Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To PetraSR:
Nemuzu najit tvuj prispevek, ale ptala ses kam do zahranici? To je slozitejsi, nejak se mi plany meni co tyden :) Puvodni myslenka byla jet do Londyna, kde bych zlepsil anglictinu a nasel si nejaky job. Jenze cim vic se norim do tradingu, tim ve me vic hloda myslenka odjet do zeme, kde jsou pekne pronajmy a venovat se naplno tradingu. Pravda, ze zacatku bych prodelaval, protoze potrebuju jeste se hodne ucit a neobchodoval bych live. Ale mam ted nejakou rezervu a abych pravdu rekl, cim dal tim vic se me nechce vratit zpatky do rat race. Takze asi tak se mnou. Kam nakonec pojedu budu asi vedet az tak v breznu :) Napadu a myslenek je vice, ale asi bych zde pritomne nudil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
k tradingu jsem se dostal teprve nedávno, asi před šesti týdny. Myslím, že jsem docela chápavý a mám základy statistiky a matematiky, což mi v tomto případě připadne jako plus. Za tu dobu jsem stihl nastudovat hodně informací, dost jsem čerpal z těchto stránek. Myslím, že základy a princip jsem pochopil.
Od zkoušení a koukání do grafů, testování různých indikátorů jsem nakonec skončil u RSI (14) s volume a na virtuálním účtu přes MT4 přes společnost Colosseum testuju obchodní strategii založenou hlavně na price action. Jedná se převážně o trojúhelníkové formace a různé prorážení trendové línie. RSI a volume mám jako malou nápomoc. Protože jsem zaměstnaný, testuju svou obchodní strategii na různých měsících jen na měnových párech EURUSD a GBPUSD a to pouze v čase od 16:00 do 20:00 (burzovní čas). To vše pouze za pomocí technické analýzy bez jakékoliv fundamentální analýzy.
Otestoval jsem několik měsíců, v poslední době jsem se ustálil v mé strategii a začal jsem si dělat podrobnější statistiku. V tuto chvíli mám úspěšnost 35%. SL a PT mám stanovené statisticky v nejvýhodnější kombinaci a to SL 90$ a PT270$. V podstatě se mi zdá, že mám fungující obchodní strategii:

Naposledy jsem jí odzkoušel na listopadovém měsíci trhu GBPUSD a zde je výsledek:
win:15, loss: 27 tzn. při PT 270$ a SL90$, výpočet: 4050 - 2430 je zisk 1620$

Měl bych tyto otázky pokud by byl někdo ochoten mi odpovědět:
1. Je asi 35% úspěšnost dostačující? Co dělat pro to, abych se jí eventuelně snažil zvýšit?
2, Jak dlouho bych měl ještě testovat strategii než zkusit ostrý účet s obchodováním minilotů?
3. Je společnost Colloseum na obchodování forexu vhodná?
4. Prosím o jakékoliv další postřehy. Děkuji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mholinka:

Skúsim pomôcť pokial viem:

Testovať 1 mesiac je dosť krátkozraké kedže ide o Intraday systém spravil by som minimálne na 6mesiacov najlepšie rok.

1: k tej úspešnosti 35% je dosť málo hlavne z toho dôvodu že pri live by sa to ešte znížilo a potom by to už na zisk pravdepodobne nestačilo. Osobne by som tam pouvažoval nad posúvaním SL iným spôsobom vychádzajúcim z dlhodebejšiej vzorky dát. Alebo pridať nejaký dodatočný filter zníži sa počet obchodov ale možno to zvýši ich percentuálnu úspešnosť.

2: Poriadna MAE a MFE analýza na rok dozadu zabere istý čas ešte ako hovoríte buduete ju robiť pri práci potom pár súvislých backtestov s rôznymi parametrami a s najvhodnejším aspon na 2 mesiace paper (pokialtam nebudete zsikový), až potom by som prechádzal na live. ( sám som vo fáze paper)

4: 6 tíždnov od úplného začiatku je podla mna málo ale to je každého odobná vec:).. každopádne trhy tu budu, netreba sa uponáhlať a potom si tĺcť hlavu o stenu!

snáď som pomohol.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro iigis:

Ahoj moc díky za tvou odpověď, samozřejmě čísla která jsem posílal, jsou zatím předběžné. Sám pro sebe chci minimálně otestovat ještě další 4 měsíce.
Zároveň bych se chtěl zeptat, jaké další okolnosti při live obchodování můžou podle tvého názoru snížit pravděpodobnost úspěchu, abych se na ně mohl zaměřit?
S backtestováním, zkouším zároveň obchodovat i na demoúčtu, kde jsou zahrnuty i poplatky za obchod, které mám už v testech započítané (v podstatě ten můj zmiňovaný zisk 270$ na úspěšný obchod je o poplatky už ponížený - u Colloseum je to průměrně 20$ na trhu EURUSD na lot).
Ovšem máš v pravdu v tom, že si tedy asi budu muset najít ještě nějaký filtr, který mi zredukuje množství neúspěšných obchodů :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mholinka:

Ake dalsie okolnosti znizia pravdepodobnost uspechu v live? Jednoducho, tvoja hlava. Hlavne strach a chamtivost. Psychologia bude hrat obrovsku rolu ked budes live. V backteste ani papery o nic nejde, v live pridu emocie. Pripravujte sa na to tak ako si pripravujete statistiku, pomaly ale hlavne dlhdobo. Trenujte disciplinu, zacnite uz teraz (niecim malym, stanovte si napriklad ze kazdy tyzden aspon 3 krat si pojdete zabehat, alebo ze kazde rano si das rozcvicku, alebo cokolvek ine) pokial nedokazes dodrzat ani toto, potom ake budu sance na dodrzanie planu? Bude ti chodit po rozume ked budes stracat, este nevystupim, mam pocit ze sa to obrati, aj ked tvoj plan ti vravel vystup uz 5 useciek do zadu, Alebo radsej zoberiem tento profit lebo to vyzera ze cena uz ide proti mne aj ked ziadny signal si nedostal, potom sa uz len pozeras ako cena zas isla krasne tvojim smerom..

K tym filtrom, treba opatrne nech to nieje preoptimalizovane, filtre rusia aj tie dobre obchody nielen tie zle.

to muny:

Crude oil = CL a prislusny kontraktny mesiac



Link to comment
Sdílet pomocí služby

mholinka:

Presne ako napísal mikky182 psychika je to čo robí tradera traderom (blbo sa mi o tom píše lebo ešte nemám skúsenosti s live). ale každopádne prečítajte si douglasa myslím že pred začatím live je to to najvhodnejšie (bližšie v jeho vlákne).

Filter podla mňa taký čo nemá nič spoločné s indikátorom lebo to môže pôsobiť kontraproduktívne. Skorej nanakupovať v chope atď. Poprípade z backtestov zistite aký den systém nefunguje optimálne a jednoducho ho vynechajte menej je niekedy viac.

Vo vlákne o brokeroch si pozrite vhodnejších a lepšími službami (radšej niečo zahraničné).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mholinka:

prosím projděte si moje příspěvky přes vyhledávání podle autora, nechci vám brát sebevědomí, ale jste zdá se mi, že jste typický kandidát na dobrovolné odevzdání těžce nastřádaných peněz trhu. Těžko psát jednoduché odpovědi, popravdě se mi už ani nechce znovu dokola opakovat, co všechno číhá na trzích za nebezpečí a co je třeba při svých výpočtech brát v potaz, je toho mraky. Jenom jednu věc zcela obecně - SL 90USD může jednoduše znamenat reálnou ztrátu třeba taky 100 nebo 120 USd a PT 270 USD může znamenat zisk 260 USD nebo taky vůbec a dokonce i ztrátu, pokud je formou limit příkazu a ten není filled (na backtestu je filled vždy resp. aspoň to v grafu tak je). Při úspěšnosti 35% a nezapočítání správné slippage a poplatků jde o strategii, kterou je možné okamžitě zahodit. Těsný pevně daný SL (tzv. fixed $ amount) způsobuje výrazné zvýšení pravděpodobnosti, že bude aktivován obzvláště při zvýšené volatilitě atd. Malý win/loss poměr vám výrazně ztěžuje schopnost se dostat z dlouhého období DD a zvyšuje nároky na velikost účtu. Atd. atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OFF TOPIC

To davidoff77:
Děkuji za odpověď, příspěvek mi byl bohužel smazán..
Já mám podobné plány, konečně našetřeno na otevření účtu u IB a pak mám dvě varianty:
A) práci opustit v létě (čili našetřeno na minimálně 8 měsíců v ČR)
B) práci opustit na konci roku 2011 a odejít do zahraničí - Nový Zéland kde jsem již byla.
Rozhodnu se dle stavu účtu na konci května.

Osobně bys mně i širším povídáním o cestovatelských záměrech nenudil, ale respektuji, že toto není vlákno pro tuto tému.
Ať se daří! Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den, mám prostou ale zároveň zapeklitou otázku, alespoň pro mne.
Potřeboval bych prosím poradit s výběrem internetového obchodování na burze. Jde mi o to, že jsem student a do školy denně dojíždím. Tudíž bych chtěl obchodovat formou pouze jako přivídělku. Nejlépe max. hodinu denně. Také by stačilo kdybych si vydělal touto formou klidně jen stovku denně(na cestování). Například ráno nastavit a večer zkontrolovat. Při tak málo peněz by asi ani nevadily ty provize které si firmy účtují. Výhodou by byl srozumitelné software a lehký výběr zisku.
Nejsem si jist zda je vůbec možné obchodovat s takovými požadavky. Proto se obracím a Vás abych nemusel nastudovat tísíce materiálů a pak zjistil že jsem nevyhovující pro takový obchod.

Děkuji mnohokrát za vaše odpovědi.
PS: snad to nejsou tak hloupé otázky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2kuryr:

Tak nejprve trochu pozitivne, precti si tento clanek:
www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/komodity-zaciname-obchodovat-1.html
Tady se dozvis co bys mohl se svym casem zvladnout. A i s hodinou denne se da.
A ted z te realisticke stranky. Rozhodne se nevyhnes nastudovani tisice materialu. K obchodovani nejde jen tak sednout, rict si ze mi staci stovka denne a jen proto, ze chci malo to nebude tak slozite. Predpokladam, ze tohle chces delat z nedostatku financi. Jsi si jist, ze jsi schopen dat dohromady pocatecni kapital? A pokud do toho pujdes podkapitalizovan, tak to skonci driv nez zacnes. Vazne ty penize radsi utrat za jine veci, jinak je vyhodis oknem.
Dalsi vec, ze pri tak malo penezich naopak provize (komise) budou vadit.
A v neposledni rade, mam pocit, ze se k obchodovani stavis jako k dobre jednoduche brigade. To je spatny postoj. Jedna se o velmi seriozni byznys. Pokud nezmenis svuj postoj, je lepsi si sehnat neco jako prepisovani textu, kde je riziko nulove a tvoje pozadavky na vydelek by se splnit daly.
Takze rada na zaver, pokud se chces venovat tradingu, venuj se mu naplno a vazne, v opacnem pripade te zklame.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...