Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ahojte, mam otazku..

zaujimalo by ma, ci mate nejake pravidla pri serii strat, napriklad "5 stratovych obchodov v rade a pauza 1 tyzden" alebo nieco podobne.. zaciatkom aprila chcem zacat live a viem si zivo predstavit ako chytim nieco podobne hned na zaciatku, vela optimizmu do dalsieho obchodovania by mi to asi nedalo..

dalsia vec: ak mate napriklad dve ci tri po sebe iduce straty, ako postupujete dalej.. mal by som brat mechanicky vsetky dalsie signaly namiesto kapitulacie v ten den? To ma zasa totiz napada, ze "akurat" tie co by som po serii strat vynechal by boli samozrejme tie ziskove a po navrate k obchodom by som opat vychytal len tie stratove obchody, co by ma uz rovno dorazilo..

na Triple Screene sice neficim, ale u Eldera ma zaujala hranica 6% uctu a do konca mesiaca (ci na mesiac, teraz si nespomeniem narychlo) pauza. Co ale v pripade ID, 6% uctu pri risku 2% na obchod je otazka jedneho / dvoch "zlych" dni. Rozmyslam nad 10% s pauzou na tyzden a vyhodnotenim chyb, rad si vsak vypocujem aj dalsie nazory, diky..

inak financnik.cz super server, nemozem Tomasovi a Petovi nic nez podakovat ;)

P.S.: este novacik novacikom, so VSTUPMI sa ozaj NETREBA dlho PRPLAT a aby ste na to prisli nepotrebujete byt ani dlhodobo uspesni traderi. Staci ak si uz pri backtestoch vyskusate na rovnakych vstupoch rozne strategie umiestnenia SL a k nim rozne varianty PT, vo vysledku uvidite, ake diametralne odlisne vysledky dostanete s tymi istymi vstupmi. Jasne zaberie to ovela viac casu, mne jeden obchodny den netrva kratsie ako hodinu, v konecnom dosledku tym vsak clovek cas aj tak usetri, nehovorim o dalsich napadoch, ktore "spadnu z neba" ;)

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo:

tazko ti niekto da konkretnu radu, toto je velmi individualne.

2-3 straty po sebe by nemal byt problem. Pozri sa na backtest, kolko mas najviac strat po sebe? Kolko mas najviac strat po sebe v jednom dni? Oplatilo sa ti brat dalsie signaly v tom dni ci nie? Ako to vyzeralo na paper, ak som mal 3 straty, zarobil som este v tie dni? Ak ano pokracuj ak nie asi to nema extra vyznam tlacit na pilu..

Pravidlo mesacnej straty a dost je velmi dobre ale je potreba prisposobit ho na tvoj system, pozri si ake mas straty mesacne pridaj niekolko %, aby si mal reservu a mas svoje mesacne pravidlo (jedna z moznosti). Mozno to bude 10% mozno nie.

Ako nestratit optimizmus po prvych stratach? Dost pomaha ked vies, aky je najhorsi scenar a si na nho pripraveny, napriklad, stanov si najhorsi DD (taky aby si mohol zacat zase obchodovat) ak ho dosiahnes ides naspat k testovaniu. Zisti si ako dlho vydrzis obchodovat ak tvoju terajsiu uspesnost znehodnotis o 50%, cim dhlsie tym lepsie. Ked uz vies co su tie najhorsie (samozrejme nikdy nevieme tie najhorsie, ale mozme sa priblizit) scenare tak par strat ta nerozhodi.

hodne zdaru,
martin

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mato diky moc za prispevok, prave ma napadlo co som sa chcel este opytat a zabudol som.. "Zisti si ako dlho vydrzis obchodovat ak tvoju terajsiu uspesnost znehodnotis o 50%, cim dhlsie tym lepsie." Mna by zaujimalo, ako vyzera uspesnot obchodnikov pri zaciatkoch s live obchodovanim oproti papertradingu (-50% je OK?).. Na papieri to vyzera velmi vabne ale necudoval by som sa, ze az naskocim na live, z nadhernych napr. 2.000 USD na kontrakt budem bojovat o hole prezitie.. Trochu malujem certa na stenu ale staviam sa k celej veci skor defenzivne ako "hura idem zarobit na novy barak".

K tym seriam strat, zatial mi je tazko robit zavery, nakolko do tabulky hadzem vsetky vstupne patterny s pouzitim 5 roznych SL a ku kazdemu 7 variant PT, co mame spolu 35 strategii a kazdej sa dari trochu inak (ine je to pri SL 10 a RRR napriklad 1:2, ine zasa pri SL 3 ticky pod LOW / nad HIGH poslednych dvoch sviecok pri LONG / SHORT a podobne). Sam som zvedavy, ake vysledky mi backtest vypluje az skoncim s rokom 2010 a vyhodnotim kazdy vstupny pattern zvlast..

zatial diky za odpoved, nech sa dari

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Slavo,
pokud po 1 roce live tradingu budeš mít pořád svůj první účet je to fajn, pokud na konci 1 roku live budeš mít bilanci zhodnocení +/- 0% tak taky super.
ale jak čtu tvoje příspěvky, tak ještě nemáš hotový backtest a nevíš, co vůbec bude obchodovat, tak mít už v plánu live od dubna je předčasné, nevíš, jak se to bude chovat na živých datech při papertradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ mira_k,

dakujem za prispevok.. samozrejme mas pravdu, uvedomujem si ze som trochu exot a clovek by povedal, ze je to odo mna naivne. Keby som si vsak povedal, ze s live zacnem napriklad v septembri, este dalsie tri mesiace by som "sedel na zadku" a hybal sa slimacim tempom.. takto sa snazim spravit vsetko mozne, aby som to "stihol". Mimo to nejde o moj prvy kontakt s trhmi, uz v 2009tom som mal otvoreny realny ucet (cesky "broker" o ktorom vie asi kazdy svoje), vtedy som sa chystal napr. aj na CORN po odrazeni od supportu na urovni 300, vyplneny prikaz som vsak neodoslal ba co horsie, dostal som sa k forexu, trochu si zagamblil a po presustrovani par stovak euro som peniaze vytiahol ze "tudy cesta nevede".. tych blbosti je samozrejme viac netreba to tu rozpytvavat, preto sa snazim zobrat veci od podlahy, na mnohe sa pytam dopredu a ked sa v aprili aj napriek vsetkemu vynalozenemu usiliu nebudem "citit", nie je problem to odlozit o mesiac, dva ci tri. Paper zaciatkom aprila bude 2 a pol mesiaca (zatial so strategiou z backtestu, ktora sa mi na zaciatku sim najviac pozdavala ako kompromis medzi %win a ziskom). To tiez nie je vela viem, 100% pripraveny vsak nebudem nikdy a paradne ma to nuti vytrvat pri tom denne viac, ako som vobec povodne zamyslal..

trhom zdar chlapci

Slavo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slavo:

Nie, nie zle si ma pochopil netvrdim ze ked prejdes na Live budes mat o 50% horsie vysledky. Moj paper/live rozdiel je maly okolo 2% Islo len o to aby si vedel co je najhorsi pripad, ten som ja povazoval za 50% z paperu. Urobil som si tabulku aj pre -20%, -30%, -40%. Proste ak vies co najhorsie sa ti moze stat a vies co urobis ak sa to stane tak sa toho nebojis a nepanikaris ak ti equity klasne o niekolko %, nezacnes hned hladat iny system atd.

Je dobre ked mas casovi ramec do kedy chces vsetko stihnut, len sa zamysli ci je realny, to je vsetko. Trhy nikam neujdu.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

vidis s tym rozkuskovanim to nie je taky zly napad, vlastne sa mi to celkom pozdava diky.. tiez s tym rozdielom pri prejdeni na live si ma potesil, aj ked to z daleka neznamena ze to bude moj pripad.. co bude v aprili je vo hviezdach, zatial zijem v tom, ze to realne je a tak k tomu aj pristupujem.. zajtra idem po dalsie dve knihy, tentokrat od Rossa, to zas bude citanicko

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, věnuji se tradingu asi rok, hledal jsem asi jako každý profitní systémy po webech atd. Po hodně vlastních sestavených systémech, jsem našel co mi sedí a obchodoval jsem ho na demu. Udělal jsem BT 7 měsíců zpětně, výsledky super, tzn. s profit factorem někde kolem 1.8 a ziskem v průměru 500 pips měsíčně. Obchodováním intraday na 5 min TF, denně 6hodin a každý den 2-4 obchody. Po těchto testech jsem ho začal obchodovat na demu, výsledky se lišily jen malinko od BT. Takže jsem se rozhodnul otevřít real, měl jsem systém se kterým jsem se zžil, otestovaný, tak kde je problém? Problém přišel a jmenuje se psychika, po měsíci a půl mám z účtu jen 55%. Nejhorší na tom je, že kdybych dodržoval mnou sepsaný systém, který mám neustále na očích, tak jsem byl s účtem v plusu, přesně podle backtestu a to byly dokonce Vánoce a fungovalo to. Poraďte prosím co mám dělat, každý den jdu do toho s přesvědčením dodržet systém, vidím signál a v ten moment mám 10 až 20 pádných důvodů že se jedná o falešný signál, za půl hoďky lituju. Pak přijde další signál, tak jdu do toho a ejhle, tohle byl ztrátovej, znechucenej už do toho nejdu i když bych znovu vydělal, tohle se opakuje vážně téměř denně, buď dostanu strach, nebo vlezu pozdě, nebo vynechám ziskovej obchod. Nevidím v sobě za těch 6 týdnů na realu pokrok, jsem naprosto paralyzovaný. Ale já prosím jedu za 0.1 lotu, to co mám na účtu není nic co bych zásadně postrádal. Neřeším v osobním životě jestli za víkend utratím 1 nebo 3 tisíce, neřeším jestli si koupím tu samou věc někde za 5stovek, nebo jinde za 7, chci říct že si nestěžuju a nemůže mě rozhodit pár tisíc, ale na tradingu mě rozhodí když projedu 500 na stop losu. To není normální, co mám s tím dělat? Já to absolutně nechápu, ale opravdu ani náhodou nevím co dál. Teď si dávám pauzu. Přečetl jsem knihy o psychologii, nejlepší asi disciplinovaný trader, ale vše jak když hrách na stěnu hážeš. Poradíte někdo? Máte někdo taky takovou zkušenost a vylízali jste se z toho?
Budu šťastný za každý impuls od Vás na realu pokročilejších....
Díky Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

už čtvrtý den trávím prohledáváním webů burz, brokerů, finančníka samozřejmě, a koukáním do grafů v ThinkOrSwim, abych našel vhodné trhy pro doladění OS, backtest a papertrading.
Plánuji poziční obchody, účet 10k USD a v rámci MM max ztráta na obchod 2-5% (to chci ještě doladit v BT a PT, přeci jen bych se rád držel spíš kolem 2-3%). Starosti mi dělá denní volatilita jednotlivých komodit (i těch zde doporučených - corn, sugar, mini zlato/stříbro) - rozpětí H-L je často stovky i tisíce USD a takovéto pohyby lechce hitnou SL a vyhodí mě ven.
Jedniný trh, který mě zaujal je Eurodollar (GE), na ten již aplikuji OS a chystám se na BT, ale vzhledem k tomu, že plánuji poziční obchodování, rád bych přidal trh(y) další. Uvažoval jsem o mini indexexh (YM, TF, ES, NQ), ale nejsem si jsitý, jestli jsou pro poziční obch vhodné.
Snažím se tím i nadále prokousávat sám, ale když mě někdo ze zdejší komunity poradí nebo nasměruje, budu rád, docela jsem se na tom zasekl...

Hezký večer (píši z jiného časového pásma:))

iF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexucen:
pak nemáš jasně sepsaný systém s jasně a striktně definovanými vstupními pravidly, za kterých prostě musíš vstoupit. Máš tam nějakou svoji "doložku", která ti říká - tenhle signál je horší, tenhle zase o trochu lepší a tehnle není špatný, ale ... atd atd. Tahle benevolence na záčátek je asi docela problém a myslím, že se s tím pere každý druhý včetně mě. Zkus zapracovat na striktních a jasných pravidlech, kdy vstoupit a hlavně kdy nevstopit a získání větší důvěry v ně (výsledky BT a PT apod). Líp ti asi poradí někdo, kdo si prožil to samé a je z toho venku ... good luck

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexucen: Co takhle neresit "uspeju/neuspeju" - chce to vykaslat se na ego. Nejde totiz o to zda obchod skonci v profitu/ztrate, dokonce ani o to zda dodrzite system. Dulezite je mit uz pri vstupu predstavu kolik na nem muzete vydelat a kolik ztratit nez obchod ztrati smysl nebo ohrozi vas ucet.
Vase podvedomi jak ho popisujete ma tak trochu pravdu, kdyz se vas snazi chranit a zpochybnuje signal. To myslim tak, ze zadnemu trhu miru rizika nenadiktujete, ale muzete ji identifikovat a prizpusobit. Tezko budete spokojeny kdyz se systemem, ktery by fungoval minuly mesic a pak jeho dodrzenim vymazete ucet za dva mesice, protoze se situace zmeni.
Chce to proste najit rovnovahu mezi dvemi extremy. Mit hlavu plnou americkeho snu, ze mam system a backtest tak musim vydelat je uplne stejne nebezpecne jako byt ochromeny strachem ze neuspeju.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

forexucen. s tym istym problemom som zapasil dlhu dobu, az pokial som nevymazal dva slusne ucty..... a bol to tvrdy pad na drzku.... ale viera v to, ze forex funguje, mi znovu pomohlo sa spamatat. Odvtedy mi pomaha len jedina vec.... ABSOLUTNA a tvrda disciplina!!!! Malokedy sa to stava, ale akonahle vybocim z mantinelov, okamzite sa to prejaví na stave uctu. Vtedy den pauzy bez grafov, aby som si stacil v hlave spracovat, ze ako ukrutne bolí strata uctu, dalsi den pri grafoch na pripravu aby som sa dostal znovu do realneho obrazu a tretí zase zacinam plny elanu a s cistou hlavou.
na tuto chorobu nie je iny liek... teda aspon umna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...