Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
začínám a rád bych se dostal k nějakému rozumnému programu, kde bych mohl backtestovat, zkoušet instruments na historických datech, zkusit si nastavit WoodieCCI, atd, atd. později se stejnou platformou intradenně obchodovat.
Na diskusi jsem našel několik podnětných nápadů zdarma... jenže všechny jsou pár let staré a stránky byly vypnuty.

Vypadá to tedy, že musím investovat, s čimž nemám problém, ale chtěl bych samozřejmě něco levného a dobrého. Z dosavadního brouzdání po financnikovi nebo jinych serverech mi vychází, že mám dvě možnosti:

1) SierraChart a otevření účtu u Interactive Brokers (Lze se dostat k historickým datům a demo obchodování i na samotném SierraChart bez Interactive Brokers?)

2) Gecko Track and Trade - tam budu mít jak platformu, tak historická data obsažena přímo v jednom nákupu... říkám to dobře?

Díky za trpělivost a odpověď.

A.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, chtel bych Vas pozadat o radu nebo aspon o nazor. Jsem 20 lety student, diky ruznym brigadam jsem si nasetril 25tis. Kc. Tyto penize mi lezi doma v supliku, proto jsem se rozhodl zacit s investovanim (muj sen z detstvi). Po ziskavani informaci o trhu, zpusobu obchodovani, brokerech, atd., jsem se zacal zajimat take o akcie, ktere bych si za tuto castku mohl teoreticky koupit. Nakonec jsem si vybral tyto: ČEZ, AAA, Fortuna, a Telefonica. Vybral jsem si je z duvodu vyplaty divident a take si myslim, ze maji potencial rustu.

Tyto akcie bych koupil ted za 25tis., s tim, ze bych priblizne kazdy pulrok nakoupil akcie(bud techto spolecnosti nebo jinych) za dalsich 10tis.

Muj cil: mit vydelek cca 10procent rocne, je to mozne?

Jaky mate nazor? mate nejaka doporuceni?

dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stephank: zdravim,
dam opravdu jen nazory, myslenky, aj., respektive to neber vazne. zabyvam se tradingem, jako drtiva vetsina lidi tady, takze o tomto moc nevim, ale prece. myslim si, ze pokud chces kupovat akcie s tim ze porostou, tak bys mel jit do vice speklulativni kousku (ne do nejvetsich firem, ktery uz maji tak predrazene akcie, ze potencial na rust uz nejakej zajimavej neni - pro mne). Dokupovani akci apod., to je vsechno v pohode, akorat bys mel o tech firmach neco vedet, trochu se o ne zajimat, podvat se jak jsou na tom, jaky maji vynosy a hodne dalsich veci, a na zaklade toho udelat rozhodnuti - je jedno jestli dobry ci spatny, v kazdym pripade se z toho poucis a jedes dal... kdybys ale jen tak nakoupil neco, o cem nic nevis a pak to vyslo/nevyslo, nic se prakticky nenaucis.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja bych zase řekl, že jestli ti de v souhrnu o 10% ročně, a to už třeba včetně dividend, tak je lepší spíš právě ta zaběhlá společnost, typu čez, telefonika, sice tě nepřekvapí velkým růstem, ale zase je menší pravděpodobnost velkýho výkyvu směrem dolů, což rozhodně neplatí u těch spekulativních kousků, za co bych považoval třeba tu fortunu a třeba orko, kde se můžeš dočkat pohybu klidně jak 50% plus tak 50%minus.
i když se rozhodneš pro akcie a začneš tím přístupem typu buy and hold, tak bych být tebou zkoušel postupem času trošičku na sobě pracovat a poznávat další možnosti a ne pořád přikupovat další a další akcie a čekat, až přijde krize, která chtě nechtě určitě zase přijde, a sebere ti zisky za několik let a klidně ještě trochu víc
na druhou stranu jsou to tvoje peníze, tvoje vlastní zodpovědnost a tvoje vlastní konečný rozhodnutí, jak s tím naložíš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak rikam, zajimam se o investovani teprve kratce, takze do rizikovejsich titulu se zatim nechci poustet. Jednim duvodem je, ze nechci ze zacatku prilis riskovat a druhym duvodem je, ze se vetsina zajimavejsich titulu (riskantnejsi zisk) obchoduje prevazne na americkem trhu. Na kterem asi nema cenu vstupovat s tak malym financnim obnosem, kdyz budu brat ohled na poplatky (Docetl jsem se, ze se na americke burze plati minimalni poplatek 8dolaru).

Kazdopadne do budoucna planuju nakup i jinych akcii, ale vsechno bohuzel zalezi na penezich, ktere musim zatim nasporit. A jak jiste uznate, studentovi se setri trochu hur :)

Jinak mohu se zeptat jaky mate nazor na vyvoj mych vybranych akcii?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Někde jsem četl, že nakupování akcii je ta nejrizikovější investice. Takto riskovat veškeré své úspory, navíc když se jedná o pouhopouhých 25k., pro "hloupých" 2,5k. za rok, to bych asi nedělal. Kdyby to bylo skutečně tak jednoduché, bezpečné a výnosné, dělali by to všichni a všechny ty spořící účty a fondy se zhodnocením kolem 1,5% ročně by zkrachovaly. Osobně bych takové "drobné prašule" zhodnotil vkladem do své "vlastní práce" ve stylu "něco nakoupím, něco prodám", mezitím bych si něco o burzách pořádně nastudoval a až bych nahrabal alespoň 100k. pak bych o něčem takovém jako investice do akcií nebo jiných komodit začal opatrně uvažovat. Není kam spěchat není nic jednoduššího, něž o těžce vydělané úspory nebo jejich podstatnou část na burze v jednom jediném okamžiku bez mrknutí oka prakticky okamžitě přijít.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2stephank:
Jen tak se naslepo pustit do kapitalovych trhu je cesta do pekla. Mluvim z vlastni zkusenosti, kdy jsem s minimalnima znalostma koupil par "dobrych" akcii a pak chvilku sledoval jak krasne stoupaji nahoru a pak najednou jedou dolu jak po masle a ja jen kazdy den videl jak mi ubyvaji finance. No tenkrat jsem to jakztakz ustal, pockal jsem nejakou dobu az se akcie vysplhaji nahoru a pak prodal s mirnou ztratou, protoze jsem proste psychicky (ani znalostne) nemel na to zvladat dalsi vlny. Pokud chces dlouhodobe obchodovat s akciemi, musis se zamerit na fundamentalni analyzu. Zjistit jak je podnik zdravy a nakolik jejich akcie odpovidaji hospodareni, tj. jestli maji stale hodnotu takovou jakou ma hodnota dana spolecnost. Navic chodi zpravy, ktere s cenou muzou pekne zamavat, atd.
A pokud odhlidnu od techto aspektu, tak 25t neni na investici nic moc. Pro priklad. Dejme tomu ze akcie cez budou stat 800, za 25t jich koupis asi 31. Na poplatcich das dejme tomu 80,- RT . Takze jen abys srovnal poplatky musi akcie stoupnout o necele 3,- za akcii. Do te doby jsi v minusu. A navic se podivej na rocni graf cezu. V unoru minuleho roku byly akcie na nejakych 860 a dneska na nejakych 825, tj. pokles nejakych 35,- na akcii. Tj. na akciich jsi ztratil nejakych 1085,- Kc. Dividenda za rok 2009 je nejakych 53,- na akcii, tj. 1643,- na dividendach zisk. Takze zisk nejakych 558,-. Tj. zisk neco malo pres 2%?
Takze sumasumarum, risk za zisk 2%. To dostanes skoro i v bance a bez rizika. Takze to uz si musis promyslet sam jestli se to vyplati.
Pokud mas ale postup jak ziskat 10% sem s nim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Stephank:
mas viacero moznosti co s tym urobit.
Mozes urobit nieco podobne co pises a ked budes mat stastie zarobis, alebo dopadnes ako ti pise davidoff77. Ak sa vydas cestou o ktorej pises tak by som ti skor odporucil ruletu v kasine. Sance rovnake + drinky zdarma, viac zabavy a adrenalinu. Casovy horizont: par vecerov

Alebo si zvol tu menej atraktivnu a narocnejsiu cestu: zacni citat clanky o obchodovani na burze, akciach, kup par knih, zaloz demo ucet, zacni obchodovat v malom. Casovy horizont: 1-3 roky

Urcite nevsadzaj prachy do akcii na zaklade rady niekoho ako som ja (anonym z diskusie na internete).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den . Měl bych dvě otázky ,které mě chtě nechtě brzdí v dalším studiu .

1.Ovlivňuje nabídka -poptávka cenu dané komodity/akcie ,abych se líp vyjádřil. Čím více lidí kupuje tím cena stoupá a naopak ? neboli když je větší bid size cena stoupá a větší ask size cena klesá ?

2. Otázka ohledně marginů. Abych si to ujasnil,když jdu obchodovat tak mě samozřejmě zablokují určitý margin.Ale ted nevím jestli sem správně pochopil jednu věc. Margin mě vrátí ,při zavření jakehokoli obchodu ziskového/neziskového ?
Nebo v případě ztrátového obchodu mě z marginu strhnou strátu co sem prodělal a v případě vyšší stráty než je margin doplatim z účtu ? A nebo mě margin za každé situace vrátí a příslušná stráta ze vyrovná z účtu ?


Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Baauu:
Tak k bodu 1.-cenu samozrejme ovlivnuje poptavka, nabidka. Jde o to, ze i ty muzes nabizet komoditu ne za cenu market, ale cenu vyssi. Ale diky tomu, ze je pod tebou nekolik komodit s nizsi cenou, tak jsou sparovany driv. Ale pokud je zajem vetsi, tak se dostane i na vyssi ceny (treba i na Tebe). Vsechno je o uspokojovani nabidky a poptavky.
k 2. - Margin mas urcitou blokaci, kterou se broker jisti proti tomu, aby sam ztratil. Ty otevrenim pozice ziskas komoditu o hodnote treba nekolik tisic dolaru. Tu cenu davat nemusis, davas jen urcitou zalohu (margin). Cena se pak muze hybat o treba desitky dolaru. Jestli se ti vrati necely margin nebo se castka strhne z uctu je ve vysledku jedno, to z tveho pohledu neni dulezite. Marginem se zkratka broker jisti, ze nekoupis komoditu s nulou na uctu a v pripade ztraty by sly penize z jeho kapsy. Vice si precti zde:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/marginy.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...