Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý večer Alecu asi už spíte, ale přeci se zeptám: otázka bude docela složitá, ale snad to sesmolím... uvedu to na příkladu: testuji v J.A Testeru ER2 při zadání určitých pravidel mi to vyhodí určité výsledky, nu a já jsem potom tyto výsledky testoval na Playback v programu Bracket trader jestli mi tyto výsledky vyjdou stejně. V J.A Testeru jsem zadal PT 3 ; SL:0,8 posun BE po jsem zadal 0,3 a BE+ 0,3. V J.A Testeru dne 4.4 2006 v 15:50 jsem vztoupil do trhu a J.A Tester mi ho vyhodnotil - jak tento obchod dopadl: vstup na 762,4v 15:50 a výstup na 765,2 v 16:05 viz obrázek..., ale Bracket Trader při zadání stejných podmínek mi vystoupil z trhu dříve! a to na hodnotě BE+0,3 tj vztup na 762,4 a výstup na 762,7. když jsem se díval do sešitu DATA viz obrázek tak průběh ceny tj. Open;Hight; low; Close dne4.4.2006 čas 15:51 dáva za pravdu Bracket traderu, protože cena vyskočila nahoru, ale poté se i trošku vrátila tak že došlo k výstupu na BE+3, ale J.A Tester to nevzal a pokračoval dále v otrvřené pozici... snad jsem tu otázku položil srozumitekně... podotýkám, že jsem to zkusil i s vypnutím testovat na PT a výsledek je stejný...

3094

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no nic tak jsem to zkusil podruhé a nic :-o..... tak se zeptám jinak...v J.A Testeru bere tento program prostě jenom hodnoty Open ; High; Low; Close a nic mezi tím ????, protože to by bylo dost nepříjemné, protože pokud se cena během vykreslení pohybuje mezi High a low tak někde v průběhu vykreslování baru bych byl v praxi vyhozen z trhu na BE+, ale J.A Tester toto nebere, protože bere jenom již hotové hodnoty O;H;L;C... je to tak ???

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radusor:

1. použít posun na BE 0,3 a BE+ taky 0,3 - tedy stejnou hodnotu je podle mě v první řadě logická CHYBA. To znamená že posunete SL přímo do úrovně trhu. Proto se zadává např. posun BE 1,0 a BE+ 0,1 - aby jste dal trhu možnost ještě "dýchat". Tímto to vypadá jako kdyby jste chtěl hodnotou BE+ vystupovat.

2. přehrál jsem si to na 2s datech. A trh 4bary (2s) osciloval okolo hodnoty 762,7, a tím Vás BT samozř. vyhodil, a poté šel trh už jen nahoru. Když jste si zadal SL přímo do trhu tak je jasné že Vás BT vyhodil.

3.v podstatě jste, ale narazil na nedostatek 1min dat. V tomto případě by se zřejmě i tak nic nestalo. I kdyby jste si zadal hodnoty pro BE lépe. Skutečnost v testeru je taková, že tester by posunul SL (BE posunem) např. po baru 15:51 a testoval ho na BE+ (na posunutý SL) až na dalším baru (tedy v 15:52). Je jasné že pohyb uvnitř 1min. baru s 1min. daty nejde zachytit.

4. tato situace nastává opravdu velmi málo často. Pokud chcete dokonalejší testy - nahrajte si třeba 10s. data a postupujte tak jak jsem radil v příspěvcích výše.

5. upřímě děkuji, že se snažíte takto tester prověřovat.

Ať se Vám daří

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To alec:
Bohužel až po přečtení asi 6-ti stránek na foru jsem přišel na to, že data do JAT budu muset importovat z programu SieraChart. Jinak to nebylo napsané nikde jinde. Mylíte že je možné v úvodním článku na financniku na tuto zkutečnost upozornit? Pro ostatní kteří Sieru nemají je JAT bohužel pouze zajímavá tabulka. Jsou mi v JAT data z GTNT na nic? Děkuji za odpovědi Ondřej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro ty co by chtěli používat testování na 10s. datech mám jedno upozornění !

Právě dělám testy s 10s. daty (spojil jsem si 6 měsíců) a narazil jsem na problém, který budu muset vyřešit.

Zádrhel je v mých datech. Mám data od SC magic. Stává se totiž, a ne úplně vyjímečně, že mi chybí některé řádky dat. Takže nemám v jedné minutě vždy 6 řádků, ale třeba taky jen 3. To způsobí, že není nalezena shoda např. s časem výstupu a výpočet pokračuje dál a je tím tudíž zcela znehodnocen.

Buď mám tedy nějak lehce poškozená data a nebo je to běžné.

Tak jako tak, budu muset dodělat ochranu proti takovým výpadkům. Pokusím se to co nejdříve programově vyřešit.

Ještě pro porovnání uvádím příklady:

3.1.06 11:44 - mám jen čtyři řádky (10. 20, 30, 40s.)
12.1.006 11:34 - mám jen tři řádky (20, 30, 40s.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...