Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

Heron

Vďaka za podrobnú odpoveď a odkaz na Beggsa. Zbežne som ho prešiel a zaujalo ma to – niečo takéto s ukážkou praktickej aplikácie je presne to čo som myslím hľadal. Naviac je to písane celkom jednoduchou angličtinou takže s čítaním nie je problém. :) Jankovského TC som prečítal už dávnejšie a zvlášť tá prvá polovica mi otvorila oči čo to futures trh je (aj ďalší moji známi si Jankovského pochvaľovali). Super.

Ešte raz ďakujem a nech sa Ti darí. (tu)

deluxe
Dik za komentár. Úplne súhlasím. Pravdupovediac nešlo mi ani tak o hlbšie pochopenie toho čo tu Heron píše ale skôr o praktickú aplikáciu toho čo tu píše. :) Chápem že sa to nedá všetko zhrnúť do príspevku - šlo mi len o určité nasmerovanie. Beggs ktorého odporučil ma zaujal lebo sa práve tomu venuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

heorn> jj diky jeste jednou, time compression je vyborna zalezitost, pustil jsem se do cteni a zatim neodlozil (thks Kindle), jedine co mi v posledni dobe chybi je cas to vse stravit:-) Znovu posloucham Reminiscencess of stock operator, cetl jsem jiz dvakrat a muzu rict ze po roce ziveho obchodovani a vlastnich zkusenosti, ma ta kniha uplne novy rozmer. Je to sice historie skoro 100 let stara ale jak se v knize zminuje, natura cloveka se s casem meni jen malo. Mame sice dnes technologii a informace skoro okamzite, ale motivy chovani ucastniku trhu se zmenili jen malo. Vyborna kapitola o TA v time compresion, jsem se fakt zasmal. Stripky souvislosti zacinaji pekne zapadat do sebe. At se dari.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenda :

Tiež som začal čítať TCT potom ako sa o nej heron zmienil. Parádna kniha dačo takéto som hladal kedže to niesú mechanické veci ale veci ktoré ukazujú to čo sa naozaj deje. Ak si ju už zbežne prešiel celú tak len chcem povedať že multitimeframe sekcia ma zaujala najviac hlavne to že na nej operujú "profesionals". Do teraz som používal ako Higher TF 15min ale pravdepodobne idem prejsť na 30-60. Treba to ale vela nakukať lebo tých losers by som chcel vedieť hľadať sem tam už viem čo sa deje ale to mi nestačí ;) Doporučujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Iigis, rekl bych ze amateri, losers, jsme vsichni ve chvili kdy zacnem obchodovat. Tak jako v kazdem jinem oboru, proste zacatecnik ma spoustu teoretickych znalosti ale chybi mu praxe. V moment kdy vstupuji poprve na trh se stavam koristi zkusenejsich ucastniku trhu. Tak to proste je. Dulezitejsi je zustat ve hre a sbirat zkusenosti. Naucit se obchodovat, a dostat se z loser stada do stada konzistentne profitabilni obchodniku:-) Pekna klasifikace suckeru je v knize Reminiscenses

Tyro /Novice/ vi ze nic nevi a ostanit to vedi take.

Second grade sucker - si mysli ze toho vi spoustu o trhu, a ostatni jsou presvedceni ze to tak je. Je to zkuseny sucker, ktery vi mnoho o trhu ale ne z vlastni zkusenosti ale z toho co se doslechl od jeste vice zkusenych suckeru.Vi, co delat aby neprisel o penize stejnym zpusobem jako uplny zelenac. Tento semi sucker je zdrojem komisi pro brokery cely rok. Jeho zivotnost na trhu je kolem 3.5roku, v porovnani s zhruba 30 tydny, coz je prumerna doba zivotnosti uplneho zacatecnika v trhu. Prirozene, semisucker, je ten kdo vzdy opakuje slavne aforismy z obchodovani, ruzna pravidla jak obchodovat, a zna vsechny rady co kdy vyslovily market gurus az na jednu > Nebud sucekr

:D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jenda:

Skorej by som začiatočníka nazval rookies nie losers. To že 90% rookies spadne hneď do neustáleho kolobehu strát je samozrejme o inom. Verím tomu že sa dá ale obchodovať ziskovo od prvého mesiaca a byť už od začiatku konzistentný. To je samozrejme ovplyvnené viacerými faktormi kedže väčšina z tých 90% sú podľa mňa ľudia typu že mesiac sa o trading zaujímajú a potom príde "to dokáže každý" a do 70 dní idú za dinosaurami.

Inak dočítal som tú knihu koniec je pomerne viac pozičný ako sa mi páči:D. Ale ako vravel heron tak tých prvých 100 strán je fakt zaujímavých a určite hodných na ďalšie prečítanie pretože neviem či som ten koncept pochopil úplne. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenda701: Na „Reminiscences of a Stock Operator“ je nejlepší to, že popisuje jak se obchodovalo v letech cca 1900-1923 a hned na straně 2 píše: [bold]“Another lesson I learned early is that there is nothing new in Wall Street. There can't be because speculation is as old as the hills. Whatever happens in the stock market to-day has happened before and will happen again.“[/bold]. Dneska většina (možná všechno) z toho pořád platí – např. místo “bucket shops” se tomu dnes říká třeba “CFD brokers”, ale principy a praktiky jak vydělávat nebo prodělávat peníze na trzích jsou pořád stejné. Nadčasová knížka plná užitečných rad, které platí pořád. Četl jsi Phantom’s Gift? Jestli ne, tak si na to určitě někdy udělej čas (viz příloha). Je to volně dostupné na internetu. Popisuje nikoliv nějakou konkrétní metodu nebo přístup, ale to co je v pozadí „všech“ úspěšných metod/přístupů a co platilo před 100 lety a stejně tak i za 100 let. Popisuje právě ten rozdílný “úhel pohledu“ nebo „přístup k obchodování“, který odlišuje konzistentně prodělávající od těch, co naopak konzistentně vydělávají - viz např. jeho Rule 1. Z toho odlišného pohledu plynou nevyhnutelně odlišné způsoby chování, protože to má nevyhnutelné dopady i na emoce atd. – kořeny ze kterých vyrůstá např. konzistentní porušování pravidla „Cut short your losses; let your profits run“. Mimochodem tohle pravidlo poprvé v téhle formě formuloval známý ekonom David Ricardo, který mimo jiné obchodoval dluhopisy a akcie na Londýnské burze v letech 1790 – 1818. V příloze dávám zajímavý článek o původu a povaze trend followingu, kde je to zmiňováno.

16602

16603

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron, diky za dalsi tip urcite prectu. Reminisscences jsou urcite nadcasove. Sam jsem prekvapen po tretim cteni a s odstupem para let, jak jednoduche a fundamentalni pristupy, ktere jsou stale platne, se zminuji.

Me napadlo zda by se tu dala udelat takova rychla anketa, odpoved na otazku> Muzete si vybrat ze dvou systemu, A ktery ma uspesnost 55% a druhy 35% ktery zvolite a ci b /vsechny ostatni parametry obou systemu jsou stejne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron: Taky diky za dalsi tip na literaturu.. by mne zajimalo, jestli znas pravidla rychlocteni, prijde mi, ze tolik knizek jako ty ja nedam ani do konce zivota :)
jenda701: Sorry offtopic, jak se ti ctou knizky s grafy na Kindle? Taky o nem uvazuji, ale nevim, jestli to je aplikovatelne i na burzovni knizky. Mas tu vetsi verzi kindla? Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR> na kindl si nemuzu stezovat, kupoval jsem prave pro cteni literatury tykajici se obchodovani:-) Vetsina kvalitni a up to date literatury tykajici se obchodovani je prevazne v AJ, a je dostupna temer okamzite v electronicke forme (drive jsem objednaval knihy pres amazon usetrim za postovne:-). Samozrejme na netu je navic spousta info free v pdf formatu ktery Kindle cte dobre. Nevyhody pdf na kindlu je velmi mala velikost fontu (zalezi na file ale vetsionu je dost mala ). Pokud zakoupis primo e version book na amazonu pro Kindle tak je vse ok.
Druha moznost je exportovat pdf do native kindle format (staci stahnou free konverter). Tady ale je problem s grafy ktere se stanou necitelne (je mozne ze s jinym "format converter" tento problem odpada, nevim nemel sem cas testovat)
No posledni moznosti je poslat si pdf na svuj kindl ucet a oni ti ho zkonvertuji /zatim jsem nezkousel/.

Mam standartni verzi, velikosti knizky, s 3G a wifi. Je mozne ze na vetsim kindlu odpadaji vyse popsane problemy. Dalsi plus jsou audiobooky co se daji pres kindle poslouchat pohodlne i kdyz nenabizi mnoho moznosti pro posun v nahravce. (ja davam prednost poslechu v aute).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Heron, tak jsem skoro u konce se ctenim doporucene literatury :-)(jankovsky) a jeste jedou diky za to (taky kousek z fantoma precteno) Jak nechat winner run je presne oblast na kterou jsem se chtel v posledni dobe zamerit, po zhodnocni vysledku z posledni tri mesice obchodovani to mam identifikovane jako area of improvment a jen jsem se po precteni utvdil ze sem na spravne ceste.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Zdravím, jsem zde nový. Případně tedy omluvte chyby, kterých se mohu dopustit. Zaprvé bych chtěl obrovsky poděkovat pánům Nesnídalovi a Podhajskému, protože tento web je skutečně fantastický a pokud by neexistoval, těžko bych se zajímal o trading tolik jako nyní a těžko bych našel tolik zajímavých a důležitých informací někde jinde. Jedním slovem DÍKY!!!!

Nyní k mé otázce. Zajímalo by mne, jak posuzujete trhy před obchodem. Zda si nejdříve zjistíte obecné informace, tj. podívat se na trend, zkontrolovat S/R úrovně, low/high dne atd. A poté hledáte vstupní signál, který vám dá váš OS, nebo nejdříve hledáte vstupní signály podle OS a pokud nějaký přijde, zkontrolujete celkovou situaci na trhu a podle toho do obchodu jdete nebo ne. Tato druhá možnost je napsána v knize Kompletní průvodce úspěšného... od pánů Podhajského a Nesnídala.

Myslím si, že pokud budu postupovat podle 1. možnosti, automaticky vyřadím obchody, které jsou u S/R úrovní, protitrendové u low/high dne atd. a zůstanou mi jenom "čisté" signály. Budu také mít lepší obecný přehled o trhu, tj. nebudu vše tak detailně kontrolovat při každém signálu, který přijde. První způsob mi přijde logičtější. Jsem ale začátečník takže si vše rád nechám vysvětlit, všechny výhody nevýhody obou variant. Proto se ptám, tradeři, kteří již obchodujete, jak to máte Vy??

Omlouvám se, jestli se na tuto otázku již někdo ptal, do této chvíle jsem odpověď nenašel...



Mark Fisher - "Každý den se mi v každém ohledu daří čím dál lépe."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RamosS:

hodně záleží na stylu, kterým obchoduješ..já osobně dělám všechno průběžně..jelikož dostávám tak 0-3 signály denně, je relativně dostatek času sledovat vývoj trhu a před případným signálem ještě všechno překontrolovat..osobně čekám na situaci, ze které by mohl vyplynout můj signál, jakmile k tomu dojde, začnu více analyzovat celou situaci..druhý přístup může být třeba takový, že si dopředu určíš hlavní S/R úrovně na vyšším timeframe a ty jsou pro tebe jediná místa, kde můžeš brát signál..a pak pouze čekáš, jestli těchto míst trh dosáhne..a pokud ano, tak opět hodnotíš celkovou aktuální situaci před vstupem..pokud se do těchto míst trh nepodívá, tak tě nezajímá..

je samozřejmě řada drobností, které každý dělá jinak, v jiném pořadí atd..záleží co komu sedí a jaký má styl..

PS. teď se dívám, že jsem vpodstatě zopakoval, co si napsal ty :) tj. já tedy používám přístup č.2. - ale je důležité pochopit, že obecně neplatí bud č1, nebo č2...záleží na strategii..moje strategie je postavená na tom, že čekám, co udělá trh..nesnažím se ho napasovat do mých předpřipravených zón..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

RamosS:

ahoj, napíšu ti, jak to dělám zhruba já:
1) před obchodováním si na 30 min grafu identifikuji [bold]SR oblasti[/bold], tím si vyznačím "framework" a nedefinuju strukturu trhu. Poté přepínám na 3 min graf a jako S/R si vyznačím také High/Low swingů. Jsou to totiž také S/R (více Kompletní průvodce ú. f.). Bacha na to, S/R nejsou přesné ceny, ale "oblasti nějaké akce"
2) definuji směr pohybu: uptrend, downtrend, sideways podle struktury swingů
3) neustále vyhodnocuju [bold]slabost[/bold] trhu - tj. pokud je trh slabý na stranu short, hledám příležitosti na long a opačně. Snažím se číst trh úsečku po úsečce a vyhodnocovat sentiment
4) vše zasadím do kontextu a určím možný budoucí průběh (odraz od S/R, korekce, obrat trendu apod.) a snažím se být o kousek před ostatními. Když se to nepotvrdí, dělám novou analýzu
5) určím oblasti možného vstupu, ve kterých se bude něco dít (stop-lossy traderů, kteří jsou v úzkých; vstupy ostatních), který dolaďuji na 1min grafu
6) obchoduji v podstatě korekce, odraz od S/R, selhání průrazu S/R a korekci pro úspěšném průrazu S/R

Tímto přístupem mám příležitosti vlastně pořád. Je mi jedno jestli je chop nebo silný trend :) Zní to možná složitě, ale celé to zabere pár vteřin :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...