Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

"Trapim se ted z mnoha zacatecnikyma problemama jako ktery software, kde sehnat nejlepsi data"

Tady moje rada zni - moc to neresit: software - jen zdarma; data - jen zdarma. Zkratka SW nevnimam jako problem, ktery by mel resit zacatecnik v simulaci nebo na live s par tisicovkama, ale spis az nekdo komu jde o poradne penize. Krom toho v sim a live se software i tak nebude chovat uplne stejne.

"Proto se nesnazte dostat hned do situace kdyz budete jakoze pripraveni s perfektne rozjetym SW" - tak nejak, bud jste pripraveni a neprodelate ani s horsim SW, nebo nejste a nepomuzou vam sebelepsi kombinace SW/HW.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Kingie:

Jako s tim sw jde spis o to, ze si pak nerad zvykam na jiny, kdyz jeden uz mam hodne osahany. Pravda, v mnoha zakladnich aspektech uz budou stejne a kdyz proste po case zjistim, ze mi v jednom neco chybi, tak sahnu po druhem. Nicmene, jak jsem rikal, nema smysl moc dlouho premyslet s cim zacit, protoze co je pak nejlepsi pro nej zjisti casem. Takze ja mam treba na software jine pozadavky nez nekdo jiny. Treba ja spise hledam spartanske reseni bez prehrsli UI a jak ja rikam "marcipanu". Osobne jsem si treba vybral Ninja trader a to protoze je jednak hodne doporucovany, prisel mi prave spartansky reseny a navic umoznuje vytvaret scripty v jazyce C# ktery je mi hodne blizky. Tim nechci rict, ze se jako prvni krok rozhodnu vytvorit si AOS, ale protoze jsem hracicka, tak si myslim, ze v budoucnu budu mit nutkani si vyzkouset napsat nejaky script, ktery me bude na miru. A nebo taky ne, proto rikam, ze nema smysl vybirat hned vsechno na zacatku s vedomim, ze by se to nemohlo zmenit.
Co se tyce dat, mel jsem pojmem nejlepsi na mysli spise data, ktera budou vhodna pro backtestovani a budou pohromade. Abych nemusel po netu vyzobavat archivy s historickyma datama.
No nicmene jsou to podle me porad veci, ktere resi kazdy zacatecnik. Uz jen podle nekterych dotazu kde se lide ptaji co je lepsi sw? A nebo B? A pak dostane 5 odpovedi pro A a 5 pro B. Z toho vyplyva, ze si stejne musi zkusit sam co mu vyhovuje. Do te doby stejne nebude vedet. A zcela na zaver jedna vec ze zkusenosti. Zadny sw nebude na 100% vyhovovat vasim pozadavkum. Protoze kazdy sw je staven obecne a ne individualne. A je jasne, ze jedine reseni je kompromis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

měl bych jednu otázku co se týče Backtestingu. Začal jsem plánovat svůj obchodní systém, který bych chtěl začít řádně backtestovat.

Začal jsem přemýšlet. Když si dám pravidlo pro SL např 120 USD tak tuto hodnotu nastavím na všechny obchody, které budu zapisovat do obchodního deníku?

Také jsem se pozastavil nad hodnotami výstupů. Když budu mít např ruční profit target, tak nevím jaké hodnoty mám zapisovat. Jestli ty nejvyšší, které bych dosáhnul nebo naopak nejnižší při ztrátovém obchodu.

Nebo tyto hodnoty SL a PT vycházejí z MFE a MAE?...

děkuji předem za radu

s pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hodnoty SL a PT si urcis na zaklade Mae a Mfe analyzi.Ja to robim tak ze na historickych datach si najdem nejaky vstupny signal a zapisem si jeho maximalny potencialny zisk-Mfe a max.potencialnu stratu- Mae potom si z toho urcis aky by bol pre teba najlepsi PT a najlepsi SLsamozrejme ak ti vyjde najlepsi SL 250usd a tvoj max.akcep.risk na obchod je 120 tak budes hladat najidealnejsiu hodnotu pod touto sumou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To pdemel:

Moje predchozi reakce byla moderatorem zamitnuta, takze ji upravim, aby vice odpovidala pravidlum. Chtel jsem jen napsat, ze mi docela chybi moznost se spojit s nekym na stejne urovni. Myslim, ze je fajn mit ve spojeni cloveka, se kterym clovek muze probirat na co prave narazi, zkratka takova spriznena duse. Urcite je moznost tady na diskuzi najit mnoho informaci a odpovedi na otazky, ale nejaky kontakt peer to peer muze byt pro nekoho urcitou oporou. Je neco jineho se radit se zkusenym, ktery uz ma mnoho veci zazitych a uz je narozdil od zacatecnika bere jako samozrejmost a tudiz je "zapomina" sdilet. To neni nic negativniho, to je samozrejme a normalni vyvoj. A je tudiz neco jineho se radit s clovek na stejne urovni, pro ktereho je vas novy poznatek stejne zajimavy jako pro vas. Je docela skoda, ze se nemuzu zucastnit nejakeho seminare, protoze v dobe konani uz budu mimo CR. Ale co se da delat. Docela mi bude chybet pristup do VIP sekce, kde by se mohlo najit mnoho zajimavych poznatku, ale jina cesta nez pres seminar neni mozna :)


To all:

K tomu smeruje muj dalsi dotaz. Jaka je vase zkusenost se spojenim s dalsim traderem? Mam na mysli co myslite ze je lepsi, vsechno si delat sam nebo mit znameho, kolegu, kamarada, atd. se kterym se navzajem podporujete, povzbuzujete, vymenujete zkusenosti, atd? Podle me ma vsechno pro a proti. Pokud je clovek sam, tak se spoleha sam na sebe, je sam sobe motorem, ale je v tom proste "sam". Pisu sam do uvovozovek, protoze globalne v tom sam urcite neni. Na druhou stranu se spriznenou dusi clovek muze sdilet dotazy, problemy v podstate online, navzajem se podporovat, radit, predavat si poznatky, atd. Na druhou stranu je vetsi riziko ze pokud ztrati motivaci ten druhy, tak ji ztratite taky. Je to tezko rict. Mozna by se to dalo prirovnat k pozici s jednim a dvema kontrakty. Se dvema muzete vic ziskat, ale take vic ztratit :)

Ale na druhou stranu, tento server taky vznikl diky dvema spriznenym dusim a ne zasluhou jednotlivce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takže jestli tomu rozumím správně...

najdu si např 5 - 10 obchodů, na ních si zapíšu největší možnou hodnotu pro MFE a nejnižší pro MAE a následně na to vyhodnotím optimální SL a PT ?... který potom budu používat?...

Potom teda už můžu začít Backtestovat s těmito navolenými hodnotami ?

s pozdravem

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rikimaru: podle mne je backtest spíš jako proces, v rámci kterého se objevují nové myšlenky a tříbí obchodní systém. Jasně, že musíš s něčím začít, na druhou stranu si myslím, že je bláhové očekávat, že to s čím začínáš backtestovat jako s prvotním plánem budeš ve finále i obchodovat. V rámci backtestu přijdeš na spoustu dalších myšlenek. Takže třeba začni s tím SL $120, zároveň ale sleduj i MAE/MFE a po 100 obchodech/půl roce vyhodnoť/zhodnoť si, co Ti backtest dal, popiš si kde díky tomu jsi a naplánuj si další kroky. Trading o vývoji, tak začni postupovat krůček po krůčku svým směrem. Držím palce ať se daří!

2davidoff77: znám ve svém okolí několik traderů. A musím říct, že trading díky tomu vnímám jako specificky osobní záležitost, ve které má velké slovo osobní nátura. Někdo je střelec, někdo přemýšlivý typ. A tyhle osobní kvality jsou zrcadleny i v přístupu k tradingu a v tradingu. Takže podle mne je lepší se spíš spolehnout na své objevy, protože ty souzní s mým naturelem. Na technické aspekty dostatečně postačí fórum, články a zdejší Wiki, ale svou cestu si musí každý ujít sám...

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzpomněl jsem si ještě na jednu věc.

Co jsem nevěděl byl právě Profit - Target. Když si to tak vezmu v paper tradingu i v live obchodování bych používal ruční PT, na základě toho jak by se pohyboval trh.

Takže v každém backtest obchodu si zapsat nejvyšší možný profit nebo si určit nějaký stálý PT?

Tato věc mi ještě není jasná, abych mohl vůbec začít.

Ještě jednou děkuji za rady

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejvyšší možný profit Ti ukáže MFE, takže v backtestu můžeš použít stálý PT a zároveň sledovat MFE, eventuelně sledovat i další varianty PT (fixní PT na několika úrovních, PT dle SR úrovní). Čím víc toho budeš sledovat, tím větší budeš mít pak obrázek, na druhou stranu tím déle Ti backtest možná bude trvat a možná se v tom i ztratíš. Všechno je ale věcí nátury-třeba jsi spíš člověk, který má rád hned od začátku hlubší analýzy a nestresuje ho čas, který nad nimi stráví a je si pak jistější. Nebo jsi člověk, který začíná od "kriticky nutného"-prostě nějak začne a pak se uvidí...

Trading je hodně osobní činnost, záležitost nátury a neexistuje jedna šablona, podle které by všichni mohli obchodovat, takže je důležité znát sebe a šít si trading (a každou jeho část-backtest, paper, live, vyhodnocování) na míru.

Ať se daří!
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týče mé nátury, jsem spíše ta první varianta. Rád dělám rozsáhlé analýzy. Vše si chci předem naplánovat a řádně projít. Nechci jít do live obchodování bez toho, abych procítil jak se daný trh chová. Takže mě nedělá problém klidně i delší časový úsek backtestovat a paper-tradovat.

Teď jsem si pročítal topik o MAE a MFE a jsem s toho ještě více zmatený než jsem byl :)

Dám příklad nějakého smyšleného obchodu jestli tomu rozumím správně.

Vstoupím podle strategie na hodnotě "500" kterou si zapíšu. Následně se daný obchod vyšplhal na hodnotu "505", kde jsem měl PT. Trh se ještě vyšplhal na hodnotu "510". Následně trh klesnul na úroveň "490". SL bych měl nastaven na hodnotě "495"

Takže bych si zapsal toto? ... Vstup: 500, Výstup: 505, SL: 495, PT: 505, MAE: 490, MFE: 510

Takto bych provedl např. zmíněných 100 obchodů a na základě hodnot MAE a MFE bych vyhodnotil jaký by měl být správný Stop-Loss a Profit-Target?

Rozumím tomu správně?

Předem děkuji

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přesně tak. A třeba Tě v průběhu backtestování napadnou další nápady, tak si je zapisuj a až doděláš a vyhodnotíš první backtest, třeba budeš chtít tyhle nápady přidat do obchodního systému, tak pak zase rozjedeš nové kolečko backtestování... A až jednou budeš s výsledkem spokojen, pustíš systém a sebe na paper... prostě nějak začni a uvidíš, kam Tě to zavede..

Ať se daří!
g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

děkuji za podporu...

Osobně mě baví už jen vytváření toho systému, krůček po krůčku a snažím se o co nejvíce komplexní dokumentaci. Teď se sice trochu popotácí s programem OneNote, ale snad to zvládnu, aby moje záznamy měli nějakou úroveň. Někdy se mi zdá, že jelikož je informací spousta, tak se v nich trošku ztrácím. Ale pevně věřím, že to dám nějak dohromady a pohnu se vpřed.

Ještě jednou děkuji a přeji pěkný zbytek dne :)

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...