Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

Heron> diky za tipy urcite na to mrknu, ja ti obratem muzu doporucit One Good Trade, nedavno vysla, z prostredi prop trading firmy, proste o kazdodeni zivote traderu, jak je trenuji, vybiraji, atd atd, proste o cem to je byt trader a co to obnasi. Vyborne napsany.

Kuba> urcite neco sepisu a dam ti to sem, obchoduji pouze forex majors, vyssi TF nad 15min. Jestli te zajima Sam tak rozhodne mrkni na ty webinare, link myslim daval heron, hlavne ty starsi nahravky tam to vysvetluje Sam dost podrobne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

jenda701:
Díky za tip, už to jdu chroustat. Když už jsme u těch knižních tipů, tak Brenda Jubin dává na svém blogu "Reading the markets" pravidelně (skoro každý den) svoje recenze na knížky o tradingu a přilehlých oblastech - od čistě akademických po klasické "bestsellery", většinou novinky, někdy i starší věci. Dřív jsem si o sobě myslel že jsem tak trochu knihomol, ale ve srovnání s ní jsem jen ubohý břídil :) Její postřehy jsou někdy zajímavé ... z poslední doby namátkou třeba její komentáře ke Grangerově kauzalitě a kointegraci v souvislosti s knížkou "Hunting Causes and Using Them", taky jsem díky ní narazil na pár dobrých knížek ke spreadovému obchodování, řízení rizik atd. Hodně z těch knížek jsou pro mě nezajímavé buď z hlediska tématu (třeba určené pro institucionální řízení rizik) nebo z hlediska hloubky (pohádky o pejskovi a kočičce nebo naopak hardcore matematika). Každý tam ale najde něco podle svého gusta a zaměření.

readingthemarkets.blogspot.com/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron,

presne váš náhľad na trhy získavam za posledné dni. Vaše príspevky akoby boli z angličtiny preloženým textom z materiálu YTC Price Action Trader. Autor, Lance Beggs, je však fanúšikom Sama Seidena, tak je to pochopiteľné.

Je to tam všetko exaktne ako píšete, a snáď ešte viac do hĺbky. Ale čaká ma ešte mnoho stovák strán tak uvidíme.

Celý tento prístup z môjho pohľadu vyzerá, že je založený na zvezení sa na stop-lossoch iných obchodníkov, čo je 3x v súlade s mojím postupne sa meniacim chápaním tradingu (prvý princíp = ak predávame a chceme profit, ďalší obchodníci musia predať po nás, vice versa pre nákup, druhý princíp = chceme aby cena po vstupe vyletela naším smerom, čo je dosiahnuté zasiahnutím stopiek, tretí princíp = profitujeme v pohybe, v ktorom ostatní obchodníci evidentne strácajú, keďže ide o zero-sum game).

Mnoho zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33:
Jestli se to podobá YTC Price Action Trader – to nemůžu posoudit, protože jsem si to nekupoval, je to možné. Nedělám si autorské nároky na nic a když znám zdroj tak ho uvádím nebo rovnou přikládám. Lance Beggse samozřejmě znám, shodou okolností jsem jeho web YTC objevil jen několik dnů po zahájení provozu – první newsleter od něj mám z 8.4.2008 a odebírám ho dodnes. Líbí se mi hlavně jeho systematický přístup a do jaké šíře pokrývá trading a související oblasti (business management, personal development, market structure etc). V čem se ale rozcházíme je Lanceho diskréční přístup. To samozřejmě nic nemění na užitečnosti obecných principů jako S/R apod. Je to skvělý chlápek a dobrý učitel. Jak jsem přišel k Samu Seidenovi, to si už nepamatuju, newslettery OTA (Lesson from the Pros) odebírám taky od té doby – od 7.4.2008, ale četl jsem i starší příspěvky od SS. Tipuji podle datumů na nějaký společný zdroj, kde někdo doporučil Lanceho i Sama. Jankovskeho zná Lance taky viz jeho komentář pod tímhle článkem: club.ino.com/trading/2009/09/rock-paper-scissors-a-trading-analogy/

Já jsem ale na Jankovského narazil na nějakém zahraničním trading foru ve vlákně „nejlepší knížky o tradingu“. Jestli odebíráš YTC delší dobu tak víš, že často někdo něco doporučí Lancemu a ten to pak doporučuje ostatním. Kdo co řekl první pro mě není nijak důležité a jestli více lidí popisuje stejnou věc podobnými výrazy – to ze mi zdá celkem logické. Dávám přednost tomu, kdo to dokáže srozumitelněji podat a vybrat si z toho co potřebuju pro sebe. Ty tři principy co píšeš jsou z Jankovského, resp. tam jsou nejlépe popsány. Těch užitečných logických principů je mnohem více, ale to je na delší debatu.

Tobě také mnoho zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

madoff: Skoda ze chybi trochu blizsi popis toho co tim chtel basnik rici. Priznam se ze takovy graf jsem v zivote nevidel, vypada to jako na pouziti cenovych i casovych cyklu, s nejakymi zahadnymi uhly a kruznicemi.
Docela by me zajimalo co to vlastne znamena a co vas vedlo k tomu "neobchodujeme v kružniciach, bezpečné vstupy medzi dvoma žltými bez belasých a fialovej + PA".
Zadne z tech policek neni bez fialove a co je vlastne "belasych" ? Vzhledem k tem obrazkum v druhem prispevku bych si skoro myslel, ze jde o recesi, ale kdo by si zase dal tu praci jen kvuli tomu :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...