Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny,
chtěl bych navázat na dotaz Bohusa-svk, ale trošku jinak:
dotaz č.1: Předpokládejme, že mám na účtu 8000 usd, díky pákovému efektu můžu při záloze např. 1700 usd nakoupit eura za 170 000 usd (páka 1:100), a nyní si představme, že euro prudce spadlo a moje ztráta se vypšlhá na 10 000 usd. Můj dotaz je, zda-li se to může stát a můžu utržit větší ztrátu než-li mám peněz na účtě, nebo jestli mi broker účet při ztrátě 8000 usd účet zruší. A pokud ano jak potom ty 2000 usd budu platit, to bude na mě někdo vymáhat?

dotaz č.2. Pokud při záloze 1700 usd utržím ztrátu např. 350 usd, tak záloha mi bude vrácena a přijdu jen těch 350? nebo i o tu zálohu?

Doufám, že dotazy byly srozumitelné a předem děkuji za odpověď.

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

Dobrý den,
chtěla bych se jen zeptat na malé upřesnění toho na co se ptal uživatel TraderX:
Pokud to správně chápu - Takže např. když složím zálohu 1500 USD a vyhodí mě to na určeném SL třeba se ztrátou 50 USD, tak se mi vrátí po ukončení obchodu celá záloha 1500 USD zpátky a z mého účtu u brokera je odečteno 50 USD?
Stejně tak jako kdybych vystoupila z obchodu z výdělkem 50 USD tak je mi vrácena celá záloha zpět plus připsáno 50 USD?
Velice děkuji, přeji mnoho úspěchů.
Lenka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Na prvním obrázku ten první rezistance. Ten byl proražený nejdříve směrem dolů, to znamená, že mnoho obchodníku vstupovalo do krátkých pozic. Myslím si to správně? To znamená, že vzhledem k pozdějšímu nárůstu prodělali. Nebo je tu něco, jak se dalo zjistit, že se má vstoupit do pozice dlouhé?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Jakubpolo

Áno myslíte to správne buď otvárajú krátke pozície alebo zatvárajú dlhé pozície. (používajú príkaz SELL)
Či prerobili záleží od toho na akej cene pozíciu uzavreli, ak kúpili nižšie ako predali tak zarobili, ak kúpili vyššie ako predali prerobili.
Ako vstúpiť do dlhej či krátkej pozície? Tomu budete venovať najviac času, tak ako väčšina traderov a paradoxne je to to najmenej podstatné. Ale asi by sa tým malo začínať viem si len ťažko predstaviť zaoberať sa výstupmi keď človek nevie ako bude vstupovať :)
Prajem veľa vytrvalosti

Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Marxtone: stahovat takova data jsem ani nezkousel, protoze by bylo zbytecne slozite. Daleko jednodussi je si nainstalovat platformu Metatrader 4 a k ni si sehnat indikatory ktere potrebujete...a verte ze kazdy typ S/R uvadeny u tech financnich serveru uz nekdo do MT4 naprogramoval. Pokud jde o trhy, nejvetsi paletu nabizi MT4 od Broco - sice jde o instrument CFD a ne primo o burzovni instrumenty, ale ma to i sve vyhody - neni treba prehazovat kontraktni mesice, demo nikdy nevyprsi (narozdil od platforem pro burzovni trhy).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za informaci. Já používám NT platformu. Šlo mi o náhled právě na aktuální S/R pro daný instrument. Už několik měsíců z toho těžím, protože veřejných S/R, a co mám vysledovaný právě na barchart, využívá hodně obchodníků, a převážné do S2, R2 se cena většinou dotáhne, pokud se šikovně sedí na rukách. Jen stránky obsahují hodně flash animací jednak a jednak bych to chtěl trochu lépe sledovat. Napadl mě RSS kanál někam do aplikace, nebo něco v tom smyslu. Nebo něco podobného, jak je barchart, ale šikovněji zpracované.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To madoff (ten nickname mi něco říká): nene, pivoty jsem nemyslel.. ty jsou počítané den dopředu, já myslel konkrétně barchart, nebo podobný server, kde se hladiny S/R mění podle vývoje ceny. Mají na to určité nástroje a matematické vzorce, ale prezentují to pouze na stránkách, takže mi šlo o to, to z těch stránek vytáhnout do jiné, ucelenější podoby. Viz. screen:

14371

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abrams> díky za odkaz, taky to vyzkouším ..

Hanslama> pivoty jsou S/R úrovně, já netvrdím že ne. Ten cheatsheet jsem už taky procházel a právě mě to docela zaujalo. Šlo mi jen o on-line exportování aktuálních S1 S2 R1 R2, konkrétně ze serveru barchart nebo jemu podobného nějakým scriptem nebo aplikací do lepší podoby. Myslím, že konkrétně barchart sleduje hodně lidí, tak jsem to jen zkusil. Ale de-facto jsi mi pomohl tím screenem, co jsi sem vložil. Já znám jen blokaci FLASH plug-inem do firefoxu a to mi nepřišlo moc šikovný, resp. firefox ani nepoužívám. Můžu se zeptat, jak se dopracuji k tomu, abych měl ten barchart zobrazen stejně jak ty ? Vypadá to dobře, myslím, že by mi to bohatě stačilo. Používám google chrome..

PS: mám nasledováno, že se vyplatí poznačit si před otevření burzy, pokud je trh v denním UPTRENDu R2 do grafu a cena k tomu většinou dojde na -1 bod a tam umisťuji PT.. Jiný situace jsem zatím netestoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...