Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

majkll:

Děkuji za rychlou odpověď. Zdá se, že obě možnosti chápu. Takže pokud jsem teprve na začátku učení, nezatvrdit se pro tu nebo onu možnost, ale přizpůsobit se v průběhu tomu, co bude více sedět mě a mému obchodnímu stylu. :) Stačí se zeptat a mám jasno :) Ještě jednou děkuji.


Mark Fisher - "Každý den se mi v každém ohledu daří čím dál lépe"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den, jsem stale jeste zacatecnik, s/r pozice obchoduji pouze pokud se cena pohybuje hodne dlouho na miste a abych odstranil pripadnou nervozitu a moznost falesneho prorazeni, davam do logicke zony (ktera uz mi znaci pripadny smer budouciho pohybu) dva prikazy. Jeden nad-long a druhy pod-shot, v priblizne stejne vzdalenosti od stredu. SL umistuji na hodnote opacneho kontraktu a PT 1/3. Pokud nedosahnu PT v prvnim smeru, nema trh dost sily a nadeli mi PT (uz jen 1/2) v opacnem smeru. Uspesnost je velmi vysoka, ale chce to fakt sedet na rukou a volit trh s velikou voltaitou (kovy, ropa, plyn, cukr atd.) Indexy neobchoduji, neni v nich dostatecny pohyb a spatne se hleda opacny trh do paru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Zdravim,
zajima me ten SL 1-5% popripade tu nekdo psal ze preferuje treba max 2%,
rad bych kdybyste mi potvrdili zda SL je primo umerny hodnote pakovyho efektu? To znamena ze 1-5% se vztahuje na obchodovani 1lotu, pokud budu obchodovat s pakovym efektem 1/100, tak i hodnoty pri minimanich pohybech budou 100x mensi a teda SL = 1/100 = 0,01-0,05%? Nebo je to jenom spatna domnenka?
Diky za upresneni, Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 years later...

Jasne rozumiem, myslel som to tak ze S/R si oznacim horizontalnou ciarou pre lepsie videnie na trhu. Mas ale pravdu podla toho co zatial zistujem ak trh narazi na S/R vacsinou sa odrazi spat. Ja chvilku cakam, ako trh zareaguje ak sa dostane na tuto hranicu, ak sa odrazi, chvilku pockam ktorym smerom ide trh a idem s nim, takisto to plati aj opacne, po prekroceni hranice, chvilku cakam co mi povie trh (bary) ak vidim ze moj oznaceny S/R bol prerazeny, chvilku pockam a ak sa smer nezmeni, vstupim na trh 😊

To Trademan : Myslis ze ak si takto urcim hranice S/P na dennom a hodinovom grafe a nasledne obchodujem na hodinovom je to dobre ? Alebo na akych casovych horizontoch obchodujes ty ?

Inak postupne casom zistujem, ze zakladne orientovanie sa v grafoch, S/R, dvojite dno popripade Klzave pomery, su najlepsie na obchodovanie, akusal som rozne indikatory, ale ani jeden mi nevyhovoval..., alebo teda skor nevedel som s nim pracovat. V jednoduchosti je niekedy krasa, a myslim ze to plati aj na trhy 😊

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...