Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Dík za odpovědi. Mě asi každej neúspěch moc boli, moje ego tím dostává na frak a pak ten strach, ne o peníze, ale o ten pocit, že to nejsem já kdo by diktoval, nebo měl pravdu..... Už si to dávám dohromady, to bude ono. Tohle si budu muset přiznat, přesně jak píše Douglas ve své knize, hlavně že jsem ji dvakrát přečetl. Budu muset znova z jinýho úhlu pohledu. Díky a ať se daří !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 forexucen:
Zkus se na trhy mozna trochu divat jako na strategickou hru, holt nektere jednotky zahynou, ale ostatni vyhraji, aby porazily nepritele. Taky za ne clovek moc dlouho nebreci, pokud vubec, protoze celkove vyhraje. Je pravda, ze tady jde o penize a ne o virtualni jednotky. Ale zkratka trochu se od toho oprostit a plout na vlnach trhu, kde jsou jen trhy a ty. Take je dobre se uz predem na obchodovani pripravit, pred seanci se uklidnit, trosku se rozkoukat na trzich a pak se pustit do live. Je potreba ziskat sebeduveru, je potreba si stat za svym systemem a drzet se jej. Az clovek je zkusenejsi a ma trhy nakoukane,muze vyuzivat drobne nuance, ale na to mas jeste dost casu. Je to jako rizeni auta, dobre se jezdi na trenazeru, ale pak v provozu nevis co delat driv. Ale pak se vyjezdis a hodne veci delas podvedome a jsi schopen resit situace rychleji a bezpecneji. A pritom v aute staci chvilka nepozornosti a nejde ani o penize, ale o zivot, takze trading je z tohohle pohledu mnohem bezpecnejsi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ davidoff77,
s tym prirovnanim ku strategickej hre si ma pobavil vazne.. tiez sa na to cele divam tak nejak ako na strategiu (pri ktorych som svojho casu stravil teda peknych "par" hodin :)), ktoru sa clovek moze naucit hrat velmi dobre, ale chce to cas, musime poznat teren, musime vediet co robi ktora jednotka, kedy ju vyuzit, kedy ju naopak radsej nevyuzit a zvolit inu. Vzdy bude existovat niekto, kto tu hru bude hrat este lepsie ako my, na druhej strane bude vzdy dalsich milion ludi, ktori su na tom este horsie ako my..

okej a teraz k veci.. mam problem, berme do uvahy Woodies CCI, povedzme pattern ZLR (neplati to vsak iba pri nom). Podla WCCI by som vlastne samotny graf ani nemal potrebovat.. samozrejme ze ho vsak mam zobrazeny a pozeram sa priamo aj nan, moj problem totiz spociva v S/R urovniach. Povezdme ze sa trh pomalicky hybe na stranu LONG a zhora, za par tickov, je prekazka vo forme nejakej rezistencie (o ktorej ani nemusim vediet), blizko ktorej dostanem signal na otvorenie LONG pozicie. Cena pride k rezistencii, kukne na nu a povie si.. "hmm, este nie" a vrati sa kusok naspat.. ten kusok naspat znamena pre mna vyhodenie na SL. Chvilu potom si to uz cena opat mieri smerom nahor a ja dostavam druhy signal na vstup do LONG pozicie. Povedzeme ze ho vezmem. Cena pride opat k rezistencii a povie si.. "waaau, si taka pekna, ale z tej dialky si bola este krajsia" a ide opat naspat aby ma vyhodila na SL. To uz cloveka vytoci a treti signal ani neuvazujem zobrat. Nato sa cena rozhodne obzriet si rezistenciu aj z druhej strany a prelomi ju. Ak by som dajme tomu treti signal aj zobral, tak ju samozrejme neprelomi ba este sa aj nadobro vyda na juh.. Ked si vezmem princip ZLR pri WCCI, pri ktorom by som ani nemal potrebovat samotny graf, tak ani neviem co sa deje.. Vdaka grafu vsak zistim, ze dovodom je S/R uroven. Zaujimalo by ma, ci tieto situacie mate nejakym sposobom osetrene.. priznam sa, neviem zatial S/R urovniam priradit nejaku vyznamnost na stupnici napr. od 1 do 5. Na druhej strane, keby som mal ist iba cisto podla indikatora WCCI a nedivat sa na graf, tak by som to vlastne ani nemal riesit.. snad som ako tak vysvetlil nad cim rozmyslam, lepsie to uz asi bohuzial nebude ale kludne sa opytajte ak tak..

dalsia vec co by ma zaujimala je nejaka excelovska funkcia, ktora by spocitala, kolko najviac obchodov za sebou je v stlpci stratovych a dalsia, ktora by spravila nejaky vazeny aritmeticky priemer z po sebe iducich strat.. napr. 2x som mal 2 straty po sebe, 8x som mal 5 strat po sebe a 1x som mal 12 strat po sebe, takze vysledok by bol 2/11x2 + 8/11x5 + 1/11x12.. z tejto hodnoty by som chcel spravit nejaky alert level 1. urovne, nieco v zmysle .."pocuj, neflakaj to, sustred sa!" (velmi zjednodusene povedane)..

dnes mam dojem ze pisem ako tatar, tak sa vopred ospravdlnujem, diky

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

k predchadzajucemu prispevku este.. ti ktori system WCCI nepoznaju, ked to vezmem z pohladu FinWinu, mohlo by ist kludne o pattern 2v napriklad.. viem si predstavit odpoved typu "tak proste neber signaly pri S/R urovniach", kedze moj "cit" pre trh je vsak este v plienkach, ani nemusim tusit, ze je predo mnou nejaka S/R uroven..

diky

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to @Slavo

Asi bych poradil se naucit S/R urovne nejriv rozpoznavat. Precist si o nich trochu vice a zkusit je hledat, rozpoznavat na grafu. V podstate to jsou psychologicke prekazky pro tradery. Pokud se je naucis vyhledavat a na grafu oznacovat, pomuze ti to v jinem pohledu na grafy. Uvidis jaky ma trend potencial, nebo naopak jestli se neblizi k nejake nove psychologicke bariere.
Take jsem studoval WoodieCCI, ale osobne by me nevyhovovalo obchodovat bez cenoveho grafu. Pripadal bych si trosku jako slepy. Ale na druhou stranu mozna odpadne psychologicky blok ktery vyplyva z pohybu cenoveho grafu. Ale to uz zalezi na kazdem co mu sedne. Mimochodem, to co jsi popsal vypada jako popis formace double-top :) Zkus si o tom tak najit nejake teorie.
A za dalsi, to ze mas za sebou 2,3 ztratove obchody ikdyz signal byl jasny, jeste nic neznamena. Uz asi jiste tusis, ze ne vzdy se trh obrati smerem ktery chces :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě možná odbočuji. Mám známého, který měl taky problémy s psychikou, ale investoval do napsání aos. Nechal si udělat asi 3 experty, podle svého systému. nebylo to prý levný, ale to je jedno. Takže tyhle trři experty naoptimalizoval na určitou dobu, na určitý trhy a měl jich puštěných třeba 7 v různé časy a Tf a taky trhy. Říkal, že mu to vydělávalo, pomalu a jistě, měl prostě rozložený portfolio. jenže pak byl chytrej a osolil to, no a zahučel víc než kdy vydělal. Teď je tomu už dva roky co se na to vykašlal. To on mě tak trochu přivedl k tradingu. prosím vás, je to možný aby to s experty tak nějak šlapalo? Já osobně tomu moc nevěřím. tak jestli si ze mě nevystřelil, už delší dobu nejsme v kontaktu. Třeba se tady i pozná :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ davidoff77

pozname nejaky dobry zdroj ohladom price action (kniha, web, kludne v anglictine)? Ide o to, ze sa tieto formacie snazim urcit skor na vyssom timeframe, na nizsom ma to taha zakreslit nejaku S/R uroven pomaly na kazdych 15tich tickoch, akonahle sa cena zacne na nejakej urovni trochu "motat". Mas pravdu ze by som tomu mal venovat vacsiu pozornost a nie sa sustredit iba na signaly z CCI indikatorov. Zakladne principy si myslim ze poznam, ci uz ide o S/R, DT, DB, trojuholniky (obzvlast tie mam velmi rad), vlajky a neviem co vsetko, problem vsak vidim v tom, ze v tych materialoch co som cital boli jednak vzdy iba pekne ucebnicove priklady, ze by to tam videl asi aj slepy, na druhej strane cim nizsi timeframe, tym u mna schopnost tieto formacie rozoznavat nejak mizne.. no nic, aspon viem co si dat do poradovnika na co sa mam sustredit..

pekny vikend prajem

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých,

Moja otázka je nasledovná:
Mám potrebný kapitál 11K € niektorý čo tu píšu kapitál nemajú ale teóriu a stratégiu majú dokonale natrénovanú. Ja mám len kapitál a málo času 2h/denne, zatiaľ som neprišla na to know how ako na to. Nejakú dobu už sledujem tento portál a preskakujem z jednej inf. na druhé a stále som na začiatku.
A narážam na rozporuplnosť článkov a pobehujem ako myš v bludisku.

-V jednom príspevku sa píše bez AOS nemáte šancu systematicky navyšovať svoj investičný kapitál, tvoriť zisk.
-Musíte tvoriť nové stratégie a stále ich vyvíjať a programovať
-Veľký brokeri už dávno majú ten najlepší systém na svete
-Nie je nad mechanické obchody tam nejaký program ťažko vypočíta predpokladaný Váš vstup/výstup.
- Atď

Samozrejme si sama uvedomujem, že bez tréningu nemám šancu, veď ja nechcem začať hneď naostro, ale teda aký systém si pre začiatok vytvoriť? Pretože síce chodím na Vaše stránky nejakú tú dobu ale súčasne pracujem a externe študujem 2 VŠ a bez nejakého denníka začínajúceho tradera kde by bol zoznam aktivít ktoré treba robiť až si ich osvojiť postupne tak to neviem aké aktivity to majú byť. V podstate by som uvítala „výcuc“ povinností úplne začínajúceho tradera.

Čo viem sama je že :
-Môžem obchodovať max 3h denne (18:00-21:00)
-Sledovať obchody na PDA, prípadne uzatvárať
-Pred spaním musím mať všetky obchody uzavreté
-Neviem programovať a zatiaľ ani nemám čas a chuť, nie som technická fanúšička prog. jazyka( čiže zostáva buy/limit, sell/limit)

Už som si vytlačila psychológiu prečítala niekoľko x, všetko čo sa tu dalo som pozrela ale stále neviem ten recept na koláč zvaný trading.

Poraďte prosím, ale konkrétne nie obecné diskusie ktoré sú všeobecne známe.

ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2oousha:

To ze jsi ted zmatena (nebo aspon jsem to tak citil) je uplne normalni. Ono je toho hodne, prispevku jeste vice a clovek by chtel mit nejradeji vsechny informace v hlave.
Ono asi uplne nejidealnejsi je navstivit nektery seminar co vypisuji tady na financnikovi. Tam ti podaji zakladni informace aby si ziskala trosku prehled a pak jsi dal mohla pokracovat. Pokud nemas moznost jit na seminare, doporucuji si precist knizky co vydali autori tohoto webu. Nejprve zdarma navod tady na webu a pak "jak se stat intradennim financnikem" a "kompletni pruvodce uspesneho financnika". Doporucuji v tom poradi jak jsem to napsal. V techto knizkach jsou krasne v kostce sepsany dulezite informace pro zacatek. Pak uz si dal jen hledat veci co nejsou jasne a event. se ptat, pokud odpoved na svou otazku nenajdes.
Podle toho co pises se chces vydat cestou intradenniho obchodnika, takze se zajimat o veci v tomhle smeru.
Jinak sledovat v tomto pripade obchody na PDA neni nejlepsi, potrebujes mit prehled o grafu a pracovat s pozicemi pohotove a pohodlnne.
No a k tvym otazkam:
Ano, AOS existuji, ve specifickych ohledech i funguji, ale trhy nejsou zadny automat, na ktery by slo zapnout pocitac a ten byl vsechno delal za tebe. Trhy jsou ziva hmota ovlivnovana lidmi a bohuzel dnes i hromadou AOS :) Nicmene muzu ti vytvorit AOS ktery na historickych datech bude mit uzasne vysledky. Ale ve chvili kdy ho pustis live, tak ti vyluxuje konto. Proc? Protoze bude optimalizovany na data ktera uz byla. Ale tim padem muze byt preoptimalizovany a dal k nicemu. Zkus si nejaky AOS na internetu najit, prodava se jich dost, ale kazdy ma u sebe dokument, kterym se firma zbavuje veskere zodpovednosti a za nic neruci.
Nicmene dokonaly AOS existuje, jmenuje se vestecka koule :) Ale v zadnem eshopu ji nemaji.
Hledat totiz idealni AOS je jako hledat stroj na idealni predpoved pocasi na dalsi rok dopredu. To ani dnesni technika proste nezvladne.
Samozrejme, ze si pak nejaky AOS muzes vytvorit a jeho programovani ani nemusi byt tak slozite, ale udelej to az ve chvili kdy budes schopna vsechny sve intuice sepsat do algoritmu.
Jinak receno, pokud chces v tradingu neco dokazat, tak rozhodne zacni rucni praci. Najdi si nejake zakladni strategie, FinWin, WoodieCCI, proste neco co ti prijde srozumitelne a uchopitelne a zkus je aplikovat na grafy. Zkratka udelej si backtesting. Tim si nejen overis, ze strategie muze fungovat, ale zaroven se szijes s trhem. Nakoukas si ho a udelas si AOS ve sve hlave. Treba pak najdes i drobne nuance ktere do sveho systemu zahrnes, ale zase pozor na preoptimalizovani. Pak se pust do papertradingu, kde se naucis reagovat aniz bys mela moznost videt "do budoucna" jako pri backtestu. Az budes mit equity krivku stabilni a stoupajici a budes se citit jista ve sve strategii, pust se do live. Je to nejtezsi krok, protoze do teto chvile to bylo nezavazne a zadarmo. Az tady budes potrebovat psychologii.
Jinak nejlepsi je se tradingu (vyuce, testovani, atd.) venovat co nejcasteji, treba kazdy den hodinu, 2.
Jinak vytvaret nove strategie muzes a asi postupne i budes, ale vzdy je dukladne otestuj a projdi s nima vsechny faze. jen tak zjistis jestli opravdu funguji. A ze funguji pro Tebe.

Snad jsem ti trochu pomohl.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha:

Mate dost malo casu na obchodovanie, netvrding ze sa to neda zvladnut ale ako tak citam uz toho mate dost. Myslele, praca a 2 VS.
Skor ako intraday by som vam doporucil swing ak nie pozicne obchodovanie, len ste pisala ze pred spamim musim mat vsetky obchody zavrete...otazka znie preco?
Z vlastnej skusenosti viem ze kombinacia praca+skola+trading nieje najlepsia, intraday je velmi narocny, len sa ukludnit a zacat sustredit na trading po dlhom dni je niekedy velmi tazke.
Existuju rozne sposoby tradingu, stocks, options, intraday, cfds atd. nemusite sa zameriavat len na jeden. Niektore vam pri tych 3 hodinach vystacia aj na research aj na zadanie obchodov, alebo mozete zadat obchody na druy den cez PDA..

Airmike napisal jeden skvely zoznam, oznamkujte sa mozno to pomoze vam zvolit si cestu.

www.financnik.cz/forum/read.php?2,174029,177424#msg-177424

hodne zdaru,
martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha: zareaguji na toto:

-V jednom príspevku sa píše bez AOS nemáte šancu systematicky navyšovať svoj investičný kapitál, tvoriť zisk.
-> toto neni pravda, vetsina zdejsich traderu (pokud vim), obchoduje diskrecne, a dokazi zhodnocovat kapital. + dikrecni obchodnici maji vetsinou jeste lepsi vysledky nez obchodnici ciste AOS, kde je prave absence citu pro trhy
-Musíte tvoriť nové stratégie a stále ich vyvíjať a programovať
-> toto se tyka AOS, pokud obchodujete dikrecne, nic neprogramujete, a nemusite ani nic porad vyvijet, staci mit kvalitni robustni system, a ten muzete dlouhodobe obchodovat
-Veľký brokeri už dávno majú ten najlepší systém na svete
-> maji, ale AOS, nic ale nemuze nahradit diskrecni zpusob, tedy techniku, kdy trader obchoduje dany system s tim, ze obchody vybira/filtruje dle svych zkusenosti (ktere si nikdy zadny velky broker nemuze naprogramovat)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Prijemny den vsetkym,

nainstaloval som si NT ale mam problem sa napojit na data z OpenTick, pretoze ma po kliknuti na link hodi na stranku Free Streaming Network ede som sa aj zaregistroval ala v programe NT nemam ziadnu volbu po zadani external data feed na data z opentick. Moze mi niekto pomoct alebo poradit ako stiahnut vobec nejake data do NT.
Vopred dakujem.

richard :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby


to m.hunter:
Vlakna som precital ale az vcera som to zistil. A co sa tyka zen-fire je to predsa len na 30 dni a ako potom dalej?
Vsak dalsie data mozem stiahnut az po 6mes. co sa tiez uvadza vo vlakne...
Takze neviem ako dalej. Ktore pouzivas ty ak obchodujes intradenne? Dik

to davidoff:
Jo data od Kineticku som napojil ale funguje mi to iba s dennym timeframom, takze s tym takisto neviem pohnut ale dik za radu.

Pekny den
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...