Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

J.A.tester


Alec

Doporučené příspěvky

corporate,

jestli chcete backtestovat intradenní obchody, tak je potřeba mít možnost procházet zpětně grafy. To znamená, že potřebujete historická data a graf.software. Určitě existuje řada možností jak na to. Například zakoupit data (2sec.) od SCmagic a použít grafický program SierraChart (mám taky). Takže to je jedno z řešení. K tomu zatím ani nepotřebujete účet u brokera. Až si sestavíte svůj obchodní systém a budute ho chtít otestovat na online datech doporučuji to zkoušet v Sim režimu na opravdu live datech (demo data myslím nejsou moc kvalitní, asi jak kde), nehledě na to, že by jste měl obchodní systém testovat na datech od brokera přes kterého budete skutečně obchodovat a to samé platí i o grafickém programu.

Aleš



Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 449
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

corporate,

při otevírání sešitu (J.A.testeru) se patrně Excel ptá jestli chcete "Povolit makra". Zde musíte dát ano, jinak Vám Nastavení nepůjde otevřít, protože je to formulář (dialog) ve VBA, tedy spuštěný programově.

Záleží jakou máte nastavenu "Úroveń zabezpečení". Pokud dáte Nízká, nebude se již Excel ptát.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

vsn,

pokud je nastaven "tick" 0.1, znamená to počet kombinací 11 x 6 x 16 =1056 x doba jednoho výpočtu. Pokud je jeden výpočet cca 1minuta, znamená to cca 17h výpočtů.

Program musí 1056x znovu opakovaně přepočítat všechny obchody.

P.S:pokud to chcete trochu zrychlit, zadejte hodnotu ticku třeba 0,2. Program bude postupovat v krocích po 0,2 bodu (místo 0,1) a tudíž bude polovina kombinací. Bude testovat např. SL pro hodnoty 0,5, 0,7, 0,9, 1,1, 1,3, 1,5.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ahoj Petře,

upřímě řečeno se mi nechce moc sdělovat nějaký kontrétní termín. Můžu tě ale ujistit, že se na testeru usilovně pracuje každý den opravdu hodně hodin a tak je třeba vydržet. Řada věcí je složitějších než jsem očekával a v některých případech bylo třeba vyzkoušet některé způsoby řešení, aby se ukázalo, že tudy cesta nevede. To je také jeden z důvodů zdržení. Na druhou stranu věřím, že to vše bylo alespoň trochu ku prospěchu věci a bude to ve výsledku snad docela znát. Také se mi ještě k tomu všemu do toho sešly dvě dovolené :-( za sebou.


Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...