Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

MPLAY v Praze


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 188
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Tatiana:
Na opce používám "klasické" TWS. Obchoduji většinou večer doma (asi hoďku) a někdy pomocí webového rozhraní v práci. Nechci být přilepený k počítači, proto se nezajímám o daytrading.

A kde jse se učil opční strategie? Hodně na jiném servru, ale odkaz sem nemohu dát, abych neporušil pravidla fora. Buď to najdeš a nebo mi napiš na mail. A také jsem si koupil zase na jiném serveru komoditní a opční manuál. Také se to tady probíralo, tak to nebudu rozvádět. To jsou prostě mé "zdroje". A další věci, co jsem kde vyšťoural, tedy v češtině.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Herman:
Hodně používám v TWS Marker Scanner a pak si vyhlédnutý titul zobrazím v grafu (zobrazí se mi i volatilita) a dám do "Option Traderu" (tam mám také volatilitu i řeky), všechno v TWS. Někdy použiji excelovský dokument "OptionEdge 2.1" (modeluji spready) a občas se zkouším orientovat v nabídce ivolatility.com. Zatím hledám svůj přístup, takže se vždycky na 14 dní přihlásím na Trial, ale používám z toho převážně jen Spread Scanner.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dlouho jsem pročítal řadu knih a hledal vhodnou literaturu. Tatiano a jiní zájemci o opční strategie přikládám seznam dle mého nejkvalitnější opční literatury:

Lawrence McMillan - Option as a Strategic Investment - nejnáročnější, ale dle mého nejlepší opčí "bible" 4*
Lawrence McMillan - McMillan On Options 4*
Sheldon Natenberg - Option Volatility Pricing - poměrně dobrá 3*
George Fontanills - Option Course - vynikající a srozumitelná i pro naprosté začátečníky 5*
George Fontanills - Workbook k výše uvedené knize - naprosto skvělé - forma otázek, odpovědí(autoškola) 5*
Ken Trester - The Complete Option Player - velmi srozumitelná a levná kniha 4*

Je toho poměrně dost, ale přesto doporučuji se zaměřit jen na jednoho autora a toho do hloubky nastudovat(to ovšem platí úplně ve všem). Osobně nejvíce preferuji Fontanillse - skvěle se čte. Existuje i jistá univerzální šablona pro vyhodnocení nejvhodnější opční strategie dle implikované volatility a vývoje ceny - pro zájemce můžu zaslat mailem. Nicméně je potřeba získat prvotní opční dovednosti - nedá se to bezhlavě používat. Dále existuje celá řada software - hodnocení mých otestovaných:
OptionVue - nejdelší tradice, propracované, scanovací funkce, docela drahé 4*
Optionetics - stránky Fontanillse - velmi propracované, rovněž poměrně drahé 4*
ThinkOrSwim - platforma se skvělými skenovacími funkcemi a je zdarma při otevření účtu 5*(tento broker je velmi sympatický a progresivní)

Snad to někomu pomůže v té široké škále literatury a dalším studiu, veškerý úspěch obchodování spočívá stejně jen v naší píli a disciplíně.
Přeji úspěšné obchody.
Mecini

;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lidi co blázníte.
[bold]Nevkládejte sem žádné e-mailové adresy pro zasílání šabon pro opce!![/bold]
Tohle je vlákno o Mplayovi v Praze a všechny offtopic příspěvky s e-mailovou žádostí jsem vymazal.
Pokud chcete diskutovat o Martinovu opčním přístupu tak se prosím přesuňte do vlákna OPCE.
Skutečně nerozumím tomu, proč nelze dodržovat v diskuzi základní strukturu aby se zde mohli orientovat i ostatní a nejen Ti co ze sebe hned teď musí vyhrknout e-mailovou adresu ať je to kam je to :(
Děkuji.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...