Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

roatan:

bohužel jsem ještě neměl čas se věnovat vyzkoušení (nebo případné modifikaci) použití pro poziční obchody

Pokusím se si na to najít chvilku a pokud to nebude nějak zásadní problém, zakomponuji to i do nové verze.

Trochu zádrhel také je, že se pozičním obchodům nevěnuji a tak neznám možné strategie vstupů a výstupů a tím se mi to těžko řeší. Pokud by měl někdo zájem se lehce angažovat, potřeboval bych některé související věci prokonzultovat, abych si v tom udělal jasno.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chapu, ze mas jine veci na praci. Je ale skoda takhle dobrou vec neupravit i pro pozice. Ale to je jen na tobe. Rad bych s tim pripadne pomohl, ale nejsem si zas tak jisty, chtelo by to nejakeho odbornika. Tak uvidime jestli se nekdo ozve a jestli budes mit cas a chut to udelat. Presto dik.

Vladimir

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Alecu,


jeden dotaz na Vas super tester. Me PT a SL jsou stanoveny nasobkem indikatoru ATR - mozna jsem to prehlid ale nenasel jsem moznost jak toto zadat do Vaseho testeru. Pokud to tam neni - je zde nejaka moznost dovybaveni? Obchoduji 3 patterny 2trend 1protitrend a kazdy z nich ma jine hodnoty ATR /SL a PT/ Myslim ze jit by to melo - ATR je mozne zaclenit take do casovych ukazatelu.

Velice dekuji za odpoved

Focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kombinace ATR a nastavení SL a PT mě také zajímá, a asi by to ani nebyl až tak velký problém to začlenit.

Jenže je ještě hodně základních věcí které dodělávám a tak uvidíme jestli se k tomu časem dostanu.

Každopádně díky za každý podnět. Mimo jiné bych chtěl třeba dodělat možnost nastavení SL, BE a PT pro každý patern zvlášť. Ale prozatím ne měnitelné v závislosti na ATR. Tak se k tomu třeba postupně dopracujeme :-).

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Alecu a Jacomo,

opravdu skvělá práce, Váš tester je super aplikace, která dokáže ušetřit spoustu práce a času. Opravdu moc děkuju. Mám však pár problémů, možná mi můžete pomoct. Jedná se o množství dat vyexpedovaných ze Sierry do Excelu. Přestože používám Excel 2007, Sierra nepovolí víc jak 55 000 řádků, což je zhruba pouze půl roční historie 1 min dat. Rád bych měl min. celý rok dat. Tohle bude asi problém v nastavení Sierry, ne vašeho testeru.

Rád bych také poprosil o aktualní verzi testeru, velmi rád jej otestuju.

Nakonec bych se chtěl také přimluvit za možnost nastavení SL, posunu B/E a PT v závislosti na ATR,to je věc, která by tester dovedla k dokonalosti. :-)

Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dali:

data si musíte do testeru seskládat. Sierra víc najednou exportovat neumí. Nebo alespoň já jsem na to zatím nepřišel. Možná jedině ještě zkusit export přes txt soubor. To jsem zatím nezkoušel.

Co se týče použití Excelu 2007 tak je v testeru jeden limitující faktor pro více řádků než 65000 (v zápisu jednoho řádku) a pokud budete chtít pošlu Vám upravenou verzi 1.x. Stačí mi napsat na email.

Protože momentálně poměrně dost pracuji na verzi 2.0 vydržte do kompletní testovací podoby.

Možnost použití ATR pro nastavení SL zatím ve verzi 2.0 nebude :-( . Chci dotáhnout do konce verzi 2.0 a až pak to přidám. Je toho pak moc najednou.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj:

je i verze 1.4 (stačí mi napsat email) . Liší se jen opravou zaokrouhlování na 4des. místa (u ceny). Bylo to jen na dvě. Použití hlavně při obchodování měn.

verze 2.0 se pomalu blíží ke konci. Potom bude k dispozici něco jako Beta verze, abychom vyloučili podobné chybějící maličkosti.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec

cau, jj tak meny moc nepotrebuju ,testuju ER2, na testu beta verze bych se moh podilet kdyztak, sice nejsem zadny programator, a ani s excelem extra neumim ale spise z pohledu prosteho uzivatele, jen mi prosimte jeste rekni kde v siere se zobrazuji close baru, kdyz je mam zadavat di testru, protoze mi to pak nak nehraje kdyz su vstoupit v dany okamzit ale diki te konstante 0:02 mi to posune vstup o naky cas myslim ze dopredu, a vstoupim na jine hodnote, vim ze s te se o tom bavili tred nedavno,ale jeste sem to moc nepobral, jinak to resim tak ze dam konstantu 0:00 a pisu hodnoty ze sieri co mi pisou uplne nahore horizontalne jak je tam o h l c a cas,a to mi funguje ze vstoupim za prislusnou cenu, nebo ta konstanta je pocitana jako naky slippage prumerny?

dik za oppoved

McWoj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj:

čas baru je v sierre zobrazen nahoře v řádku pod ovládacími tlačítky.

Princip je takovýto: když zadám do testeru TF 0:03 (a mám minutová data) vezme se čas baru a připočtou se 2 minuty (0:02). K tomuto času program najde příslušnou cenu CL.

Příklad: přesný vstup je řekněme 8:32:59. Když zadám TF 0:03 musím zadat čas vstupu (čas baru) 8:30. Program najde cenu CL u řádku v 8:32 (při 1 min. datech).

nebo

přesný vstup je 8:32:59. Když zadám TF 0:00 musím zadat čas vstupu (v podstatě čas baru použitých dat), při 1 min.datech, 8:32. Program opět najde cenu CL u řádku v 8:32 (při 1min.datech). Prostě nic nepřičte k vstupu (čas).

Je to vidět v těch zelených sloupcích v listu signal. Jaký čas je tam uveden, takový čas to hledá v datech a k němu použije cenu CL pro výpočty (vstupy, výstupy).

Do verze 2.0 jsem ohledně zadávání TF přidal další ochrany a taky volbu časového posunu. Bude tedy možno při např.10s datech, volit vstup -10s, -20s, -30s, -40 atd. před CL. (v intervalu odpovídajícím TF použitých dat) . Co se týká testování (budoucí verze 2.0) tak půjde hlavně o to s tím prostě jen pracovat a oni se ty chyby objeví samy :-)

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jn dik, s tim uz sem se nak smiril jak to udedat, ale ted me to pekne stvee, zkousim delat backtest a chci testovat patern zlr + rev. divergence, to zaboha nejde v tom testru spojit, strasne se mi tam hada,ze kdyz chcu u zlr jedu na pevny PT ale u rev.div. jedu na hook, tak kdyz si dam jako vystup hook, tak me to samo u te divergence prepocita na PT. dobra, tak kdyz zapisuju divergenci tak vypnu vyhledavani PT ale jakmilie zapisuju ZLR a chci pouzit vyhledat PT tak me to ta tabulka prepise i ty hooky na PT. nevim no jesy tyhle dva paterny nak uspesny zbacktestuju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...