Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Sběrna AOS,EA,TS


LUKY

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 386
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdar chlapi, narazil jsem tu na zmínku u Rešetovi a jeho AI AOSech. Momentálně zkouším na mikrolotech jeho Neurofilter 1.0 release - vím, že už je to celkem dědeček, ale zatím to jakžtakž funguje. Našel jsem od něj další - složitějsí vícevrstvý neuronový AOS, který by mohl mít větší potenciál (i když je mi jasný, že složitější se nerovná lepší), je to Combo_right. Bohužel i když jsem postupoval podle instrukcí na http://codebase.mql4.com/ru/2719#comments, tak asi někde dělám chybu - když postupně optimalizuju jednotlivé vrstvy, nedaří se mi pak spustit backtest všech vrstev najednou. Stejný problém mám u obdobného AOSu - NeuroMACD. Proto prosím Vás - chytřejší a zkušenější - zda s tím nemáte někdo zkušenosti, nebo jestli se na to můžete někdo mrknout. MOc díky a nechť se daří!

12703

12704

12705

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hankeys:
díky ti, žes na mrknul, vím že k tomu neuroMACD potřebuje nějaký ty knihovny FAnnMQL, postupoval jsem dle toho "návodu" co je i v tvým 2. linku (sám jsem ho omylem nepřipojil), ale stejně mi to nefachalo, zřejmě jsem na to moc velkej tupoun.
Nicméně pokud myslíš, že to nemá žádnej potenciál, tak s tím alespoň nemusím ztrácet další čas.

A to Combo se ti taky podařilo backtestovat po optimalizacích jednotlivejch vrstev, se zaškrtnutím všech položek??

Ještě jednou díky, za pomoc a na závěr dotaz - ty používáš nějaký AOS?

THX

Link to comment
Sdílet pomocí služby

v tom combu nevidím v kódu nějaký optimalizační metody, spíše něco statistických výpočtů a ani to nechce nic z venku. Nevím.
K mejm AOS - ano používám, ale spíš ve stylu změny vykreslování grafu, aby nebyl založen na čistě časových hodnotách, ale na hodnotách rozpětí . tzn. RENKO bars, nebo RANGE bars. protože obchodování na klasických časových rámcích za pomocí indikátorů se mi neosvědčilo, když už indikátor zobrazil signál, byl trh na časovým rámci dávno rozjetej, kdežto když máš RENKO bary, tak se ti to nestane. Takže používám AOS na tvorbu těchto barů a pak AOS na řízení pozice, ke vstupu indikátory s alertem, protože každej RENKO bar se vykresluje jinak dlouho atd. atd.
AOS k čistýmu obchodování nepoužívám, mám několik svejch AOS vytvořeným za pomocí funkce iCustom, která dokáže vzít hodnotu z libovolnýho indikátoru, kde si nastavím podmínky a v případě shody systém zadá příkaz, kterej ale musím ještě já potvrdit. Doma na velkým počítačí mi běž další tři systému na DEMech, každej na čtyřech různejch párech, a to používám k analyzování chování systému a k případné optimalizaci, kterou pak používám při obchodování. Tyto AOS na demech běží nepřetržitě i přes večer, protože RENKO bary dokáží eliminovat šum trhu, který se nehýbe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

o5 díky za odpověď.
páč jsem absolutní diletant v obchodování, a doposud jsem víc prodělal, než vydělal, začinám se vracet a více věnovat vegas tunelu 1H - i když je to pravěký systém. nicméně mám dojem, že začátečník se na něm může učit vydělávat a postupně snad i samostatně obchodovat.
Myslíš si, že by RENKO bars byly vhodný i pro tuhle metodu?
thx again

Link to comment
Sdílet pomocí služby

myslí, že RENKO bary jsou dobré pro každou metodu, stejně tak, jako klasický timeframe. každej si musí zvolit svůj přístup a ten má svý výhody a nevýhody. Např. u klasického timeframe víš přesně kdy daná úsečka skončí, ale zase nevíš jak bude velká, u RENKA nezáleží na čase ale na pohybu trhu.
Při studiu jsem vycházel převážně z následující stránky, ale jako u každého systému se musí každý z nás "naladit" ten svůj.
www.forex-tsd.com/suggestions-trading-systems/21823-mr-nims-renko-ashi-scalping-system.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Ahoj, zkoušel jsem to i v sousedním vláknu (zatím bez reakce), zkusím to i tady: nevíte o nějakým skriptu, který by se choval podobně jako trailing stop, akorád by posouval buy(sell) stop? Zjistil jsem, že mi nejvíc vyhovuje řídit se podle svíček (a dalších indikátorů) a když vidím, že se trh nejspíš obrátí, zadal bych čekající příkaz, který by mi skript, kterej zatím nemám, posouval s nastaveným odstupem dosaženýho minima/maxima s možností buď modifikovat i nastavený TP, případně TP nechat na výchozí pozici. V cca 40% totiž trh udělá "poslední záchvěv" ve směru dosavadního trendu a tím, že čekající příkazy zůstávají viset, přicházím zbytečně o další možný profit.. Případně - našel by se někdo, kdo by to byl schopen naprogramovat? S programováním jsem uvízl u Basicu na Atari, případně jsem schopen si doladit makra v Excelu, ale MT4 se mi zatím překonat nedaří...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaranek kouknul jsem na to, chová se to trochu jinak, než bych potřeboval, nicméně mi to dost pomohlo, protože jsem díky vloženým komentářům pochopil, jak se to chová a na základě toho jsem překopal doposud používaný trailingstop tak, aby se choval jak potřebuju. Ještě to není dokonalý, ale to základní to dělá: posunuje BUYSTOP/SELLSTOP o nastavený odstup od dosažených minim/maxim vč. modifikace TP. SL si řeším zvlášť (v druhém grafu otevřený Trailingstop). Tady je výsledek...

13886

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...