Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - IV.


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

trigor: Abych se přiznal, taky mě to trochu zmátlo... Jediné čím si to vysvětluju je, že příklon k protekcionismu je v dlouhodobém období negativní jev, který by mohl snížit kupní sílu, což by mělo další následky promítající se do celé US ekonomiky.. Spíš bych to ale viděl jako takové zatlačení na Číňany aby i oni udělali nějaké ústupky. Každopádně nepovažuji se za žádného odborníka a velmi bych ocenil, kdyby se k tomu mohl vyjádřit někdo v ekonomice více kovaný nežli já.

Jay

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jay:

jj, chytil, protože jsem po více jak dobrém výsledku Chicago PMI ihned skočil short za market, ale na BE+25 pips mě to vyhodilo, což bylo u takového fundamentu s takovým výsledkem neobvyklé + další varování byla ta doba za kterou to udělalo těchto pár drobných, tak jsem nastavil entry na cable na 1,9610, na € na 1,3310 a CHF na 1,2190 vše s PT 50.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No vzhledem k tomu, ze GB a USA jsou jak dva bratia - na rozdil od nemcu nebo frantiku navic se USA dost obavaji hromadneho uniku $ ze svetoveho obchodu (nedavno zminene konspiracni URL jen shrnuje informace, ktere jsou roztrousene ruzne po Internetu jiz nejaky ten patek - a nektere se objevili i pred 11.9.2002). Navic soucasna situace s 15 GB marinakama zadrzovanyma v Iranu, nespokojenost s otevrenim iranskeho nuklearniho programu (a pokud CIA, MI5, Mosad &spol. bude tak dobre informovana jako s oficialne prezentovanym valecnym programem Sadama, tak poskoste)... - proste obe strany hraji na to, kdo ma vyssi trumfy, ktere ale ani jedna strana nechce zatim vynest na stul... Ropa na to samozrejme reaguje a dolar jakbysmet...

Reseni via Radu bezpecnosti je nepruchodne (Cina, Rusko) a i kdyby, tak desne pomale a USA v Iraku mozna skonci vice spraskani nez odesli z Vietnamu, takze zadne vitezstvi, ale tupa porazka, ktera navic misto zvyseni vlivu na blizky vychod a tak trochu "vymaneni" se ze zavislosti na techto trznich (to zdaleka neni jen cerne zlato) mozna dospeje presne k opacnemu konci. A "islamisti" si fakt velmi radi kdykoli tafnou na cokoli co zavani amerikanismem.

Docela bych byl rad mile prekvapen, jakou roli v tom vsem v horizontu nasledujicich let bude hrat Izrael, mozna se budeme divit.

PS: Jinak dnesni patek mozna predznamenava konecne lepsi zitrky, bylo uz po tech nudnych mesicich na case...:-) (vzdyt i avg. daily range na cable se dostalo k 90 pipsum... tam bylo na konci roku Euro). Jenom porad nevim, zda-li to bude BO k tem slibovanym 2.0 (jo analytici musi furt tlachat...:-) nebo propad hooodne dolu - dle provedene technicke analyzy bych rekl, ze to bude spise drzkopad, ale fundamentalni udalosti by to mohli zpomalit nebo dokonce otocit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rockie
Okrem sprav, ktore su v ek. kalendaroch, vychadzaju denne aj spravy ktore tam nie su a na ktore vacsinou prideme az ked sa trh odrazu pohne - rozne prejavy, vyhlasenia ... Nie je v silach jedneho cloveka, aby usledoval dianie na celom svete. No a tak tomu bolo aj vcera, vid. predchadzajuce prispevky.
Naviac piatky su casto nevyspytatelne, hlavne po 15-16 hod., kedy byvaju vypredaje tyzdenych ziskov ( vcerajsi pripad to nie je, kedze cable malo tyzdene range len cca 170 pips, takze nebole co vypredavat ).
Pohyby trhu, ktore nedavaju na prvy pohlad zmysel, nie su nicim vynimocnym ... Na FX sa mi "najviac" paci to, ze vsetko sa da zdovodnit, ale az potom, ako sa to stane ...

PaJaSoft
Podla TA by som tiez buduci tyzden ocakaval skor Short, ale vsetko moze byt uplne inak ... Ak dojde na cable k vyraznejsiemu prierazu cez 1,9735, tak mozeme ist celkom kludne na sever.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
nevím přesně kdy Američané zvěřejnili že zavedou celní poplatky na zboží z Číny, ale nemyslím že by to byl ten opravdový důvod k pohybu. Sledoval jsem dolar hned po zvěřejní PCE a dalších zpráv v 14:30 a ikdyž byly pro dolar extrémně dobré tak prakticky žádné posilní. Prakticky už lepší zprávy dolar už dostat nemohl, pak přišlo PMI a zase lepší už být nemohlo(dokonce největší zlepšení za měsíc vůbec a nejvyší hodnota od května 2005), ale dolar stále neposiloval. Ty celní poplatky mi přišly jako záminka, ale myslím že dolar by i tak oslabil, je tady prostě negativní sentiment pro dolar. Kdyby nebyl problém s Čínou tak by se mohlo říct že dolar oslabil z důvodu vysoké inflace která je špatná pro ekonomiku ( to se již stalo).

Zůstal jsem short na dolaru přes víkend, aktuálně nemám žádný TP, uvidí se kam až dolar spadne.

Co se týká cable, myslím že dojde k proražení( ať už nahoru nebo dolů), jelikož range za poslední týden byl nejmenší v tomto roce.

Hodně štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...