Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky

OK, tak jsem to po ránu narychlo cvičně spáchal v AmiBrokeru. Nejdříve tedy praktická ukázka vstupů dle 3barsUP/DN & HHV/LLV + max V. Na obrázku je vidět také nastavení: 1500 je filtr cut pro Volume, 5 je perioda pro HHV / LLV a občas se taky můžou hodit nastavení obchodních hodin od / do (cvičně od 16:30 do 20:30)

8701

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

btw: ty 3 bary rozhodně není můj koncept, ale věc velmi dlouho známá.

úmyslně ukazuju vstupy na náhodném grafu, aby bylo vidět také úskalí falešných signálů v nevhodný čas pro daný trh nebo na nevhodných cenových hladinách (vlevo na předchozím grafu jsem použil Volume at Price s červenou barvou, které běžně používám v mnoha jiných systémech spíše pro určení výstupů)

jedna věc je potom redukce duplicitních signálů po sobě - řekněme např ten 2. long by se dal velice snadno odstranit buď funkcí (v AmiBrokeru matně tuším ExRem) nebo tak, jak to používám já - přidáním podmínky, že signál ke vstupu stejným směrem není možný po dobu periody použité pro HHV / LLV funkci

a druhou věcí jsou potom nastavené obchodní hodiny a Volume pro filtr, které je nutné přizpůsobit danému trhu (člověk buď určí pokusem omylem backtestu nebo z osobní zkušenosti s trhem)

Stačí to takto Pavle K. ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

když se mě jednou někdo ptal na základní patterny, které lze takto jednoduše používat, tak jsem mu jich během půl hodiny tužkou nakreslil a vysvětlil kolem 5 - 8.

doma jsem si na to potom sedl a spolu s procházením starších myšlenem jsem jich nakonec vypotil skoro 20.
byly mezi nima např: inside/ouside bary, reverse bary, 2up/dn bary se vstupem dle mid pointu, 2up/dn bary + gap (spekulace na jeho následné vyplnění), apod.

... opakující se vzory skýtají nepřeberné variace a mnohé z nich jsou velice dobře použitelné na mnoha časových pásmech i mnoha trzích

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, nemáš zač. právě se trochu vezu na shortu (opět takový lokální zoubek) ale signál nebyl silný, a tak pouze s jediným kontraktem - byť bych jich mohl mít mnohem více

. . . tak jestli máte live data na to můžete kouknou právě nyní

momentálně upírám své naděje do nového systému, který vyšel nejlépe pro ESko, tak tady na ropu nebudu stíhat asi psát. když bude dotaz, tak ale rád odpovím

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

lukinluki,
musim se priznat,ze jsem to prodal uz v pondeli odpoledne na 53.90,cili necele $12K. Bylo to jak hozena rukavice,navic jsem se vratil z dovci, a nechtel jsem na nic cekat. Sice by to bylo ted o neco lepsi,ale nelituju toho,vzhledem kam to zahucelo minulej tyden to je fer cena :). Je to uz slusnej peniz a hlavne se diky tomu muzu presunout z mini na full,coz je naproto klicove.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...