Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

frantacech:

ahoj, sory to je blbost, omlouvam se, samozrejme sem myslel EntryStopSell ( ne selllimit). Jinak proc ne buy na 198.05 ? Stara Dama nema podle me fundamantalne moc duvodu posilovat, a na 4h TF vytvari po odrazech nizsi high, tj. snaha longeru ochabuje → zvysuje se pravdepodobnost, ze se blizi cas prolomeni po dvou silnych odrazech ( posledni odraz na 198.06 potvrdil silu tyhle urovne ) → soucasne se zvysuje pravdepodobnost uspesnosti obchodu :-)

sztula:
koukam na grafy a kreslim carky :-) na S 198.3 by mohl byt "mirny" odraz, nebo side pohyb, ktery by mohl ohrozit SL na tvem vstupu 198.4 ( pokud nedavas vetsi stopky ), ale zaroven pokud dojde k prurazu budes mit vyssi zisk :-) me ucet uci nebyt prilis greedy a brat jistejsi ( ale mensi zisky :-)

Jinak pokud se ridis SLR systemem, tak mrkni na FF na vlakno o Auslancove systemu - je to znacne vylepsena obdoba tohohle standartniho systemu.

At se dari!! Omlouvam se za offtopic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdrazil.miloslav Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj, nevíte někdo kde by se daly sehnat informace
> o nějakém AOS, který umí provést long nebo short v
> okamžiku kdy signální linie MACD protne nulovou
> úrověň?
> Tady jsem nedokázal nic najít a na fxstreet taky
> ne.
>
> Díky

Mohl bych ti ho napsat pokud je to do Meta Traderu, ale důrazně bych ti doporučovat něco si o tom přečíst a napsat si ho sám, zabere to asi 3 minuty a pokud se na to dneska podíváš, zítra budeš schopnej si ho sám vytvořit, neboť tohle je zrovna hrozně jednoduchý, ale hlavně budeš mu rozumět a schopnej si ho dál upravovat podle představ, doplňovat atd. Tvořit jednoduchý AOS v MetaEditoru je vážně hrozně jednoduchý a všem doporučuju, i díky výborný možnosti Backtestu co Meta Trader nabízí a následný optimalizaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

l00ser Napsal:
-------------------------------------------------------
> sztula:
>
> Jinak pokud se ridis SLR systemem, tak mrkni na FF
> na vlakno o Auslancove systemu -

tam občas kouknu, ale jak jistě víš, moje EN nic moc. Už jsm trochu testoval některé systémy
z jeho vlákna, ale nic moc mi to nedalo. Určitě to není těmi systémy, ale samozřejmě, že mnou.
Prostě nějak tomu ještě moc nevěřím.
Někde jsem od někoho jednou četl poučku, že je naprosto jedno, jaký systém si zvolíš (třeba i podle hvězd :)),
ale musíš mu věřit. Asi na tom bude něco. Snažím se teď zůstat u jednoho, max. dvou párů, nějaký ten indikátor a AOS. Odzkoušel jsem jich už celou řadu, ale s výsledkem se nemohu podělit, jelikož téměř žádný není. Stále mne to utvrzuje v přesvědčení, že na FX indikátory a AOS moc dobře nefunguji. (Tvůrci indikátorů a AOS, nekamenujte mne. Není to výtka vám, ale sám sobě, že jsem jejich kouzlo zatím neobjevil). Domnívám se, že daleko víc je FX ovlivněn fundamentálními zprávami, vývojem indexů, ap. Indikátory a AOS na FX funguji snad jen, když se neblíží žádné zprávy, prohlášení ap. Už jsem za ten můj názor, že ind. a AOS na FX nefungují dostal vynadáno od nanejvýš vzatého odborníka. Tímto se mu opět za můj názor omlouvám. Nic méně, podle něčeho se do trhu vstupovat musí. Nestačí jen pocit, tak že teď je na řadě test ASID AP a zmíněný SLR.

A jen tak na okraj k těm ENTRY vstupům (ve VTčku). Sice podle hvězdiček bych už to snad měl vědět, ale přiznám se, nevím. Když titíž zadávám ENTRY POD akt. cenou, tak mám volbu buď ENTRY LIMIT BUY - když chci nakoupit,
a ENTRY STOP SELL - když chci prodat.

Když zadávám ENTRY NAD akt. cenou, tak mám volbu buď ENTRY STOP BUY - když chci nakoupit,
a ENTRY LIMIT SELL - když chci prodat.

Nějak nad tím STOP a LIMIT nepřemýšlím a nevím, proč je to zrovna tak. Jednoduše ENTRY pod nebo nad cenou na nákup je pro mne BUY a pro prodej je pro mne SELL Proč tam je jednou LIMIT nebo STOP, tak to mi uniká.

Omlouvám se, nepatří to sem, ale když seto zrovna hodilo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula:

podle me indikatory a automatika ( z nich slozena ) funguji dobre i na fx, jen nejsou samospasitelne. Beru je jako pomucku, ne jako zaklad nejakeho obchodniho systemu...podle me, pokud chce nekdo funkcni kombinaci indi, tak by mel rozumet nejen co ktery ukazuje a jak se pocita, ale taky by mel dobre znat trh ktery obchoduje a do nej podle sve znalosti uzpusobit vhodnou kombinaci indi...pak mu muzou ukazovat dobre vstupy/vystupy a slouzit ku prospechu. Ale kademu vyhovuje a funguje neco jineho ...
Jinac ve STOP a LIMIT nehledej vedu. Pod akt. cenou je STOP SELL protoze rikas, ze chces prodat za danou cenu a za nizsi uz ne ( na te cene je jakoby stopka ), typicky pokud obchodujes pruraz nejake S/R urovne, rikas brokere kdyz pude trh dolu, tak sem ochoten prodat za cenu vyssi nebo maximalne rovnou nez sem udal prikazem STOP SELL, ale jakákoliv cena nizsi je pro me neakceptovatelna ( davas brokerovi STOP cenu - pod ni nejdes do trhu ).
LIMIT SELL je nad akt. cenou, brokerovi rikas od jake nejnizsi ceny si ochoten prodat kontrakt. Tj. v uvozovkach spekulujes ze cena jeste poroste, a myslis si ze znas vrchol kde se otoci, tak na ten vrchol das EntryLimitSell, a brokerovi rikas, ze si ochoten prodat na teto nebo vyssi cene ( ale rozhodne ne na nizsi )...

Omlouvam se moc za offtopic podruhe !! Hauk ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula:

Máš pravdu-Forex je hodně "zašuměný" trh a hýbou s ním hodně zprávy. Když ti indikátory nefungují, nevyhovují, tak zkus obchodovat bez nich, jen čistý graf. Indikátory stejně reagují opožděně a prakticky jen zobrazují jiným způsobem to, co vidíš v grafu a v některých případech ti tak pouze usnadňují zhodnocení situace. Z časových důvodů budu rozhodně obchodovat pozičně. Dělám teď od února poctivě papertrading na demu a v grafu nemám žádné indikátory, jen ATR pro určení zákl. SL. Jo a v určitých specifických situacích ještě kouknu na RSI. Sleduju prakticky jen denní grafy, občas kouknu na týdenní nebo hodinový a zatím to vypadá, že by to mohlo jít. Ale co jsou v pozičním obchodování 3 měsíce, že?:-) O finanční trhy se zajímám intenzivně cca 3 roky, snažil jsem se na denních grafech různě kombinovat všemožné indikátory, vymyslet nějaký plně mechanický systém a stejně jsem se pokaždé vrátil na začátek= čistý graf, určit trend, počkat na korekci a z ní nastoupit do pozice. Takovej mix Rosse a Řepíka. Hodně diskréční přístup. Snažil jsem se vymyslet nějaký mechanický systém, protože se bojím sám sebe, své psychiky a tak jsem chtěl vymyslet systém, u kterého bude všechno jasné a pevně dané a nebude žádný prostor pro cit, takovou "berličku" pro obchodování. Ale na nic pořádného a kloudného, co by mi sedělo, jsem nepřišel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
už to tady popsal a odpověděl ti velmi dobře l00ser (rozdíl mezi Stop entry a Limit entry), jen taková pomůcka na okraj - Stop entry zadám tehdy, když jsem dost silně přesvědčen o určité pevné hranici vstupu a následného pokračování trendíku mým směrem. Limit entry tehdy, pokud spekuluji na obrat v bodě X (limitní cena). Když se oba druhy vstupu dobře naplánují je to dvojnásobně příjemné - dosažení Limitu a následný průraz Stopu.. :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík [b]l00ser[/b] & [b]Sid[/b] tak se mi opět trochu rozjasnilo. S tím LIMIT a STOP jsem si hlavu nedělal, akorát mi nebyl úplně jasný význam, proč zrovna takhle. Teď je to OK.

[b]to Stanley:[/b]

Jenom malou prosbu. O [b]Rosse[/b] něco málo vím, ale ten [b]Řepíka[/b]. Nemáš nějaký odkaz?
A k tomu Tvému systému obchodování; pro mne trochu dlouhé časy. Uvažuji o ID, max swing. Předpokládám, že poziční obchodování se hodí pro trochu větší účet, než s jakým hodlám začít ($2k).

A systém [i]čistý graf, určit trend, počkat na korekci a z ní nastoupit do pozice[/i] jsem také zkoušel a po pravdě, rozuměl jsem nejvíc tomu, co vlastmě dělám. Předpokládám ale, že se vyhýbáš zprávám? Zkoušel jsem kolem významných dat zadávát ENTRY na obě strany. Tam bylo náročné určit dobu před vyhlášením. Když jsem to zadal příliš brzy (15-30 min), tak to bylo mnohdy neúspěšné. A když jsem čekal na poslední chvíli, tak to nechtělo vzít blízko akt. ceny. Tak jsem toho nechal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula:

Já plánuji začít s účtem 3K, takže max risk 5%(cca 150pips) je v pohodě a myslím, že i s menším účtem by to šlo. Prostě si vybereš páry méně volatilní nebo počkáš na klidnější trh.
Zprávy nesleduju a prdím na ně. Jsou podle mne dobré jen pro intradenní obchodování. Jen jednou jsem čistě náhodou:-) narazil na netu na zprávu o nedávném snížení úrokových sazeb FEDu, tak jsem SL přitáhl, ale hlavní trend to stejně neobrátilo(alespoň zatím to tak vypadá), jen došlo k větší korekci. Ten SL bych ale přitáhl stejně, protože trh udělal předchozí den úsečku, která se mi vůbec nelíbila a naznačovala pohyb proti mně. Všechno je vidět na grafu. Na grafy koukám jednou denně(kolem půlnoci), zadám čekající příkazy a je to.Tím "Řepíkem" jsem myslel sledování S/R úrovní, což on hodně doporučuje(support se stává rezistencí a obráceně). Jinak ten jeho manuál není až tak zajímavý. Líbí se mi ale jeho styl obchodování a přístup k celé věci=1-2hod denně analýza a pak dělá co chce. To je i můj cíl. Ne čučet x hodin denně do monitoru. To mi přijde jako otročina stejně na to nemám čas.

Někdy pochybuji, zda umí někdo číst...dole to máš červeně a tučně
Neuvádějte do příspěvků své e-maily, webové stránky ani jiné kontakty - tyto příspěvky nejsou schvalovány - viz pravidla této diskuze.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:

Některá pravidla jsou dost podivná a nejednoznačná a takovými pravidly se řídit nehodlám. Nevím, proč by tady nemohly být odkazy na další zajímavé stránky o obchodování. Snad se autoři nebojí konkurence??? Pokud vím, tak je tady v příspěvcích ve fóru spousta odkazů na různé stránky a nikdo je nesmazal. Že by protekce??? Až bude stejný metr pro všechny, budu ta pravidla rád dodržovat.

frantacech:

Co myslíš tím štěstím? Řízení rizika moc o štěstí není.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley
Pravidla tady neurčuji já, ale majitelé Tomáš a Petr...především se jedná o odkazy na konkurenční stránky podobného zaměření a asi k tomu mají své důvody. Jsme tady hosté a jedná se o elementární slušnost pravidla respektovat. Pokud se nehodláš pravidly řídit, máš v budoucnu s podobnými příspěvky holt smůlu...
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslel jsem tim, ze i kdyz mas vse ok, system, dispicilina atd. , pokud utrzis na startu ztratu je to neprijemne.

pravidla... je to tak jak to je, navic Repik je zde nevitana osoba...nekde na svych strankach i v manualu se zminuje o nejakych 2 lidech, kteri u neho zacinali :)

Takze je pochopitelne pozadovano, aby zadne odkazy jinam neposkozovali zdejsi MLM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Našel sis EA od cizího člověka, od cizích lidí chceš aby ti ho zanalyzovali. Budeš takovému systému věřit až ti bude nadělovat ztráty? Podle mě si každý musí najít svůj systém sám, do tvé hlavy nikdo nevidí, jeden systém může někomu vyhovovat, pro druhého bude neobchodovatelný...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...