Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

Dobry den, jsem novacek, nemohu zakladat thread tudiz davam dotaz do tohoto vlakna, snad nevadi.

Chtel jsem se Vas zeptat, zda a preipadne jakou mate konkretni predstavu na jakem konkretnim principu je zalozeno obchodovani tohoto pana:

www.chesler.us./Resources/Articles/jim_simons.pdf

en.wikipedia.org/wiki/James_Harris_Simons

en.wikipedia.org/wiki/Renaissance_Technologies

en.wikipedia.org/wiki/Chern-Simons_theory

Anglicky trochu umim, spis mne zajimaji tedy Vase napady jak konkretne jeho system obchoduje. Z textu jsem pochopil, ze tento pan by jinak dostal Nobelovu cenu, ovsem za matiku se nedava, jeho prace se zabyvaji mj. snad nejak geometrii a hledanim nejmensi plochy, misty ma nabeh az do kvantovych pocitacu, asi pujde i o vicerozmerove modely (patterny ?, indikatory ?) nez 2d.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 years later...

Zdravím všechny.

jsem úplný začátečník. Někde jsem narazil na tento komentář k jedné z knih pánů P. a N.:

Autori su velmi dobry obchodnici, ale svojich kurzov, knih a roznych seminarov. Poznam ich z niekolkych kurzov a samozrejme z ich web stranky ktoru perfektne vyuzivaju na marketing. Ak si vsak myslite ze sa zivia obchodovanim na burze ste na omyle, staci si zratat kolko casu venuju organizovaniu seminarov, vsetkych materialov, pisaniu clankov a knih, administracii webu a podobne, a to vsetko im vynasa neporovnatelne viac ako trading uvedenych strategii. Mam za sebou niekolko rokov obchodovania a viem o com hovorim, preskakal som si strategie popisane v knihe. Nenechajte sa pomylit, ucte sa od traderov co sa tym skutocne zivia 10-15 rokov a viac, ale ak sa tym skutocne zivia zas klesa ich zaujem sa takto ochotne o svoje know-how podelit, zato novopeceni studenti tradingu maju v tychto koncinach takmer bez konkurencie zlatu banu.

Zajímalo by mě, zda jste nad touto myšlenkou rovněž přemýšleli a zda se vás, kteří jste také na úplném začátku, nedrží jisté pochybnosti, skepse... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To trodis:

Zlatokopů je zejména v naší republice v tomto oboru dost a dost ... stačí se přihlásit do nějaké sociální sítě a zabrousit na tématické skupiny a už tě budou spamovat svými bezkonkurenčními semináři.

Tomáš s Petrem nic takového nemají za potřebí a chvála jim, že se věnují vzdělávání všech těch, kteří se chtějí něco nového naučit.

Pokud pochybuješ - stačí se zamyslet - samotné stránky nabízejí ZDARMA takové množství infromací, které samo o sobě stačí na nastartování profitabilního tradingu...


Jinak to co jsi citoval je klasický útok právě takového pochybného obchodníčka, který se vytahuje svojí praxí a hanobí ostatní.

zdebrez to vystihnul správně a výstižně, já ti chci jen dát šanci se nad tím ještě jednou zamyslet ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to trodis:
na takovou skepsi je jednoduché řešení, prostě to vyzkoušet a hned zjistíš jestli to funguje nebo nefunguje.

A ohledně učení od tradera co má zkušenosti 15let, chtěl bych vidět kolika nováčkům se podaří se od někoho takového učit, myslím že bych je spočítal na prstech jedné ruky.

"Kdo nic nezkusí, nic nezíská". :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Trodis:
vše co se píše (i na fórech) musíš brát trochu s rezervou. Já něco podobného na tvůrce tohoto webu taky četl. Prostě nekdo, koho jsem nikdy neviděl, píše něco o někom, koho jsem nikdy neviděl (fotky nepočítam). Co z toho pro mě vyplívá? Nic.
Tobě v budoucnu nemusí jejich způsoby obchodování, či výuky vyhovovat, ale přesto se tu toho dá docela dost pochytit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DeLucky: tak nějak chápu, co asi prožíváte. Před 7 lety jsem se rozhodl v rámci studia na VŠ pro obor dopravní pilot. A začala mi v hlavě rašit vize splění klukovského snu. Do dneška jsem urazil jen cca čtvrtinu "cesty" do cockpitu velké mašiny. Tou velkou překážkou pro mě je velká finanční investice pro získání všech pilotních licencí. Velmi často jsem zažíval pocity beznaděje a zoufalství i bezmoci, pocity, kdy s tím chcete seknout, vzdát to a jít dělat něco "jednoduchého", neboť se vyskytlo v cestě tolik překážek, že se sám dívím, že mě ten "sen" ještě neopustil. Neopustil a jsem za to rád, protože jsem objevil zbraň opravdu silného kalibru ... a tou je TRADING. Dodal mi další sílu a naději na splnění snu. Zdá se to bláhové, ale je to tak. A i když se to nepovede, budu mít radost z toho, že jsem pro to udělal maximum.

"Není důležité zvítězit, ale zůčastnit se"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj trodis,

ak máš záujem o trading tak podobné komentáre sa snaž úplne ignorovať. Veď je úplne jedno či Peter s Tomášom zarábajú tradingom alebo nie. Tu je podstatné čo si z ich rád zoberieš a ako ti pomôžu v ďalšom napredovaní. Inak ja osobne som sa zúčastnil niekoľkých ich školení, prečítal som ich tri knihy, všetky články na tomto webe i ich príspevky v diskusiách a neviem si predstaviť, že toto všetko by dali dohromady bez osobných skúseností a praxe, to sú totiž informácie a postreny, ktoré sa len tak niekde nedočítaš, ale si ich musíš i ošahať v praxi. Skrátka závisť a ohováranie patria v našich končinách k národným športom a ľuďom, ktorí sa takto prejavujú ja osobne neverím ani slovo a už vôbec neriešim ich názory. Toľko teda môj názor na podobné "komentáre" a ak máš nejaké pochybnosti, tak ver že ti ich nikto iný nevyvráti, jedine ty sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Dnes jsem si přečetl fascinující článek na lupě a myslím, že by si jej měli přečíst všichni začínající tradeři, kteří se diví, proč jim jejich obchodování nejde.
Za 2. sv. války v Melanésii spojenci prováděli logistické operace - nevídaná věc pro domorodce. Člověk podivně mluvil do nějaké skříňky a začala přistávat letadla a vykládat náklad. Když spojenci odešli, vytvořil se kult, který jejich počínání napodoboval. Rovněž mluvili do skříňky, udělali repliku přistávací plochy a spoustu dalších rituálů ale letadla a cargo nikde.
Poučení pro tradery je jednoduché. To že někomu úspěšnému něco funguje neznamená, že to bude fungovat i vám když jeho postup zopakujete, jakkoli přesně. Když nevíte co děláte, nedělejte to.
www.lupa.cz/clanky/kargokulticky-web/

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...