Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

píšu sem neboť vidim že i ti zkušenější sem zabrousí. potřebovala bych tentokrát vysvětlit jaký je rozdíl mezi cenou close a low. neni mi jasné proč se uzavírá na jiné ceně než na té které komodita ten den dosáhla. když svůj obchod uzavřu příkazem sell ( long pozice) na určité hodnotě ale pak na konci dne zjistím že cena close byla o něco výš. co to vůbec pro obchodníka znamená. vlastně i minutové grafy mají většinou high a low jinde než je open a close. nějak jsem se do těchto pojmů zamotala a tak bych potřebovala poradit. předem díky - asi jsem to mohla napsat jasněji ale fakt to nějak nechápu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Veroniko,

vse je vysvetleno zde:

www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-grafy.html

Ale aspon ve strucnosti - za urcity casovy usek (napriklad 5 minu, ale klidne i 1 minuta nebo tyden) se cena o urcity kus pohne a obvykle v danem casovem useku nejak kolisa (napr. jde nahoru, o kus se vrati, znova nahoru, pak rychle dolu atd.). Vysledek je ten, ze svicka/usecka, ktera znazornuje pohyb ceny za dany casovy usek (tedy za _cely_ tento usek) pak je slozena ze ctyr hodnot:

open
- cena, za kterou svicka otevrela

low
- nejnizsi cena, ktere svicka v danem useku dosahla (mohla jit bezprostredne ci chvili po open dolu)

high
- nejvyssi cena, ktere svicka v danem useku dosahla (mohla se pak vratit nahoru a vystrelit nekam vysoko)

close
- uzaviraci cena, za niz se komodita/akcie obchodovala v danem casovem useku jako posledni (z nejvyssi hodnoty mohla cena opet o kus klesnout)

Cena nejde jen jednim smerem, ale obvykle v case kolisa. Proto jsou svicky slozeny z techto hodnot.

Hodne uspechu,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak vaši odpověď jsem trochu nepochopila. právě že jsem si včera četla článek na který jste mi sem dali odkaz a zjistila jsem že je mi to trochu nejasné. takže během daného časového úseku může cena klesnou kdo ví kam což označuje slovo low ale slovo close označuje cenu na které komodita právě byla když se uzavíral trh. je to teda takto? v tom případě už by mi to bylo jasné

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Dexter:
Ad poslední bod - hazard.
Ten je právě velmi důležitý. Přečtěte si následující:
www.financnik.cz/komodity/manual/komodity-stop-loss.html

Ad 80% prodělávajících (ono se většinou uvádí až 90% procent):
čtěte a utvářejte si vlastní názor. Nevím kolik vám je let, ale myslím, že teprve časem získáte určité životní zkušenosti. (myslím to v dobrém ;) )
Lidé někdy (spíše by se hodilo většinou) nejsou příliš racionální ve svém počínání a často nejsou příliš precizní. Lidé někdy dají na názory druhých, a jen málo z těch, co zkusí obchodovat to myslí natolik vážně, aby trávili čas na sebevzdělávání a vypracovávání metod a postupů jak obchodovat. Nechť se každý sám zamyslí, nakolik to platí pro něj a zda by nemohl udělat více. Mladí lidé mají větší sklon k riskování, starší mají zase méně času, sil, a energie na budování obchodního modelu a déle a hůře se učí novým věcem.
Vzhledem k charakteru trhu je procento prodělávajících logické a očekávané.

Ad okrádání na trhu.
Hojně se sice diskutují velké zisky různých společností, které se zabývají i brokerskou činností a hojně se při tom diskutuje o nelegálních praktikách. Ale moc bych se tím nezabýval. Mě osobně se to moc netýká (a myslím, že ani vás) a na mé příjmy to má minimální vliv. Důležité je, že je snaha ze strany amerických úřadů jakékoli pokusy v tomto směru potírat. Takže já osobně žádný strach v tomto směru nemám. Na rozdíl třeba od obchodování v ČR, kde je to o něčem jiném.

Ad změna směru trhu
Samozřejmě že na komoditním trhu jeden hráč (ani velký) nedokáže sám změnit vývoj trhu v komoditách. Na to je na trzích příliš velká likvidita.

Ad vydělávání na nováčcích
To, zda vyděláte, nebo proděláte záleží především na vás. A je jedno, zda jste bohatý, nebo chudý, zkušený, nebo začátečník. Vaše motivy jsou stejné. Akorát ten, co má více zkušeností (a už něco vydělal a je proto taky bohatší), tak má obvykle i lepší šance něco vydělat, než ten, co se teprve učí. Ne kvůli nějakým známostem, nebo nějakým podvodům, ale díky zkušenostem a znalostem, které nasbíral.
Tak je to ale ve všem, ne? Na rozdíl od klasické práce, kde obvykle (až na čestné výjimky) nejste ani tak hodnocen za to jak kvalitně a rychle určitou práci uděláte, ale dle toho jak vycházíte se svým nadřízeným, tak na trzích hrajete sám za sebe. To mě osobně náramně vyhovuje. Obchodovat vás nikdo nenutí. Máte možnost si touto cestou vydělat pěkné peníze, ale není to bez práce a bez rizika. Na druhou stranu vy znáte nějakou cestu jak si vydělat bez práce a bez nesení rizika velké peníze?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

právě jsem si četla článek obchodujeme s trendem:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-obchodovat-s-trendem-3.html

a mám jednu pořádnou nejasnost, vůbec nechápu proč bych měla umisťovat stop-loss nad high úsečky když jsem v long pozici? to bych si přece bránila ve výdělku a taky riskovala že se trh obrátí a já budu mít ztrátu jak .......,

tak jestli mi to může někdo vyjasnit proč to má být nad high?
předem díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak jsem dočetla obchodování s trendem a potřebovala bych se na něco zeptat. k čemu slouží trendová linka (čára)?? jako že si pomocí linky spojím nejvyšší high posledních dnů? a poslouží mi jen při protnutí s klouzavým průměrem nebo i jindy mi může nějak pomoct naznačit směr trhu? ale jako začátečníkovi mi není jasné které vrcholy mám spojit a jakým směrem jestli vždy vrcholy z leva do prava abych nešla v označování proti směru trhu. v tomhle opravdu plavu :o(
( www.financnik.cz/komodity/financnik/obchodujeme-s-trendem-2.html )


( www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jak-obchodovat-s-trendem-3.html )
a pak ještě k tomu kanálu v trendu to opravdu asi není pro pochopení začátečníků. nechápu jak ho mám najít v grafu???

jestli mi může někdo něco málo poradit? - budu vděčná a moooc

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den Veroniko, Trendova linka (TL) slouzi k urceni trendu :-). Nic vic ale ani nic mene za tim nehledejte. Kazdy kresli trendovou linku trochu jinak, jako spousta veci v tradingu to je o citu a o stovkach hodin stravenych nad grafy. TL je jeden z nejjednodussich ale nejmocnejsich nastroju pro obchodovani. Da se nimi do jiste miry predpovidat budouci chovani trhu. Stanovovat SL , stanovovat PT, hodne se pouziva na posouvani PT, jako vstupni signaly atd. Dalo by se rici ze k uspesnemu obchodovani Vam staci mit cit pro graf a TL. Viz. graf kde je ukazano moznost zakrasleni TL.

3624

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ohledne kanalu, proste se jedna o situaci kdy se ceny pohybuji v kanalu - v urcitem rozpeti. Coz ceny vlastne delaji porad. Kanal utvorite kdyz si nakreslite TL ze horni i spodni strany tohoto rozpeti... Opet je to o citu a stovkach hodin stravenych nad grafy. Hlavne v tom nehledejte zadne slozitosti! Nic sloziteho na tom neni. Viz. ukazka. Jeste jednou zduraznuji - kazdy kresli TL trochu jinak- kazdy na to ma trochu jiny pohled, nekdo ma vetsi cit, nekdo mensi...

3625

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Veronika:
na Vasi otazku ohledne trendlines nelze dat jednoduchou odpoved. Vseobecne plati: trendlines je mozne pouzivat k:

1] urceni aktualniho trendu = trendlinka smerujici nahoru = Uptrend
= trendlinka smerujici dolu = Downtrend

2] ke zmene trendu = breakout trendlinky nahoru = Uptrend
= breakout trendlinky dolu = Downtrend

Trendlinky existuji kratkodobe, strednedobe, dlouhodobe. Trendlinka muze byt nahoru, dolu, vodorovna [support / resistance].

Na toto tema je potreba napsat mnohem vice, co neni v mych silach. Tato problematika je popsana v knize Eldera = Trading for living. Psal jsem to jiz mnohokrat, napisu to znovu: poridte si tuto knihu a prectete si ji. Na tyto otazky najdete detailni odpovedi + obrazky.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...