Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Vím toho DOST přesto však nevím NIC


Doporučené příspěvky

veronika,

emini jsou jen zmensene velke indexy Dow Jones, SP500, Nasdaq, Russell 2000. zmenseny jsou proto, aby mali hraci mohli taky neco delat, protoze jinak by nemeli dost penez. takze jsou to proste jen akciove indexy a plati u nich vse co jinde na trhu. neni to nic zvlastniho. lidi je maji radi, protoze na obchodovani s nima nepotrebujes velky ucet, staci oravdu malo, poplatky jsou taky male a platformy gratis. platis jen za kreslici program. a sierra je kolem $20 mesicne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 293
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

911:

Díky za reakci. Že se mohou vykrývat je jasné, přesto si myslím, že v součtu pořád budou hrát a chovat se podobně. Jinak by na trzích neprohrávalo 95% lidí, kteří si svoje stopky dávají pořád na ta samá místa. Myslím, že se jim spíš vyplatí, když se budou chovat podobně.
Tím, aby to vypadalo fér, jsem myslel, že prostě fakují (od slova fake, ne fuck :) ) pohyby, aby graf vypadal hezky a rovnoměrně a aby nebylo poznat, že jim schválně skalpují stopky a prohánějí graf párkrát za den prudkým pohybem tam, kam se jim to hodí - to by bylo moc nápadné. Četl jsem o tom zajímavý článek, byla to příloha k jednomu systému, zkusím ho dohledat.
Existují i indikátory, které čtou volume a snaží se podle toho odhadnout, kde do trhu vstupují velcí hráči. Výsledky s ním jsou docela zajímavé, bohužel na Forexu to tak dobře nefunguje, protože tam není pevně daný počet "akcií" v oběhu jako v případě klasických akcií (např. že firma má veřejně obchodováno 1 milion akcií apod.). Nevím, jak je to ve futures... a docela by mě to zajímalo - existuje tam nějaký pevný počet kontraktů, které se obchodují, jako u akcií?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik,

K tym velkym hracom.
Z mojho uhla pohladu to vobec nieje tak ,ze iba velky hraci zarabaju a ostatni im to dotuju. Totiz burza je rovnica, ked chces vela zarobit, musis kupit alebo predat velke mnozstvo kontraktov. Ked ich tam ale umiestnis, tak trh zacne zbesilo rast alebo klesat. Tento efekt je dany tym, ze potrebujes sparovat vsetky kontrakty. Takze je jasne ze pokial chces v momente kupit, predat velke mnozstvo kontraktov, uz to nedocielis za zvolenu cenu ako pri 1 kontrakte. Preto velky hraci sa zbavuju postupne svojich pozicii. V skutocnosti commercial vyuzivaju ochotu velkých fondov a malych spekulantov kupovat, predavat. Pokial zacnes sledovat COT a budes vidiet do kuchyne commercials a velkych fondov môže to vyznamne pomôcť pre pozicne obchodovanie. Lenze vidiet do kuchyne velkym hracom asi nie je take jednoduche:) Navyse je ich niekoľko. Pokial by si ale chcel zistovat zmeny v trhu podla znizovania alebo navysovania pozicii tak to nieje znova HG a je vela momentov kde commercials zacali znizovat pozicie a potom znova zacali zvysovat a trend rastol dalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcik,

ve svem prispevku popisujete svou vlastni filosofii vnimani trhu - a to je spravne. Je spravne to, ze mate NEJAKOU vlastni filosofii, ktere se hodlate drzet. Vubec nicemu nevadi, pokud neverite nahodnym vstupum a podobnym vecem - o tom to cele je, kazdy mame jiny pristup. Me osobne jsou zase uplne jedno velci hraci, nezajimaji me - ma filosofie je snaha vystihovat co nejcetneji pohyby do 300 USD (ktere povazuji spis za "sumy") a zbytek me prace je MM - v ten silne verim ja.

K memu obchodovani 2,5 hodiny denne - nedelam vubec nic magickeho, pouzivam volume graf a CCI. Skutecne trivialni zalezitost. Pokusim se zase neco vice o tom napsat v brzke dobe formou nejakeho clanku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

malcik,
precti si neco o COT. to ti da uplne novy rozmer na fungovani burzy. a hlavne velkych hracu. velci rozhodne nescalpuji. a co se tyka jejich vstupu do trhu, pokud chteji tak to jde jen velmi spatne poznat. je naivni si myslet ze si otevres order book, nebo pojedes Level II ci jiny vymozenosti a budes mit hned jasno. na delsi obdobi se urcite na urcitych trzich vyplati COT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky všem za reakce. Je mi jasné, že nemůžu vidět do kuchyně velkých hráčů, to jsem neměl na mysli. Co jsem myslel tím "poznat, kdy vstoupí do trhu", byla schopnost, kterou jsem pozoroval (bohužel ne real-time, ale zpětně - ta diskuse se vedla v době, kdy jsem ještě ani nevěděl, že budu obchodovat Forex) u toho tradera s 2000 pipsy měsíčně. A to konkrétně, že on byl schopen se podívat na graf a své indikátory (většinou klasické indikátory + volume + ElWave), použít svůj úsudek a cit pro trh, a na základě toho s vysokou pravděpodobností odhadnout, kde je většina stopů pro 95% loserů a jak na ně velcí hráči budou reagovat -- kam se budou snažit cenu hnát, aby ty stopy projeli a v zápětí se cena vrátila na původní stranu. Potom postnul screenshot svého grafu a čmáranicemi, kde jsou ty stopy umístěné. No a jeho výsledky vidíte sami. V ty dny, kdy real-time diskutoval o trhu, byl schopen dát live calls na obchody, které od rána do řekněmě 14:00 daly 150 pipsů... krát 20 pracovních dní, a jsme (s rezervou pro případ, že se jednalo o nadprůměrné dny) na svých.
Proto ten pohled, že trhy nejsou náhodné. Do určité míry možná jsou - ten graf se tam ráno asi může narodit, jak se mu zachce... ale jak na něj budou big boys reagovat, už podle mě 50:50 není. A jakmile se nějaký pohyb spustí, všechno se na něj začne nabalovat (jako lavina, čím dál to půjde, tím větší je pravděpobnost, že to je ono) a dá se předpokládat, že to bude pokračovat až na nějakou silnou a vzdálenou S/R. Umění je asi v tom, poznat, kdy se tohle stane, ještě než se to stane... a to trvá roky. Taky ale nechci být schopen hned na začátku udělat 2000 pips měsíčně, proto se soustředím jen na to ráno (cca hodina až dvě po otevření LSE) a na ten nejjednodušší pattern, který se podle tohoto člověka dá v tuto dobu naučit.

Připomíná mi to minulou diskusi, kterou jsme vedli o Random Walk... ke svým názorům nemám žádné vědecké podklady, ani nečtu COT, i když by to asi bylo zajímavé. Asi ani zde neexistuje žádné dogma, každý se na to díváme jinak. Já pouze sleduji tradery, jejichž styl a výsledky se mi líbí, a to je pro mě jediné měřítko. Bohužel zde na Finančníku téměř nikdo na sklo výsledky nedává, proto jsem se ptal na výsledky tomnese. Třeba by mě to přesvědčilo. To ale nikdo neberte jako kritiku -- jsem si vědom, že jsme v Česku, že tady máme svojí závistivou kulturu, a že se může vymstít, mluvit o svých financích.
Síla big boys je podle mého neoddiskutovatelná a i když se dají vydělávat peníze, aniž bych se na big boys díval, pro moji psychiku bude lepší, když vím, že častěji než ne jsem na jejich straně. Možná, že časem svůj pohled změním. Možná, že hned jak začnu obchodovat live :)

Každopádně pokud bude další článek na téma, tak se moc těším.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

malcik,

na sklo se davali vysledky na chatu. konkretne ja nekdy listopad, prosinec, leden. posilat sem statementy je nesmysl.
1) nikdo ti verejne nerekne kolik vydelava
2) vetsina statementu je falesna
3) stejne by ti nikdo neveril ty vysledky

jedine co ma smysl je davat real time obchodny na net. to te ale casem prestane bavit, dokazovat cozim lidem ze ti neco funguje. ja treba ac nejsem scapler, se o tuto techniku zajimam. vicemene scalp jak je zde chapan neni scalp. scalper pracuje upkne jinak, pouziva jine nastroje. ja se ted snazim ze zvedavosti zjisti vice jak se to dela, je fajn koukat na lidi co delaji 60 obchodu denne a kazdy obchod se 400 kontraktama. a to si chodi pro profit 1-2 ticky


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Veronika:
vyse jsme resili, kde zacit? Do zacatku jsou hodne dobre knihy od Eldera [Trading for living, Come into my trading room]. Je to takovy uceleny pohled na trhy, vysvetleni vyhod a nevyhod kazde jednotlive oblasti atd. atd. S nekterymi nazory mozna [mozna urcite] nebudete souhlasit, ale o tom ty knihy jsou. Maji Vas privest k vlastnimu nazoru. Me tyto knihy daly hodne. Dodnes z nich cerpam a jsou takovou moji malou svatou knihou tradingu. Od techto knih by jste se mela odrazit dale.

A potom financnik.cz :) Uz jsem to psal jednou, napisu to znovu: projel jsem si VIP vlakno intradenniho tradingu a vypsal jsem si vsechny prispevky Tomase a Petra. Diky tomuto kroku jsem postavil svuj nejlepsi intradenni system. Doslova a do pismene.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

na kurz určitě půjdu ale až budu chápat všechno co se píše na finančníku a už budu taky zkoušet paper trading, zatim mám finančníka přečteného tak z polovinu a ty znalosti nejsou zatim naprosto výborné ale knížku si v nejbližší době objednám když mám od tebe doporučení a můžu se zeptat co znamená slovo pattern v tradingu? občas se na finančníku vyskytne ale přesně nevím co to přesně označuje.
díky za pomoc :o)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

Este by som rá d nadviazal na moj záver ohladne predpovedatelnosti trhu. Keď som to ešte raz prebehol z pohladu vektorovej matematiky, fraktálnej funkcie ukazalo sa, že trhy aj random walk majú miesta dočasnej symstrie, ktoré som spomínal. Zjednodušene sa to prejavuje v geometrii tak , že dochádza k obrazcom ktoré sú si viac geometricky pravidelné ako nepravidelné. zdá sa že trhy, napriek dočasným výkyvom v podobe gapu a náhlých pohybov vykazujú veĺké množstvo pravideľnosti. takže opravujem, je možné získať zvýšenú pravdepodobnosť. Samozrejme aj tak najd)ležitejší faktor ostáva ľudská psychika v diskrecnom obchodovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kromě toho, že mám podobný problém, bude můj příspěvek poměrně mimo, protože zde nejde bez 30-ti příspěvků zakládat téma (což je zrovna v začátečnické diskusi odsti podivné). Trápí mne mnoho otázek, ale stanovil jsem si čas ke studijím 3 roky a věřím, že do té doby zjistím a nastuduji vše, co budu potřebovat. Mojá otázka tedy není tak úplně začátečnická, je to prostě jen ze zvědavosti, ale přesto by to mohlo změnit můj začátečnický pohled. Nuže, zde je otázka: Všude se píše, že komodity jsou velice riziková činost a že 80 procent obchodníků prodělává. Já si však nedokáži představit, jak to dělají. Možná tak 10-20 procent, ale 80 ? Vždyť i člověk, který by se spoléhal prostě a jen na intuici, díky SL stratí vždycky např. 100 dolarů, ale jednou za čas mu to musí vyjít, natožpak někdo, kdo je rozhodnout obchodovat a zná nějaké základy a bez nějakého indikátoru do obchodu nejde a používá SL přece nemůže strácet. Je to tím, že lidé neví nic a jen zavolají brokerovi: "Kupte" a pak za týden "Prodejte!" a pak jen vidí strátu 1000 dolarů a řeknou si: "Ále co..." ? Nejde mi to prostě do hlavy. Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...