Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12. Support a resistance


Doporučené příspěvky

Marxtone:
No a ted si precti,co jsi to vlastne napsal :) Mas tam skrytou odpoved o exportovani. Poradim ti, nevim jakou mas obchodni platformu, ale treba u NT jsou Pivoty mezi indikatory. Zobrazi se ti primo v grafu a mas po problemu s nejakym exportovanim. A tady si kontroluji pivoty ja
www.mypivots.com/dailynotes
NT je ze zacatku spatne pocital.
Na to blokovani pouzivam v FF addon Ad-Block. Myslim, ze je neco podobneho i pod Google Chrome.

Jeste k tem S/R, kdyby ti ani to nestacilo, tak tady mas vzorec, jak se pocitaji
www.mypivots.com/dictionary/definition/46/classic-pivot-points
:)
At se ti dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 186
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

TO MARXTONE,
písal som ti odpoveď skôr, ale nejako sa mi niekam potvora stratila ...

budem teda reagovať iba na tvoj posledný príspevok a začnem od konca.

"máš nasledované, že sa ti oplatí poznačiť si r2 do grafu pred otvorením burzy...+ , že cena väčšinou dojde na -1..."

ad1/
ak používaš nnjtrd, nemusíš si to do grafu značiť, stačí si prihodiť indikátor "pivots /daily/" a s/r úrovne pre aktuálny obchodný deň sa budú zobrazovať automaticky do grafu. ak je teda tvoj problém v zobrazovaní s/r úrovní v grafe, pretože mi stále nie je celkom jasné o export akých "aktuálnych s/r" úrovní ti ide a hlavne kam to teda chceš exportovať.

ad/2
k druhej časti tvojej poslednej vety:
odporúčal by som v tradingu upustiť od prístupu "väčšinou" dojde, to radšej pošli peniaze na charitu, alebo si niečo kúp , poprípade podaruj niekomu niečo pekné.
máš to nasledované alebo backtestované? je veľký rozdiel medzi prvou činnosťou a druhou, v tradingu podstatný, ba priam ultimatívne priepastný. odporúčam striktne oddeliť jedno od druhého v rámci metodiky, s tým, že najprv nasleduj a potom zbacktestuj. dúfam, že to tak aj robíš, iba si sa možno nepresne vyjadril a ja ti trochu krivdím.

Ak sa zaoberáš obchodovaním s/r úrovní, vôbec k tomu nepotrebuješ dáky barchart, a už vôbec nie preto, že tam chodí veľa ľudí.

Ako som už spomenul, stále presne nechápem tvoj point. Skús byť presnejší vo vyjadrení svojho problému, myslím, že sa nakoniec dozvieš to, čo potrebuješ vedieť, a možno aj viac.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem ani nečekal, jak podrobně mně pomůžete, takže děkuji za ochotu a čas, který je v neděli poměrně cenný..:)
Používám NT7.
Hlavní pointa celé věci je taková, že jsem si při obchodování konkrétně na přelomu září/října všiml, že by se opravdu vyplatilo (jen v této době) umístit 1.PT -1 bod pod R2, kterou jsem si zakreslil do grafu, a kterou jsem si něco kolem 15 hodiny našeho času vyčetl z NQZ na barchartu. Napadlo mě, že je možný, že existuje objemná skupina obchodníků, kteří to vidí stejně jako já a jsou v komplexním pohledu v býčí pozici. Stalo se mi to tolikrát, že mi to hodně začalo vrtat hlavou a mám zájem tuto skutečnost trochu prověřit. Ale blikající flash bannery na stránkách mně prostě nepřišli úplně o.k.:) Stránka se S/R se refreshuje v určité periodě a hladiny Sx Rx se mění. Mám zato, že jsou počítány z toho cheatsheetu , kdežto pivoty, které znám a které občas používám jsou dané dle ceny verze pivotu (day,week,month) a jsou pro aktuální den neměnné.
Myslím, že backtestovat to nepůjde, protože každý výpočet barchartu je jedinečný pro danou hodinu každého dne. Zatím obchoduji pouze diskréčně a protože jsem na začátku, tak s dostatečnou rezervou.

Mějte hezký večer a ještě jednou díky za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marxtone

1/Nepoznám a nesledujem bar chart. Neviem pochopiť, ako sa môžu s/r úrovne meniť behom dňa, keďže tieto sú fixne dané hodnotami H,L,C predchádzajúceho dňa, čo vieš. Napadá ma jediné, a to, že "updatované" s/r úrovne sú kalkulované pre nasledujúci obchodný deň, na základe dosiahnutého High a Low dňa a Close posledného baru na danom time frame. Avšak v tomto prípade postrádam užitočnosť tejto informácie pre ID tradera, keďže si neviem dať dokopy, načo je dobré poznať v aktuálnom obchodnom dni, tu a teraz, predbežné hodnoty s/r úrovní na zajtra. Možno majú na barcharte dáky special know how a traderi vedia ako s touto informáciou naložiť.
Prípadne, "updatované" s/r úrovne by mohli ešte predstavovať akési "pseudo" s/r levely pre aktuálny obchodný deň. V tom prípade zastávam názor, že základom výpočtov bude fibonaci, či už časové extenzie alebo retracementy, v kombinácii s High a Low dňa, alebo inej parciálnej časovej sekvencie. V tom prípade však nie je na mieste označenie s/r.

2/Čo sa týka samotného obchodovania s/r úrovní, trúfam si prehlásiť, že je to prevažujúci spôsob obchodovania,
hlavne medzi profesionálnymi a skúsenými obchodníkmi,alebo ak chceš, tými profitujúcimi. A hlavne kozistentne profitujúcimi, narozdiel od skupiny traderov "patternových", že vospolok :0. Avšak, ako si už niekde spomenul, treba si trochu posedieť na rukách v štýle "let yo`profit run".

3/Neupínal by som pozornosť iba na dvojkové s/r úrovne, R2, S2.To už musí cena nastúpiť na poriadny drive a chce to naozaj vysokú mieru trpezlivosti a psychickej vyrovnanosti, podporenú prípadne ekonomickými makroúdajmi, možno aj dákymi neuroleptikami, aby si vybral profit blízko týchto úrovní. Samozrejme, všetko závisí od "charakterových "čŕt daného trhu. Úplne postačuje zobchodovať pohyby PP-S1 alebo PP-R1, prípadne Open - R1 alebo Open - S1,v závislosti od vzájomného rozostavenia pivotov. Tieto pohyby sa dajú zobchodovať každý boží deň, viac-menej s prehľadom na každom trhu, na ktorý ťa budget pustí.

4/ Trochu horšie je to s backtestovaním, keďže je dosť náročné stanoviť si súbor pravidiel a podmienok, tvoriacich základ pre otestovanie s/r stratégii. Kládol by som dôraz na Volume, čas vyhlasovania makier a price action na dennom a hodinovom grafe.

Nech sa darí.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

to madoff:

K tomu co jsi napsal, není potřeba už nic dodat. Jsem naprosto stejného názoru, se stejným pohledem na danou věc.

Zatím jsem nenašel (lépe řečeno, nedostal jsem se k tomu) způsob nastavení indikátoru Pivots pod NT7, aby se shodoval s tím, co je na barchartu. S1 S2 R1 R2.

Pokud to někdo dokáže dřív než já, jestli se k tomu vůbec někdy dopracuji, tak bych byl velmi rád, kdyby mi dal vědět.

to pribinacek: je klidně možné, že to bude tak jak píšeš..



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Určitě, já si S/R logicky řadím vizuálně do různých skupin dle pevnosti, jak časové, tak testované. Tj. jak jsou dlouho "aktivní" a kolikrát na ně bylo "zaútočeno", dle pevnosti. Zrovna včera večer jsem z dlouhé chvíle :) vzal opět do ruky Vaší první knihu s Tomášem a v článku, jak vypadá Tvůj běžný obchodní den v ID a zaujala mně myšlenka Globex Pivotů, kterou jsem hned zanesl do NQ a nestačil jsem se divit, jak dokonale se celý trh v pátek nesl v jejich stínech + jiné menší S/R. Ukážu zrovna na přiloženém screenu. Já mám tyto S/R velmi v oblibě, protože umožňují vstupy s velmi malým SL s předem definovaným RRR. Samozřejmě záleží na tom, jak vypadá trh celkově na denním grafu..

14382

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pribinacek:
súhlasím, existujú nástroje na výpočet hodinových pivotov, a zrejme je podobný prípad aj BCH. Všetko, čo môžem k tomu dodať je, že prečo si trading nesťažiť ešte viac, napr. nové pivoty každé dve minúty, nech sa teda nenudíme, kým cena pretne profit.
to petr: v prvom rade vďaka za portál;
súhlasím s malou vsuvkou ohľadne nepreberného množstva typov s/r úrovní, viď. príloha k môjmu príspevku na predchádzajúcej strane, napr. camarilla, demark, woodie. Mám zato, že ak pri hodnotách s/r nie je
uvedené adjektívum inovátora, či iná špecifikácia, reč je o štandardných s/r úrovniach, pivotoch. Preto celá, vyššie uvedená úvaha, vychádzala z tohto predpokladu.
to marxtone:
som rád, že sa zhodneme. aj som si myslel, že nič inovatívne som nenapísal.
k tvojmu screenshotu: odporúčam indikátorovú redukčnú diétu :0

nech sa darí.

m.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě k tomu barchartu a S/R. Já si pravidelně zaznamenávám před každou obchodní seancí S/R v grafu na vyšším TF. Dělá to zajisté hodně lidí. Třeba i rok zpět, pokud je aktuální cena ve stínu dřívější a nerazí nové HIGH. A právě proto jsem si všiml, že vyhlášené S/R barchartem časově těsně před mojí "manuální" predikcí S/R se většinou velmi podobaly skoro na tick přesně. Tak proto jsem začal sledovat barchart. Ale možností je spousta. Důležité je, že S/R existují. Je to zajímavá kapitola sama pro sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to marxtone:
iba taká krátka idea týkajúca sa tvojho problému neuskutočniteľnosti dosiahnutia zhodného nastavenia s/r úrovní v NT s tými na barcharte. na screene som si všimol, že obchoduješ US trh. na časovej osi vidím aj pre-market. myslím, že pivoty, teda s/r levely, či už štandardné, také alebo onaké, bývajú pre US trhy poväčšinou kalkulované na základe hodnôt cien v grafoch v časovom rozmedzí od 15:30 - 22:15. takže skús sa s tým pohrať.

a áno , s/r kapitola je jedna z najzaujímavejších tradingových "kapitol" aj pre mňa, ruka v ruke s 3D neeuklidovskou geometriou aplikovanou na cenové grafy. pretože cena sa v grafe nehýbe iba hore-dole /y-axis/ ale, čuduj sa svete, aj dopredu - dozadu /z-axis/. skromne si myslím, že geometria vo všeobecnosti je veľmi silný nástroj pre úspešného tradera, ale to už je trochu off-topic.

nech sa darí

bernie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to madoff:

Zkusím na to přijít, jinak si budu i nadále zakreslovat S/R z barchartu do grafu ručně. Opět se to odrazilo 1 bod od R1. Děje se to opravdu často a dokonce bych řekl, že jsem z toho trochu učarován. :) Vím, že v tradingu není nic na 100%, ale zrovna když jsem si toho začínal všímat, četl jsem v knize Eldera o chování davu lidí a zrovna tam psal, že cena k S/R úplně nedojde ale otočí se cca 1 bod před ní. To mě fascinovalo a začal jsem to pozorovat víc. :). Na screenu je to krásně vidět, bylo to i v době, kdy na ES cena pokoušela dva dny staré HIGH..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...