Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 3 months later...

Ahoj vsichni. Schanim (pravdepodobne) nejaky AOS, ktery by dokazal po dosazeni urciteho poctu pips vyhodit z pozice cast lotu. Napr. 2 loty, po dosazeni dalsiho profitu opetovne vyhozeni z pozice 1 lotu, nebo neco podobneho, co by slo alespon castecne nastavit.

Zkousel jsem Mauro, ale to neni ono, co shanim.

Prohledal jsem toho uz spoustu a uz mne nenapada nic, podle ceho bych neco takoveho mohl najit

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro uzavření části pozice při dosažení stanoveného počtu pipů nebo uzavření když všechny otevřené pozice ať již Long nebo Short dosahují stanovený profit nebo ztrátu, případně uzavření všech otevřených pozic řeší již v základním nastavení software 4x-mm. Je to docela pohodlné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nokas Napsal: ------------------------------------------------------- > Ahoj vsichni. Schanim (pravdepodobne) nejaky AOS, > ktery by dokazal po dosazeni urciteho poctu pips > vyhodit z pozice cast lotu. Napr. 2 loty, po > dosazeni dalsiho profitu opetovne vyhozeni z > pozice 1 lotu, nebo neco podobneho, co by slo > alespon castecne nastavit. > > Zkousel jsem Mauro, ale to neni ono, co shanim. > > Prohledal jsem toho uz spoustu a uz mne nenapada > nic, podle ceho bych neco takoveho mohl najit

8046

Link to comment
Sdílet pomocí služby

armi: uz se mi to podarilo (asi) nainstalovat tak, ze by se to melo dat nastavit. Nastavil jsem to podle sebe, zadal jsem obchod, ale nic to nedela?! Ocekaval jsem, ze si to samo zada SL, ktery jsem dokonce nasel v nastaveni parametru....a nic necham to bezet do rana, treba se to vzpamatuje.... Kdyby si na neco prisel, tak se prosim ozvi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nokas Napsal:
-------------------------------------------------------
> Retro: Diky za AOS, ale nepochopil jsem, jak a
> kde se nastavuje a hlavne CO? Nema ani kolonku pro
> nejake nastaveni.
> Pouze "Obecne" a nejake alarmy. Pokud
> s tim pracujes, muzes tady prosim napsat, jak se
> stim zachazi? Diky

Tak sorry, je to běžný AOS pro MT4, pokud ho otevřeš v editačním režimu, tak v poznámkách k nastavení je i popis, bohužel pouze v AJ.
Já jej nepoužívám. Lze nastavit (v procentech) jakou část z objemu zavřít na TP1, TP2, posun na BE a Trailing Stop.
Nelze použít pro mikroloty, musel by jej někdo upravit.
Před použitím zatřepat (doporučuju testovat a studovat).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

první odkaz v googlu po zadání 4x-mm je na stránku, kde je možné po registraci si stáhnout software. Na levé straně je možnost si stáhnout a prohlédnout i video pro práci. Na první pohled složité protože je zde možnost mnoha nastavení, po instruktáži z videa pochopitelné. Používám již 3 roky k plné spokojenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Zdravim vsechny,
o trading se zajimam uz asi rok nebo dva a mam svuj vlastni vice mene diskrecni system, ktery obchoduji (zatim jen demo bohuzel, snad uz brzo live). V posledni dobe jsem si ale nasel ten cas a naucil se programovat v MQL4 (metatrader) a samozrejme zacal zkouset naprogramovat svoje vlastni myslenky a napady do jednoduchych EA.
Zatim jsem nenaprogramoval nic, co by dokazalo vytvorit ukazkovou rostouci jen obcasnymi ztratami prerusovanou equity krivku. Ale tech par EA, co jsem naprogramoval mi nedava spat a jsem porad stejne presvedcen, ze obchodovat pomoci EA jde. A to i naprosto mechanicky.
Vsude je jasne napsano, ze 60% tradingu tvori psychika, 30% MM a jen 10% vstupy. Ze vsech knih, ktere jsem precetl, jsem usoudil, ze onou psychikou je do znacne miry mysleno to, ze ma trader zelezne nervy na mechanicke dodrzovani sveho systemu i ve zlych casech a ani sekundu nevaha nad otevrenim nebo uzavrenim pozice, pokud mu to jeho system rekne. V tomto ohledu ma urcite nad clovekem EA navrch. Money managemet pro EA neni taky zadnym problemem. Co se tyce vstupu, spousta traderu urcite obchoduje podle jasne stanovenych pravidel, tak proc je proste nenapsat do kodu? Samozrejme, ze pocitac nikdy nemuze nahradit cit a oko cloveka, ale to nikdo po pocitaci ani nechce. Ja napriklad chapu podil cloveka v procesu obchodovani vicemene jako dalsi filtr, ktery spise rekne systemu, kdy nema obchodovat a kdy ma.
Ale abych uz presel k veci. Vezmete si napriklad system, ktery bud vydela nebo prodela stejnou sumu penez, 100 dolaru treba, ale jeho uspesnost je 60% (jako napriklad system popsany v pdf knize o psychologii tady z financnika). Pokud bychom vstupovali do trhu naprosto nahodne, z dlouhodobeho hlediska by nas system daval pravdepodobnost zisku 50%, nebyl by ani prodelecny, ani vydelecny (kdyz nepocitam spread, poplatky atd atd), coz je ve svete tradingu uz i tak velka slava :-). A to mi nerikejte, ze neni mozne naprogramovat nekolik jednoduchych pravidel, ktera by byla schopna zvysit uspesnost toho systemu treba na tech 60% (s identickym SL a PT). Uz jen vstupem do pozic ve smeru MA by se tato pravdepodobnost mela! mirne zvysit.
Ja jsem neco podobneho zkousel s tim, ze trend byl urcen prave onim MA a vstupy do pozic byly exekuovany ruznymi svickovymi patterny. Potiz byla v tom, ze jsem pouzival patterny jako hammer nebo engulfing, coz jsou patterny, po kterych by mela nastat zmena trendu a ne pokracovani trendu. Vysledky techto systemu vetsinou byly takove, ze z dlouhodobeho hlediska vzdy vydelaly (nezavisle na tom, zda byl pomer RRR 1:1 az 1:4, vysledky byly dost podobne). Bohuzel tyto vydelky nebyly dosti uspokojive. Vyslo by me skoro stejne si dat ty penize nekam do banky na 3% urok. A riziko bylo az prilis vysoke, Drawdown casto byl az 30% uctu.
Takto tedy skoncily me prvni pokusy o naprogramovani EA. Zatim se nevzdavam. Obchoduji diskrecne a zkousim naprogramovat neco, co by se alespon blizilo tomu, co jsem popsal vyse (60% RRR 1:1).
[bold]Moje otazka tedy zni:[/bold] V cem je moje uvaha spatna, kdyz tady tolik lidi pise, ze EA nemuze fungovat anebo ze EA je jen pro ostrilene profesionaly, kteri si je dokazou cas od casu optimalizovat. Vzdyt trendy budou v trhu vzdycky a tu malou statistickou vyhodu vstupu do trendu uz mi nikdy nikdo nesebere a i ta se da naprosto trivialne naprogramovat.
A pokud by mel zaroven nekdo nejaky napad, ktere patterny, indikatory nebo cokoli by mohlo fungovat lepe nez hammer a engulfing, sem s nim. A diky vsem, co meli tu odvahu cist az sem :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...