Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

No zatím bych doporučil prostě pro každý patern použít samostatný sešit a výsledky si pak bohužel ručně sečíst.

V nové verzi bude (už je) možnost nastavit hodnoty pro SL, BE PT atd. pro každý patern samostatně. Tak snad to bude ono. Jen ještě chvilku vydržte :-)


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Minulý týden jsem tady řešil problém s exportem dat ze Sierry do testru. Šlo o to, že Sierra nedokáže vyexportovat víc dat, než kolik se jich vejde na 65 000 řádků v Excelu. To je poměrně limitující a obsáhne to zhruba půl roku minutových dat.
Řešil-li tedy někdo stejný problém jako já, a to že si koupil data na backtest od SCMagic, tj. jeden soubor obsahující dvou a půl letou historii a zkoušel v testru otestovat víc jak 7 měsíců, narazil na problém.
A zde je řešení. Data z celého souboru lze vyexportovat do txt souboru, ten v Zápisníku zeditovat ( např. vymazat vše kromě prvních 6 měsíců 2006) a soubor potom zpět uploadovat do Sierry. Ta následně zobrazí oněch první 6 měsíců 2006 a worksheet study nám do Excelu dodá požadovaná data, kterými můžeme konečně nakrmit tester.

Možná je toto řešení naprosto triviální a většině jasné, jestli tím ale pomůžu aspoň jednomu traderovi, budu spokojen :)

A na závěr mám jednu dobrou zprávu, kdo si chce počkat, tak v nové verzi Sierry bude počet řádek ve Worksheet Study zvýšen na 250 000.

Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Měl bych pár otázek do diskuze ohledně použití ATR.

Mám už téměř hotovou verzi 2.0 k testování a vzhledem k dotazům ohledně použití ATR jsem se po uvážení pracnosti rozhodl ještě možnost používat ATR do této verze dodělat.

Mám několik nejasných bodů a tak mě napadá využít toto vlákno.

1. pro co všechno ATR použít (SL, PT ?)
2. má být ATR nastavitelné rozdílně (zvlášť) např. pro SL, PT
3. má být ATR nastavitelné zvlášť i pro jednotlivé paterny (s tím se nabízí otázka jestli to vůbec někdo takto podrobně dokáže pořádně otestovat)

Beta verze bude zřejmě pro zájemce k dispozici příští týden. Taky to záleží jak rychle si udělám jasno s ATR :-)

Všem ať se daří

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
já osobně používám ATR jako násobek pro stanovení PT a SL. Přimlouvám se, aby to bylo rozděleno dle paternů, protože můžou být v systému paterny pro malé pohyby a pro velké pohyby - pro každý je pak třeba volit jiný násobek ATR.
Toť můj skromný názor k tomuto skvělému projektu .
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád bych se také připojil pár návrhy. Pro testovací účely by bylo nejlepší, kdyby tester byl komplexnější a bylo možno například nastavit různé násobky ATR v závislosti na paternu. Pokud to nebude moc komplikované naprogramovat a do testru zakomponovat, bude to fajn. Já to však nerozlišuju a osobně je pro mě pouze důležité vědět, kolik budu na jeden obchod riskovat, kdy posunu na B/E a kdy budu vystupovat, bez ohledu na patern. Toto je tedy moje odpověď na Alecovy otázky:

1. SL, PT, B/E
2. ano, zvlášť nastavitelný
3. ne, nemusí se zvlášť nastavovat

Já sám pro určení SL,PT nepoužívám násobek ATR, tak jako asi většina, ale pro každou hodnotu ATR mám přiřazenu hodnotu SL a PT, která měla v backtestech nejvíce četností. Asi by se to dalo nějak matematicky vyjádřit, nejsem ale tak matematicky vyspělej a tak jsem používání násobku zavrhl.

Na beta verzi se už těším a držím palec, ať se vše podaří !

Všem přeji úspěšný den




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

som na zaciatku backtestingu, ktory chcem ale robit maximalne realisticky. Uz mam krasne funkcnu kombinaciu Sierra Chart, Bracket Traderu a fPlayback, v ktorej si prehravam a simulovane tradujem historicke intradenne grafy. Vas nastroj J.A.Trader je jednoducho fantasticky, chcel by som si pomocou neho robit precizne analyzy. Tu som vsak narazil na problem - z Vasich prispevkov som pochopil, ze coby vstupne data do 1m zalozky vkladate Sierrou vyexportovane data pomocou funkcie Worksheet. Neviem co robim zle, ale u mna v Sierre tato funkcia akosi nefunguje. Napadlo ma, ze by to mohlo byt tym, ze momentalne pouzivam Sierru na leveli 2 a na ich strankach sa pri popise "Special Features" pise : "Worksheet System/Alert Study buy and sell signals can be sent to Bracket Trader". Special Features su vsak iba vo vyssich leveloch programu - 4 a vyssie. Znamena to snad, ze ak si chcem pohodlne importovat data z grafov do J.A.Testeru, musim sa v Sierre upgradovat na vyssi level ?

Marcel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec:

ano mali ste pravdu, netusil som ze sa to robi cez pridanie studie DefaultWorksheetStudy, podla Vasho postupu sa mi uz podarilo dostat do testera priblizne ten polrok dozadu, co sice nie je idealne kedze mam backtestingovy 2sec subor od SCMagic siahajuci az do 18.4.2004, ale na zaciatok to staci, na zvysenie poctu vyexportovanych riadkov v novej Sierre si pockam. V excel tabulke vygenerovanej Sierrou potom uz len staci zmenit format casu v prvom stlpci a tiez prehodit poradie riadkov na vzostupne. V kazdom pripade Vam patri vdaka Alec za to ze sa o nas traderov starate a vyvijate tento vyborny tester. Ani si nechcem predstavovat kolko vsemoznych tabuliek by som sa navytvaral, keby som bol odkazeny len samna seba.....prajem vsetko dobre priatelia a samozrejme vela uspesnych obchodov ;)

Marcel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PublicEnemy:

to že sierra umí exportovat najednou jen 55000 řádků přece ještě neznamená, že si ten export dat nemůžete udělat opakovaně a data si postupným nakopírováním pod sebe seskládat. Jednoduchou fintou jde určit, která data budou se sierry exportována. Myslím, že už to zde bylo několikrát uváděno. Stačí použít Replay a zastavit ho.

Hodně zdaru

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PublicEnemy:

spíše vyjímečně použiju Excel 2007. Jinak mi běžně stačí data za cca 1/2 roku (1min.TF) pro jeden sešit. Takže ano, mám více kopii. Je to lepší když opakujete výpočty. Jakmile je množství obchodů větší, už to přece jenom chvilku trvá.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
Mám několik nejasných bodů a tak mě napadá využít toto vlákno.

1. pro co všechno ATR použít (SL, PT ?)
2. má být ATR nastavitelné rozdílně (zvlášť) např. pro SL, PT
3. má být ATR nastavitelné zvlášť i pro jednotlivé paterny (s tím se nabízí otázka jestli to vůbec někdo takto podrobně dokáže pořádně otestovat)

Beta verze bude zřejmě pro zájemce k dispozici příští týden. Taky to záleží jak rychle si udělám jasno s ATR :-)


- pouzivam 4 patterny, kazdy pattern ma vlastni RRR a USPESNOST pro LONG i SHORT,dale ma vlastni SL a PT na zaklade rozboru MAE/MFE - opet pro LONG i SHORT - vse vychazi z nasobku ATR/10/. Moje vzorce jsou v exelu.

- posun na BE1 pro vsechny patterny/L i S/ je stejny - na zaklade MAE/MFE - je to vzdy urcity podil z ATR.

V tesovani nevidim z memho pohledu problem - pouzivam beznou selekci dat v exelu a vysledky pro testovany pattern pak prenesu do dalsiho celkoveho rozboru ktery vse vyhodnoti automaticky. Behem chvile znam RRR,USPESNOST,Expetancy etc. pro LONG i SHORT zvlast.

Na celem systemu stale pracuji a stale neco vylepsuji, jak uz to byva.............

Doufam ze jsem Vam trochu pomohl udelat si predstavu o praci s ATR i kdyz nejsem urcite v pozici abych si nejak hybal rozumem.


Mejte se dobre a velmi ocenuji co nabizite pro dalsi tradery. Pokud budete v breznu na foru muzeme to jiste probrat podribneji.

Zdravi Focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...