Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

rhombic1:

ještě doplním, maximum pro excel do 2003 je 65000 řádků.

Je mi divné jen za prosinec 1min data a 70000 řádků? To nevychází. A co vybrat jen nějaké obchodní hodiny pro změnšení objemu dat (před exportem dat) ? Samozř. záleží nas syst. ale většinou nejsou potřeba z celého dne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Vymazal jsem si historii a znovu to natáhl a je v tom bohužel i leden. 1 měsíc by měl cca 43000 řádků. Vstupuju na close, resp. počítám s close, jinak vstupuju o 20 sec dřív. Jdu teď zkusit poznámkový blok, ale obávám se, že to objemem nezvládne. Každopádně díky za tip, třeba to půjde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná to jde, ale já na to nepřišel. Jinak podařilo se mi teda zbavit čárek a udělat mezery, ale je tu problém číslo 2 a 3 :( Při zkopírování do excelu mám celý řádek v jedné buňce, zkoušel jsem všechno, ale nejde mi to rozdělit na datum čas, další buňka open, další low atd. .... Netušíte jak by to šlo? Prolezl jsem si to, ale nic nepomohlo. Další problém je ten že datum a čas mám ve formátu YYYYMMDD a time je HHMMSS a celé je to vedle sebe jako YYYYMMDD HHMMSS co s tím? Nebo mohl bych si přepsat kód u testeru na formát YYYYMMDD HHMMSS ?? omlouvám se, že vás okrádám o čas!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!
Co myslíte? Jak řešit nejlépe Range Bars? Nahrát data po 2 sec. a vstupy zadávat ve formátu hh:mm.ss ? A konstantu pro TF dát nulovou? Pak by to vzalo vstup na open baru pro čas, který je zadán. Vstup na close by testovat nešel, neboť není známa časová délka baru. Je to ak, nebo se mýlím?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přikládám postup zpracování vstupních dat pro použití v testeru z programu MT4, které jsem obdržel už ve formátu *.xls bez rozdělení na sloupce (pouze s mezerami).

1.otevřít tento soubor v excelu
2.označit celý sloupec A
3.zvolte: Data - Text do sloupců (nechte zatržení "pevná šířka") - "další" -
4. posunout svislou oddělující čáru mezi datumem a časem za čas (spojí se v jeden sloupec) (najet myší, podržet levé tl.a přesun) - "další" -
5. vyber formát data a času "DMR" - "další"
6.dokončit
7.označ celý sloupec A
8. pr.tl.myši - vyber Formát buněk - vyber "Datum" - vyber 14.3.01 13:30
9.ulož nebo rovnou nakopíruj

Tím je vše připraveno pro nakopírování do testeru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boljo:

trochu jsem na to koukal a asi jsou dvě varianty:

nejdříve ješte asi důežité info:
poslední aktualizací, provedenou kvůli chybějícím řádkům v nižším TF než 1min., nastala jedna výhoda - nemusí se totiž vstupní čas úplně shodovat s časem příslušného řádku v datech (při používání RB jsou ty časy přesně na sekundy což by bylo poměrně náročné na vkládání naprosto přesného času, aby byla nalezena shoda. Před tou aktualizací.)

takže program nyní po zadání času, pokud nenastane přesná shoda v časech, použije první následují čas (v listu 1m). Pro příklad: čas vstupu 8:46:50 (při použ. 10s. TF v listu 1m) a chybí dva řádky 8:46:50, 8:47:00, použije se třeba až 8:47:10 (to co přijde nejdřív).

1. nahrát přímo data RB a nastavit TF 0:00
zadávat časy vstupu a výstupu stačí jen na celé minuty
Výhodou bude malý objem dat a tím vysoká rychlost. Nevýhodou malá "citlivost" dat a tím zřejmě trochu nepřesné výpočty.

2.nahrát normální data s nižším TF. Např. 10s. (tady to chce asi trochu zkoušet a najít rozumný kompromis).
nastavit opět TF 0:00
potom by se musely zadávat vstupy bohužel jen s přesností 10s. Takže např. zadávat přesný čas vstupu (např. čas CL RB) s tím, že nastane až max.10s. odchylka ve vypočítávaném vstupu a tudíž nepatrná nepřesnost v ceně vstupu. Řekl bych, že se to ale zprůměruje a nebude to nijak hrozné.

Tolik zatím má úvaha.

Do nové verze přemýšlím o zakomponování RB. Ještě uvidím co by to obnášelo. Řešil bych to asi tak, že bych programově hodnotu RB vypočítával a používala by se stejná vstupní data.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Informace ohledně úplně nové verze testeru (2.0):

Nejdřív to horší: momentálně se maximálně zaměřuji na své obchody a tak bohužel vývoj testeru jde malinko stranou.

A to lepší: pokud by měl někdo zájem se podílet na testování a případných podnětech k vývoji, zatím ještě syrové (ale funkční) nové verze testeru, ať mi napíše na e-mail. Nejsem sám schopen to důkladně otestovat a přivítal bych nějakou pomoc.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...