Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nějak tohle vlákno upadá, tak tu mám jednu smysluplnou otázku pro zkušenější tradery:

zdá se, že jsem již dostatečně pochopila princip fungování a využití S/R. Co mě ale zajímá, je platnost a využití této S/R. Dám příklad. Všeobecně vzato je jednou z resistancí high předešlého obchodního dne, pokud uvažujeme o intradenním obchodování. Za určitých podmínek je zde umístěno mnoho příkazů. Jsou tu příkazy nakupujících, kteří očekávají růst cen, prodávajících, kteří očekávají pokles a také prodávajících, kteří tu mají umístěné SL. To znamená, že při protnutí tohoto místa trhem se zvýší volume a mělo by zde být i podstatné momentum dalšího pohybu. Co mě ale zajímá, je další využití této resistance. V podstatě nevím, z jakého důvodu by měli být umístěny nějaké příkazy pod nebo nad touto resistancí např. o hodinu později? Vypozorovala jsem totiž, že pokud se jedná už o nějakou překonanou resistanci, většinou při zpětném protnutí ceny se volume nijak výrazně nezvýší.

Tato úvaha je obecná a je mi jasné, že se v trhu vyskytuje spousta S/R, které mají velmi dlouhou platnost. Jen mě zajímá názor zkušenějších, kteří obchodují průrazy, zda jsem na dobré cestě..........

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Veroniko,

u me je to bez toho pridomku "zkuseny" trader :) , chtel jsem ti pouze tvou myslenku potvrdit. sleduji tyto urovne i na bazi mikro pohybu (nastaveni grafu na 3 rangebary) . Pokud si vytycim urcitou cenovou barieru a ta je nasledne prekonana, tak se ji dale nezabyvam a cekam, az trh utvori dalsi "shromazdiste" prikazu, od ktereho se cena odrazi. Tato teorie se mi potvrdila i na vyssich casovych ramcich, takze jsi dle meho skromneho nazoru na dobre ceste :)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak isto ako RobCz, začnem tým, že zatiaľ nie som v live profitabilný - v súčanosti neobchodujem, len každodenne trénujem. Zhliadol som už však obrovské množstvo grafov a vypozoroval som z nich to isté, čo ty (a RobCz). Tj keď je SR úroveň prekonaná, stráca svoj význam. Avšak všimol som si jednu zaujímavú vec: veľmi často táto úroveň v budúcnosti môže poslúžiť ako hodnotná pomôcka pre určenie zóny vstupu do obchodu na základe kontextu, v ktorom sa trh práve nachádza (iné vstupy hľadéme v chope, iné v trende, iné pri prierazoch atď.), aj keď už bola prekonaná a pre "kontext SR úrovne" už svoj význam stratila. Príklad uvádzam na grafe. To isté platí napr. pre úroveň Day Open - perfektná pomôcka pre odhad, kde môžeme načakávať obrat swingu (a teda vstup na veľkoobchodnej cene).

15361

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to madoff

já si zase skromně dovolím tvrdit, že Vaše příspěvky ještě nikomu nepomohli a Vy ani žádnou radu nesháníte. Určitě jsem nečetla všechny Vaše příspěvky, a jsem ráda. V podstatě jsem nevyčetla z žádného z nich žádnou kloudnou informaci. I ten poslední je pěkný nesmysl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm, musím se madoffa zastat.. Myslím, že na těch screenech, co vidím, je hodně moc co zajímavého a stojí za tím velmi mnoho práce a úsilí. Hlavně ta myšlenka je už na jiném levelu, a to že to někomu nic nedá, není problém autora, co se to snaží prezentovat na veřejným foru. Hanit dokáže každý, ale tvořit už málo kdo. Takže jen tak dál, jen tak dál ... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marx:
tenkju for S1

to veronika:

na úvod:
niekde som videl taký slogan, že "if you win - you can share, if you loose - you can try to sell your shit"
porozmýšľajte o tom, do ktorej kategórie patria moje príspevky.
nikomu nič nevnucujem, nikomu nič nepredávam, nikoho na nič nelákam, na nikoho neútočím, atď.
forma podania je neštandardná, uznávam, dôležitý je však obsah.

OPEN


poďme na to :

1/ak označím niekoho tvrdenie za nezmysel, podporím svoj postoj argumentom - nestalo sa

2/hodím sem dvesto screenov z dvesto rôznych trhov, a keď mi nájdete JEDEN JEDINÝ ďeň, kedy cena nešla od OPEN buď hore alebo dole, tak Vám kúpim čokoládu.
to by cenový graf vyzeral asi takto " ---------------------------------------------"

3/niekto tu srávne skôr podotkol, že už starí egypťania vedeli, ako sa obchoduje na burze...
už v starej sýrii kalili kvalitnejšiu oceľ, ako sa produkuje dnes....
magický štvorec prišiel do európy v 15. storočí....
o geometrii egypťanov, mayov, východoázijcov atď. by sa dalo toho popísať...., skúste len taký " borobudur ";
stará astrológia atď, atď. nie som žiadn odborník, základný prehľad mi však nechýba

4/time machine /eur/usd/
keby ste si ju trochu omrkli, tak prídete napr. nato /pri súčasnej amplitúde a frekvencii FX eur-usd cenovej vlnky/, že, keď budete s trendom vstupovať na hociakom leveli končiacom IBA dvojčíslím .xx66 /, pri rozumnom money mangemente, budete v profite - skúste si prejsť príspevky ohľadne tejto šablóny, plus si to prejdite doma, a potom sa pustíme do diskusie.
ak sa pozriete na tú šablónu, prídete na to, že tam máte všetky "vlajky", všetky "kliny", či už rastúce, či klesajúce, trendové kanály, oblasti chopu, a že cena swinguje skoro na tick presne po všetkých líniách.
dajte si tu námahu, nakreslite si to doma podľa včerajšieho príspevku a uvidíte, na ostatné súvisloti prídete určite aj sama.

5/ o poslednom dvojčíslí je aj nový matricový analyzér.
kebyste ste sa naň mrkli dôslednejšie, prídete napr. na to, že pri FX verzii mám v "SR Faderi", v kontrakte 09-10 chybné dáta, zhodujúce sa stými v FGBL 09-10, a môžte ma napadnúť.

prezentáciou chcem iba motivovať iných, aby si veci robili podľa seba, brali si z trhov, to, čo tam vidia oni, videli veci "vo farebnejšom spektre" a nie B/W.

na záver:
už len snáď toľko, že v tomto biznise sa denne "premelie" viac peňazí, ako za zbrane, drogy a prostitúciu dokopy, takže POZOR na to, milá veronika, a naivitu "bokem".

s pozdravom

mad off




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...