Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

můj první příspěvek z 3.6.08 10:43pm obsahuje pouze texty soukromých mailů, měly posloužit jen jako materiál pro psaní příspěvku. Omlouvám se za nedopatření, kterým došlo ke zveřejnění.

Wolf:
Máš pravdu, jako obvykle, ale musím zopakovat, že mi nejde o ověřování okolností, za kterých EA zareagoval. Takže vkládání printů a vytváření logů v tuto chvíli nepovažuji za aktuální. Jde mi o situace, které vidím až na historickém grafu, kdy jsou zcela nepochybně a zjevně splněny podmínky pro reakci EA a ten tyto splněné podmínky ignoroval. Spíchnul jsem před chvílí jednoduchý EA jen s MA a s ADX a připojil ho na 12 instrumentů s TF M1. Budu moc rád, když se pak mrkneš na pár vyznačených míst na grafech. Ten EA přiložím.

Zdraví Lerak :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, Nebulizer: Tak ve slippage to není, zase absolvování jedné slepé uličky. Přesto děkuji za snahu pomoct. Wolf: Asi jsi to zase věděl předem :), což mě trochu deprimuje. Ale k věci. Na Obr.1 je zachycena ta nejjednodušší situace, kdy EA nezafungoval – v místě vyznačeném červenou svislicí. Buď tak velice laskav a pokus se najít tu hrubku. K EA: Z indikátorů je použit MA 12 (na grafech modrá) a ADX 12 (ADXDIM žlutá, ADXDIP červená). podmínky pro BUY a podmínky pro EXIT SELL ((MApMAc) && (ADXDIM>ADXDIP)) Na Obr.1 je (podle mě) zachyceno v místě červené svislice, že nejpozději po posledním tiku uvnitř svíčky 20:03 (v tomto okamžiku se přestal mrskat pravý konec grafu indikátorů a v této podobě po CLOSE odešel do historie), ale pravděpodobně mnohem dřív, možná už na začátku této svíčky - jsou splněny podmínky pro EXIT SELL a při následujícím běhu programu (po následujícím tiku) jsou splněny podmínky pro BUY. Jenže co udělal EA? Podle mě udělal chybu, protože neudělal nic. Na Obr.2 a 3 jsou podobně v místech červených svislic vyznačena místa chyb (nicnedělání) nebo opožděných reakcí EA. Samozřejmě doufám, že tu chybu dělám já a ne EA, jenže nevím kde – a protože tu chybu už dělám dlouho a sám se z ní zřejmě nevyhrabu, obracím se na mistry, jestli mi někdo pomůže. Učím se rád. Zdraví Lerak Přikládám použitý EA a pro snadnou instalaci i šablonu

5605

5606

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:
nevím, může být milion důvodů. EA jsi nepřiložil, tak mohu jenom hádat. Dej si vypisovat po každé svíci hodnoty MAp a MAc, ADXDIM a ADXDIP a budeš vědět, jestli je počítáš správně a jestli jejich hodnoty splňují tvé podmínky. Taky se podívej do journalu jestli tam jsou nějaké chyby. Taky bys mohl zkusit nejdříve aby ti EA spínal až po celé svíci, aby to bylo v historii jednoznačné - shift current hodnoty nebude 0, ale 1 a previous místo 1 bude 2. Když to bude fungovat, můžeš to zas posunout zpět.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Wolf: Děkuji za radu. Ještě než cokoli zkusím, musím vysvětlit, že Obr.3, EA a šablonu jsem samozřejmě přiložil (všech možných 5 políček příloh příspěvku vyplněno, nedovedu si představit, že bych mohl chtít poradit bez textu EA), ale výsledek - třetí až pátá příloha se nepřenesla. Zkusím to s nimi znovu. Zdraví :) Lerak

5611

5612

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:
Je to tim jak psal Volf, porovnas AKTUALNI (shift 0) hodnotu MA s predchozi hodnotou MA. A jelikoz vstupem pro vypocet MA je close cena tak pak to dela problem, protoze Close cena se meni kazdym novym tickem. Reseni jsou dve a psal je uz Volf, bud MA budou pocitany nad OPEN cenou nebo budes kalkulace provadet nad uzavrenymi svicemi tzn shift >= 1
Kdyz ted na to koukam tak to same plati pro promene ADXIP, ADXIM.

MAc = iMA (NULL,0,12,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,0); //Ta 0 na konci je ten problem
MAp = iMA (NULL,0,12,0,MODE_EMA,PRICE_CLOSE,1);
ADXDIP = iADX (NULL,0,12,PRICE_CLOSE,MODE_PLUSDI,0);
ADXDIM = iADX (NULL,0,12,PRICE_CLOSE,MODE_MINUSDI,0);

Jinak musim pochvalit kod, je videt ze myslis i na reseni chyb ale trosku prehanis. Casto pouzivas return() pri zpracovani funkce start(), to dela to, ze ukonci jakekoliv dalsi zpracovani EA.
Tim se dostavas do stavu, ze pokud napriklad funkce OrderSend selze (neni vracen ticket) volas return a tak nasledne modifikace objednavek (smycka for) nebude provedena. Pak musi EA cekat na dalsi tick aby mohla zkontrolovat otevrene objednavky, kdyz uz se konecnce EA dostane ke zpracovani te smycky FOR tak po kazde modifikaci nebo uzavreni objednavky je opet volan return, tim ukoncis zpracovavani EA a nikdy nebudou zkontrolovany vsechny objednavky v jednom ticku.

DarkMan

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Dobrý den

DarkMan; Wolf,

děkuji oběma za radu. Bojím se, že budu vypadat jako bažant, který chce diskutovat s mazáky, ale když chci pohnout se svým problémem, tak musím jít do toho, protože vím, že na to máte.
Vaše doporučení se týká jasné kontroly nad vstupem do obchodu, buď na OPEN, nebo pomocí SHIFT na CLOSE.
Kontrolu nad stavem indikátorů v okamžiku vstupu do obchodu jsem získal díky radě Wolfa zařazením PRINT všech indikátorů – ale nikoliv na CLOSE svíčky, ale hned za potvrzení, že ticket byl na trhu umístěn – a považuji za výhodné, aby zejména na delších TF s dlouhými svíčkami mohl obchod začít kdykoliv během svíčky – pokud jsou splněny podmínky EA.
Ale jak už jsem několikrát napsal, vůbec (nebo aspoň teď) mi nejde o situace, kdy EA zafungovala. Můj problém, se kterým se na vás obracím s prosbou o radu jsou situace vyznačené namátkově červenými svislicemi na Obr.1 až 3 minulých příspěvků. Jsou to situace stavu indikátorů na CLOSE svíček, které na historických grafech zcela jednoznačně, nepopiratelně, nevyvratitelně a nevím už jak zcela neoddiskutovatelně odpovídají podmínkám EA – a přesto na těchto místech EA nezafungovala . Pravda, podmínky EA byly jistě splněny už v průběhu těch vyznačených svíček, ale při jejich CLOSE jsou zachyceny tak, jak vstoupily do historie s nezpochybnitelnou hodnotou, zjevnou na grafu na první pohled.
Když přijdete na to, proč EA nespíná na těchto místech, určitě ji naučíme spínat korektně – tj. spolehlivě (protože občas tak učiní) i v místě prvního výskytu splněných podmínek někde uvnitř svíčky. A musím se přiznat, že nerozumím, proč shift 0 a souvislost, že každý běh programu vypočítává a mrskáním pravých konců zobrazuje indikátory jakoby už následně přišlo CLOSE by něčemu mělo vadit. Prostě až se vyskytne konstelace popsaná v EA – tak má zafungovat. Jenže někdy zafunguje a mnohem častěji nezafunguje. Moje osobní podezření se točí kolem podmínek pro EXIT a také kolem pořadí algoritmu podmínek BUY – SELL – EXIT BUY a EXIT SELL. Jenže v případné změně pořadí BUY – EXIT BUY – SELL a EXIT SELL nevidím logický prostor pro odstranění té náhodnosti chyb EA, jsou to jenom fata morgana slepých uliček, kde jsem ještě nebyl. :)
Přeji šťastný nápad a zdravím
Lerak
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lerak:
chlape bídná, Darkman i já ti tady dáváme rady, co bys měl vyzkoušet, abys ten svůj kod rozběhal. Ale ty na ně pečeš a pořád se ptáš na to samé. Jediné co jsi udělal, že jsi zařadil někam nějaké printy. Podíval jsi se do journalu, abys zjistil jestli ti nehlásí nějaké chyby? Zkusil jsi kod nejdříve na jednoznačných otevřených svících? Uspořádal jsi kod, aby parser pokaždé prošel celý kod a nekončil v půlce na returnu? Jak ti může print něco vypsat když je psaný až za potvrzením ticketu? Trochu se zamysli jestli jsi využil veškerý potenciál z této diskuze než něco napíšeš.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Wolf: Proč si myslíš, že vaše rady přehlížím? Samozřejmě je nepřehlížím a hned je zkouším uplatnit (ovšem podle svých sil). Tak je probereme: - podívat se do journalu: jestli tím myslíš deník, tak tam dalekoširoko jsou jediným hlášeným problémem krátkodobé výpadky spojení: Namátkou z dnešního deníku: 02:32:11 '218161': order was opened : #6542291 buy 0.10 USDCHF at 1.0331 sl: 1.0278 tp: 1.0431 03:47:47 '218161': connect failed [Není spojení] 03:48:24 '218161': login (4.00, #2B18BD5B) 03:51:11 '218161': close order #6541208 sell 0.10 AUDUSD at 0.9497 sl: 0.9553 tp: 0.9397 at price 0.9496 Závěr: Nula Zkusit kód na hotových svících: Posunul jsem v EA všude shift o 1 zpět. Výsledek funkce EA je na Obr.4 v příloze. Závěr: Nula Vyházet z EA přebytečné Returny: Jeden Return jsem hned dal do komentáře, k ostatním se program dostane, jen když do těch závorek vleze a pak má myslím proč. Ale neodříkám se. Znovu EA přikládám se současnými úpravami a prosím, jestli budete mít čas, škrtejte a vepisujte podle svého naturelu, už jsem to tu napsal, učím se rád. Závěr: Těším se. Co mi může Print vypsat za potvrzením tiketu: Zatímco ADX je z grafu naprosto zřetelný, MA je v grafu často do diskuze. Výpisem MA za potvrzením tiketu se ujistím, jestli EA rozhodl v této věci podle zadání. Namátkou z dnešních strategií 02:32:11 Worker_KZ_V11 USDCHF,M1: open #6542291 buy 0.10 USDCHF at 1.0331 sl: 1.0278 tp: 1.0431 ok 02:32:11 Worker_KZ_V11 USDCHF,M1: BUY order opened : 1.0331 02:32:11 Worker_KZ_V11 USDCHF,M1: MAp: 1.031 02:32:11 Worker_KZ_V11 USDCHF,M1: MAc: 1.0313 02:32:11 Worker_KZ_V11 USDCHF,M1: Alert: BUY USDCHF 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: close #6541208 sell 0.10 AUDUSD at 0.9497 sl: 0.9553 tp: 0.9397 at price 0.9496 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: Alert: EXIT SELL AUDUSD 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: open #6542511 buy 0.10 AUDUSD at 0.9495 sl: 0.9439 tp: 0.9595 ok 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: BUY order opened : 0.9495 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: MAp: 0.9488 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: MAc: 0.9488 03:51:11 Worker_KZ_V11 AUDUSD,M1: Alert: BUY AUDUSD 03:52:57 Worker_KZ_V11 EURCHF,M1: close #6541212 buy 0.10 EURCHF at 1.6079 sl: 1.6025 tp: 1.6179 at price 1.6074 03:52:57 Worker_KZ_V11 EURCHF,M1: Alert: EXIT BUY EURCHF Závěr: Zase ten Print vyhodím, protože tam při rozhodování EA problém není. Zamyšlení nad potenciálem diskuze: Představa, že se bavíte s hluchým jistě není příjemná. Ujišťuji vás, že slyším. Pravda, neřekl jsem vám, že co jsem mohl jsem zkusil, ale z nulového přínosu vyplynulo, že jsem se opakoval. To jsem zase já myslel, že neslyšíte vy. Takže po ujištění, že naše audiosoustavy jsou OK navrhuji pokračovat. Závěr: Potenciál diskuze vidím ve vás.. Wolfe, napsal jsi, že ten problém může mít milion příčin. Budu trpělivě procházet bludištěm, kudy mě budeš vést, ale hodila by se nějaká zkratka. Chce to ten správný nápad, bude to něco náhodného, něco s větší pravděpodobností uplatnění než ten slippage, který to není. Taky mě to trápí. :( Ale nevzdávám to. :) Zdraví Lerak

5619

5620

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, Nebulizer: Je to sice reakce z jiného vlákna, ale myslím, že patří sem. Na příkladu se člověk naučí nejvíc, tak posílám příklad spojení indikátoru s EA pomocí iCUSTOM. Do vlastních indikátorů si natáhni přiložený indikátor FOTModif a pak do strategií přiložený EA_FOT_5. Po nasazení na vybraný instrument si strategie bude volat sama indikátor a vše - kromě účtu - je v pohodě. Uvidíš, jak je to prosté a efektní. Zdraví Lerak :)

5622

5623

5624

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...