Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

chtěl bych se zeptat, zda používáte nějaké EA na managovaní otevřených pozicí - např. funkce jako automatické posouvání na BE při dosažení určitého profitu, nastavení trailining stopu, automatické uzavření pozice při dosažení PT? našel jsem tento EA, ale nevím si rady s nastavením.. tak kdyby se na to někdo podíval, případně poradil něco jiného. Díky...

5388

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Právě teď testuji obchodní strategii pomocí AOS AmazingEA-1.1.8-1.mq4. Tohle udělátko se používá hlavně pro obchodování zpráv. Nastaví se datum, hodina a minuta a on obstará všechno ostatní. V nastavený den a čas pošle dvě objednávky, na každou stranu jednu. Při exekuci jedné z nich tu opačnou objednávku zruší a vy už jen čekáte, co z toho bude. Potřeboval bych ho nějak upravit, ale abych nemusel zadávat datum a čas. Po zapnutí, které bych si řídil sám, pošle objednávky na obě strany no a pak se řídí podle zadaných parametrů SL a PT. Možná, že něco podobného již existuje, tak prosím o radu. Dík

5573

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,


A to je právě problém, který bych s Vámi rád probral. Ruční zpětné procházení grafů podle pravidel EA vykazuje výrazně odlišné výsledky od živého nasazení těchto EA. Rozumím tomu, že dovnitř svíček hotového grafu není vidět a že jednotlivé tiky uvnitř svíčky mohou přinést nejistotu o průběhu někdy i dost divokého mrskání konců křivek indikátorů, (ovšem jen v rámci čtyř hodnot ceny, které svíčka reprezentuje). Nerozumím ale tomu, že zobrazený průběh indikátorů, tedy stav hodnot indikátorů, které tyto indikátory jednou zcela jistě nabyly, nevede podle pravidel zapsaných v EA k příslušné aktivitě v obchodování. Je to červená nit, vinoucí se všemi mými pokusy s živou aplikací EA, stejně jako na testeru, že velmi často EA nekoná, ač by podle okolností konat měl. Tento stav má zcela jistě svoji příčinu a já Vás moc prosím o její odhalení. V přílohách mých minulých mailů je k tomu dost podkladů, ostatně si to můžete ověřit také sám. Co mě mate je fakt, že jsem na tento poznatek nenarazil na žádném diskusním fóru - a že jsem toho již prošel. Sám to nechci zveřejňovat z více důvodů, především považuji za značně paranoidní představu, že by to byla schválnost brokera, dále mám zkušenost, že v partnerství PC - člověk je chyba prakticky vždy na straně člověka a v neposlední řadě jsem si vědom, že můj několikaměsíční náhodný koníček mi neumožňuje dohlédnout všechna úskalí a taje problému. Proto se obracím na Vás a doufám, že Vaše kvalifikace a serioznost, o kterých nepochybuji, mi přinese vysvětlení této záhady.





1. Budu se věnovat jen historickým grafům se spuštěným AOS.
2. Hodnověrnost úvah nad historickými grafy je založena na předpokladu, že hodnoty pro výpočet indikátorů v AOS jsou totožné s hodnotami pro zobrazení indikátorů v grafu.
3. Nebudu komentovat situace, kdy AOS zafungoval, ať už otevřením, nebo zavřením pozice.(Hodnoty indikátorů v okamžiku zafungování AOS nejsou z historického grafu většinou patrné, pokud rozhodná situace pro zafungování AOS nastala po tiku někde mimo CLOSE svíčky.) Budu se zabývat jen situacemi, kdy AOS nezafungoval, ačkoliv existují rozumné důvody, že zafungovat měl.
4. Zobrazené průběhy indikátorů na historických grafech skutečně nastaly, po svém mrskání na pravém konci grafu po každém tiku otevřené svíčky, po CLOSE svíčky si svoji hodnotu odnášejí do historie a jejich zobrazená hodnota na historickém grafu je hodnotou po posledním tiku před CLOSE svíčky.
5. Pokud zobrazená hodnota indikátorů a jejich průběh splňují podmínky uvedené v AOS pro akci (OPEN, EXIT) a jsou splněny další podmínky, všechny přesně uvedené v AOS, je rozumné očekávat, že tato akce nastane.
6. Pokud AOS na základě splněných podmínek vydá příslušný obchodní příkaz, ale ten nemůže být z nějakých důvodů proveden, podá o tom AOS příslušné chybové hlášení, které je součástí AOS. Např. ERROR 130 nebo ERROR 146.
7. Pokud AOS přesto, že byly prokazatelně splněny všechny podmínky pro akci, žádný obchodní příkaz nevydá, musí existovat příčina, reálně popsatelný důvod, pro který tato akce nebyla uskutečněna.
8. Slabina, která každého napadne jako první, je prokazatelnost splnění všech podmínek pro akci. Mezi uvedené další podmínky patří v AOS kontrolovaný např. počet předcházejících barů na grafu, minimální TP, dostatečný účet a existence obchodu se stejným instrumentem. O splnění těchto dalších podmínek se lze poměrně snadno přesvědčit. Prokazatelnost splnění základních podmínek pro akci AOS, tj. příslušná konfigurace indikátorů, je zřejmá z historických grafů sice pouze pro stavy CLOSE svíček, tedy s četností podle zvoleného timeframe, ale v těchto bodech je mimo jakoukoliv pochybnost. Takže jaká slabina.
9. Pokud jsou prokazatelně splněny všechny zjevné podmínky a AOS proti všem očekáváním nazafunguje (a důvěřujeme logice, že nějaká příčina existovat musí), pak nezbývá, než pustit se na tenký led spekulací o skrytých důvodech. Nenalezené zjevné důvody ovšem mohou také být jen výsledkem špatného hledání, ale pak jde o jádro diskuse a volám po erudovaných připomínkách.
10. Při hledání skrytých důvodů se podbízí otázka: komu to prospěje, když AOS bude pracovat třeba s náhodnou nekorektností? A kdo to může zařídit? Před tlakem podobných otázek nepomůže ani zdvižený ukazovák varující před paranoidní fantazií.
11. Pokud ten důvod nenajdu, nechám ho hledat ČNB v rámci dozoru, možná by byli rádi za jednoduchý případ v té současné džungli.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
v téhle diskuzi jsem nováček, ale pokud by šlo o ztráty na demoúčtech s vydatným podílem AOS, určitě už patřím mezi mazáky. Prodělal jsem obvyklou sběratelskou a testovací etapu, euforii i depkovitá zklamání. Na odložené AOS už mám obrazně řečeno kontejner, na ty neuronové menší popelnici. Naučil jsem se něco z MQL a implikoval jsem řadu svých obchodních systémů do EA s příbuznou krevní skupinou. Když připomínám krevní skupiny, musím uvést, že podle účů stále patřím do kategorie univerzálních dárců. Přesto si myslím, že takhle trading na Forexu obecně deklarován není a budu se snažit přestoupit do nějaké skupiny, která by byla atraktivnější. Pročetl jsem kdejaké forum a literaturu, ale nikde jsem nenarazil na diskuzi k problému s AOS, který mě trápí nejvíc:
Ruční zpětné procházení grafů podle pravidel EA vykazuje výrazně odlišné výsledky od živého nasazení těchto EA. Rozumím tomu, že dovnitř svíček hotového grafu není vidět a že jednotlivé tiky uvnitř svíčky mohou přinést nejistotu o průběhu někdy i dost divokého mrskání konců křivek indikátorů, (ovšem jen v mezích čtyř hodnot ceny, které svíčka reprezentuje). Nerozumím ale tomu, že zobrazený průběh indikátorů, tedy stav hodnot indikátorů, které tyto indikátory jednou zcela jistě nabyly, nevede podle pravidel zapsaných v EA k příslušné aktivitě v obchodování. Je to červená nit, vinoucí se všemi mými pokusy s živou aplikací EA, stejně jako na testeru, že velmi často EA nekoná, ač by podle okolností konat měl. Tento stav má zcela jistě svoji příčinu a já Vás moc prosím o její odhalení. Mám zkušenost, že v partnerství PC - člověk je chyba prakticky vždy na straně člověka a v neposlední řadě jsem si vědom, že moje znalosti mi neumožňují dohlédnout všechna úskalí a taje problému. Proto se obracím na Vás, zejména na Milana řečeného Wolf, který zde své schopnosti již několikrát demonstroval a doufám, že Vaše kvalifikace a zkušenosti, o kterých nepochybuji, mi přinesou vysvětlení této záhady.
Pro přehlednost uvedu několik tvrzení, ke kterým bych rád získal Vaši oponenturu:
1. Hodnověrnost úvah nad historickými grafy je založena na předpokladu, že hodnoty pro výpočet indikátorů v AOS jsou totožné s hodnotami pro zobrazení indikátorů v grafu.
2. Nechci komentovat situace, kdy AOS zafungoval, ať už otevřením, nebo zavřením pozice. (Hodnoty indikátorů v okamžiku zafungování AOS nejsou z historického grafu většinou patrné, pokud rozhodná situace pro zafungování AOS nastala po tiku někde před posledním tikem před CLOSE svíčky.) Chci se zabývat jen situacemi, kdy AOS nezafungoval, ačkoliv existují rozumné důvody, že zafungovat měl.
3. Zobrazené průběhy indikátorů na historických grafech skutečně nastaly, po svém mrskání na pravém konci grafu po každém tiku otevřené svíčky, po CLOSE svíčky si svoji hodnotu odnášejí do historie a jejich zobrazená hodnota na historickém grafu je hodnotou po posledním tiku před CLOSE svíčky. Aspoň u těch, které používám, ty jiné nepoužívám.
4. Pokud zobrazená hodnota indikátorů a jejich průběh splňují podmínky uvedené v AOS pro akci (OPEN, EXIT) a jsou splněny další podmínky, všechny přesně uvedené v AOS, je rozumné očekávat, že tato akce nastane.
5. Pokud AOS na základě splněných podmínek vydá příslušný obchodní příkaz, ale ten nemůže být z nějakých důvodů proveden, podá o tom AOS příslušné chybové hlášení, které je součástí AOS. Např. ERROR 130 nebo ERROR 146.
6 Pokud AOS přesto, že byly prokazatelně splněny všechny podmínky pro akci, žádný obchodní příkaz nevydá, musí existovat příčina, reálně popsatelný důvod, pro který tato akce nebyla uskutečněna.
7. Slabina, která každého napadne jako první, je prokazatelnost splnění všech podmínek pro akci. Mezi uvedené další podmínky patří v AOS kontrolovaný např. počet předcházejících barů na grafu, minimální TP, dostatečný účet a existence obchodu se stejným instrumentem. O splnění těchto dalších podmínek se lze poměrně snadno přesvědčit. Prokazatelnost splnění základních podmínek pro akci AOS, tj. příslušná konfigurace indikátorů, je zřejmá z historických grafů sice pouze pro stavy CLOSE svíček, tedy s četností podle zvoleného timeframe, ale v těchto bodech je mimo jakoukoliv pochybnost. Takže jaká slabina.
8. Pokud jsou prokazatelně splněny všechny zjevné podmínky a AOS proti všem očekáváním nazafunguje (a důvěřujeme logice, že nějaká příčina existovat musí), pak nezbývá, než pustit se na tenký led spekulací o skrytých důvodech. Nenalezené zjevné důvody ovšem mohou také být jen výsledkem špatného hledání, ale pak jde o jádro diskuze a volám po erudovaných připomínkách.

Děkuji za trpělivost a vstřícný přístup. Obrazovými doklady nekorektní (podle mě) funkce EA mohu zahrnout.
Lerak

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:
pravděpodobně ti EA funguje jinak než si představuješ :). S největší pravděpodobností nebyly slpněny podmínky, které obsahuje. Pokud sis ho psal sám, můžeš si dát na určitá místa kontrolní tisky nebo si vytvoř vlastní log, abys v journalu při backtestu nebo forward testu zjistil, jaké byly podmínky v danou chvíli. Můžeš také pozorovat EA jak pracuje v testu ve vizuálním modu. Pokud stále ještě na nic nepřijdeš, dej sem nějaké příklady, kdy se podle tebe EA chová divně a popiš, co by měl dělat správně.
Milan

P.S. tvé spekulace o tom, že někdo může mít zájem, aby tvůj EA na demu nefungoval jsou skutečně paranoidní a už vidím ČNB, jak se hrne do prošetřování celé "kauzy" :). Tvůj broker absolutně neví na základě jakých algoritmů EA funguje, EA mu vysílá pouze příkaz pro nákup, prodej nebo modifikaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...