ostatně i Petr s Tomášem mají svůj systém založený na indikátorech a backtestování je věc, které se všude klade velký důraz..
Nechápejte mne zle, vůbec netvrdím, že jiné systémy nefungují, ostatně, pokud Vám funguje Váš přístup, pak jste toho živým důkazem, jen to moje myšlení nedokáže pobrat a nedokáže se na to podívat jiným úhlem pohledu..
Zkusím si pročíst některé příspěvky od Herona, díky za tip ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gildiss:

pokud jste neco nepochopil a jste zmateny, je to ma chyba, priste to zkusim psat stravitelneji

- dopredne nemyslim fundamentalni analyzu

Mate pravdu ze tyto systemu funguji, funguji tisicum lidem a je mozne ze Petr s Tomasem jsou jedni z nich. Jde ale o diskrecni systemy, ktere nebudete schopen ziskove zobchodvat, dokud si nevybudujete cit pro trhy. A to trva leta. A take to nemusi byt pro kazdeho. Nejdulezitejsi komponenta techto systemu neni indkator ani BT, ale prave diskrecce.

Tohle je jen jedna z mnoha alternativ. Studujte dal a nespokojte se s ''pravdou'' kterou nekde vyctete, ale vse si overujte a kriticky hodnotte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popravdě řečeno nyní přemýšlím, co dál.. Když mi zde 2 lidé říkají, že to, co dělám, je k ničemu a pak se ve forexovém vláknu dočtu, že indikátory stejně nefungují, protože EURUSD hodně reaguje na fundamenty, jsem v podstatě zase na začátku.. Asi ty 4 hodiny denně, co na trading mám, budu věnovat zase studiu knih.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gildiss: ja viem trochu deprimujuca situacia ked clovek studuje skusa a nic z toho, musis skusit cestu inde (studovat fundamenty nie je zle, sice sa hovori ze to ide prilis rychlo(ked vynde sprava) co je rpavda no i tak sa obcas da) mozes napriklad este prejst na vyssi timeframe, mne to tam pride jednoduchsie.

inak vsetko co za tie 4 hodiny precitas ber s kritikou ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gildiss: Jestli takové názory nalomí tvé přesvědčení o funkčnosti technické analýzy, rozhodně dál studuj. Pokud nebudeš matematice, tedy hlavně statistice a technickým indikátorům, plně důvěřovat, bude se ti těžko obchodovat. Dowova teorie (Dow Theory) funguje víc než sto let a bude fungovat stále. Všechny fundamentální zprávy se projeví v ceně, takže je vlastně ani nemusíš sledovat. Stejně je neznáš při backtestovaní, a když systém funguje při backtestu bez ohledu na fundamenty, bude fungovat bez ohledu na fundamenty i v budoucnu. Někdy ti nějaká zběsilá reakce obchodníků na fundamentální zprávu pošle obchod do SL, jindy na tom zas vyděláš. Z dlouhodobého hlediska stovek či tisíců obchodů to ale budou jen statisticky nevýznamné události. Příliš se zaobírat fundamenty by se dalo brát jako zbytečná přeoptimalizace. A nějaké tipování, kam se trh pohne na základě nějakých fundamentálních zpráv, by se dalo považovat za hazard.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Architekt:
Děkuji Ti za pozitivní reakci. Technické analýze věřím, vždyť dle ní obchodují úspěšně tisíce obchodníků. Jen si nejsem jistý tím nastavením SL a PT - cenu uzavírám jednak indikátorem a jednak mám i SL a PT. A vím, že když na vzorku backtestu dejme tomu 1000 obchodů budu tyto hodnoty mírně měnit, bude se dosti měnit i výsledná equity a není nikde zaručeno, že stejně profitabilní systém bude i v budoucnosti - je to statistika..
Jsem na počátku, zatím backtestuji, ještě jsem nedělal ani papertrade, takže jsem dosti ovlivnitelný když mi lidé, kteří již vydělávají řeknou, že takto se nikam nedostanu..
Ale pravdu máš v tom, že nebude na škodu si přečíst ještě jednou Williamse, Rosse, Eldera, knihu Petra a Tomáše (zatím mám jednu) a nějakou psychologii.. Aspoň budu mít co číst na pláži ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gildiss: Když si budeš ten systém poctivě backtestovat na konci každého měsíce i během paper/live obchodování, a na konci každého měsíce si uděláš analýzu SL a PT z backtestu třeba posledních šesti měsíců, budeš mít vždy aktuální hodnoty SL a PT pro nadcházející obchodní měsíc. A taky díky těm průběžným backtestům včas zjistíš, jestli ten systém po několika měsících náhodou nepřestává fungovat.

Každopádně co se týče SL a PT, jako začátečník nemůžeš udělat chybu, když si zjistíš jejich optimální hodnoty MAE/MFE analýzou a budeš obchodovat s pevným SL a pevným PT. Nevyděláš třeba tolik, kolik by vydělal zkušený obchodník, ale budeš vydělávat a budeš získávat potřebné zkušenosti a cit pro trh, aby jsi pak třeba mohl začít nastavovat SL a PT diskréčně na základě aktuální situace v grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...