Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

Richee,
dovolím si taky jednu radu. Pokud nemáš čas na obchodování, dá se zvolit například vyšší timeframe, H4 nebo Daily, ale to záleží na sytému jaký používáš. Četl jsem na tomto serveru, že někteří borci obchodují pouze 2 hodiny denně. To ale asi již vyžaduje jistou míru znalostí, zkušeností a peněz (to ale zase vyžaduje čas). Já to řeším tak, že když mi chybí peníze, jdu s Déczim kopat kanály, a když je vykopu tak mám čas na obchody. Tož tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

R65
nikdy bych netvrdil něco, o čemž nejsem přesvědčen. Samozřejmě mám programování ve VT i prakticky ověřené. Nevím, co si představuješ pod pojmem "z pohledu běžného uživatele SL v AOS funguje"? Pokud mám skript se SL, který běží např. na 1H grafu, pak tento skript funguje pouze jedenkrát za hodinu, kdy se otevře nová svíce ve VT. Celou zbývající dobu v hodině není pozice chráněna SL. SL nebo PT, čili limit příkaz, musí fungovat tak, že pokud se ho cena dotkne, musí uzavřít pozici. AOS ve VT "vidí" pouze to, že se cena před půlhodinou dotkla a tak tedy vypne, jenže cena je už o 100 pips jinde, z mého pohledu tedy rozhodně nefunguje správně.

Vím, že SL tebe zrovna moc nevzrušuje, ale jsou mezi námi i tací, kteří bez něho nedají ani ránu. Osobně nechápu, proč inženýři z VT doposud neumožnili pomocí skriptu umísťovat limit příkazy a provádět skript po každém ticku, skutečně neznám žádnou jinou platformu, kde by se toto řešilo podobně.

Co se týče výpadků spojení, dnes je již neeviduji, ale v dobách, kdy jsem ještě přes VT obchodoval, jich bylo několik denně. Každopádně nepřispívají k správnému chodu AOS, který může najednou začít otevírat opačné pozice.

Ale jinak bych tak neodsuzoval AOS, pokud mám systém, kde je třeba držet pozice několik hodin či dnů, pak by asi nebylo v silách nikoho sedět u kompu celou tu dobu. Pokud umím popsat své podmínky pro obchodování, AOS je lehce provede za mě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan
no umně to znamená 5000 dolárků na měsíc. Není to bůhví jakej ranec, ale jak říkáš na koláčky to stačí.
U tebe by to znamenalo asi tak 100 000 dolarů měsíčně a to už ranec je, zvlášť když je to stabilní a dlouhodobí příjem. Je to první taktika která mi opravdu funguje a nerad bych se zase vrátil mezi ty co trhy dotujou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Man,
5k mesicne je dost pro kazdeho, viz prumerny plat v CR :-), ale pokud u toho sedis tolik, co pises, tak se mi zdalo 500 pipsiku mesicne malo. Nekde ve VT se da zjistit, kolik se zdolalo pipsu za den, aniz by se to muselo rucne pocitat. Nejak to nemohu ale najit. Pokud nekdo vite, poradte prosim, samotneho me to zajima...

Volf,
z pohledu bezneho uzivatele to beru tak, ze proste PT... OK, SL nepouzivam .-) funguje a AOSy co jsem mel byly na M1, max. na M5... vzdy na fx se toho za hodinu tolik semele! Viz napr. "muj librojenik :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

R65:
nesmíš každého posuzovat hned podle sebe! Ty jsi zcela výjimečný a jedinečný (bez ironie). Jistě, na 1M a 5M to tolik nevadí, ale jsou tu i jedinci, kteří obchodují jiná TF.
Ale snad jsme si ten problém vysvětlili a chápeme podstatu věci. Já pro tento účel používám MT4, které mě osobně vyhovuje lépe.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Radovan
nevím jak to máš ty, ale já jeden den vidělám a druhý třeba zase prodělám, celkově mi projde rukama za měsíc víc pips než těch 500 , možná tisíc nebo dva ale na konci měsíce mi z toho průměrně těch 500 zbyde na kontě. Proto u toho musím sedět delší dobu. Kdybych uměl obchodovat s nulovýma ztrátama tak by mi stačily třeba jen dvě hoďky denně na stejný výsledek.. Musel bych ale během těch dvou hodin vydělat neomylně 25 pips každý den a nikdy se nesplést a neprodělat.. To bohužel neumím... Jak říkám budu muset doladit taktiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dute Napsal:
-------------------------------------------------------
> @ Man
> ak trvas na podmienke ze Tvoj broker bude CMS, tak
> je vychodiskom dobry programator+API ktore CMS
> zdarma poskytuje na tejto adrese.
>
> www.cmsfx.com/en/trading-software/download-
> vt-trader/download-vt-trader-api/
>
> Tam by to myslim islo bez problemov. API je
> rozhranie, subor funkcii ci instrukcii, ktore

Cez to API sa da naozaj kadeco zaujimave robit, podporuje stahovanie podkladov ku grafom (rovnaky limit ako VT, 5000 sviecok), daju sa pozerat otvorene pozicie aj objednavky a daju sa aj priamo tade otvarat a zatvarat obchody. Na tej adrese maju verziu 1.0.3, ktora ale obsahuje dost chyb, ta najkritickejsia je v tom, ze sa tam neda poriadne posunut objednavka.

Existuje aj novsia verzia 1.0.4, ktora nie je verejne pristupna. Ta sa da ziskat na fore, kde treba napisat do jedneho vlakna, ze chces byt betatesterom. Spristupnia ti skryte vlakna, odkial sa da stiahnut najnovsia verzia. Ta je, pokial viem, bez chyb, zasadne veci tam funguju spolahlivo. V kombinacii s kniznicou na technicku analyzu (v podstate tie iste indikatory vie vypocitat ako VT) ta-lib.org/ by sa dal napisat program, ktory by mohol fungovat velmi spolahlivo a vedel by robit aj veci, ktore vo VT nie su. Ale casovo je to samozrejme vyrazne narocnejsie. Treba ratat priblizne 3 clovekomesiace pre skuseneho programatora, kym by sa s tym dalo rozumne robit na urovni, ktoru naznacil Man.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...