Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

ropa


bolija

Doporučené příspěvky


Nevim co myslis tim vracenim ke korenum. V podstate jedu porad stejne ( krome nejakeho experimentovani v mezidobi) tak jak jsem zacal a tak jak mi to funguje do dnes ( dolar,nabidka/poptavka,EIA co se tyce fundam. a na okraj MACD,reverzni svickove paterny spolu s volume a me vlastni vypozorovane formace, that's it).

Zasoby na 19cti letym maximu a poptavka na 11cti letym minimu. Uz zas strasi s cislama :)

Jako filtry pouzivam dobu po otevreni,jak rikas, potom dobu obedu v US, cili mezi 1700-1800 a potom 2030 CET.

S tim rvanim penez do systemu mas mozna pravdu,logicky to smrdi inflaci jak vrata,to je vzdycky strasak, ale ukaze nakonec cas jak to bude. Myslim, ze "Great Depression" uz nehrozi.Verim,ze vedome neplanuji opakovani pruseru z 30tych let. Spekulace a volny trh,bezva,ale kazda mince ma dve strany,nekdy bohuzel.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 242
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

aha, já tě špatně pochopil. myslel jsem, že jsi patterny jel ze začátku a dnes jedeš dle fundam. + MACD ;)

jinak myslím, že dnes se to zase vzpamatuje. na Forex Factory je forrecast 2.3M a já také myslím, že zásoby už by mohly jít snad dolů, ale osobně tipuju tak na 3-3.5 M

...necháme se zítra v 16:30 překvapit

Link to comment
Sdílet pomocí služby


lukinluki,

dobra prace,pohodicka. Hele vim,ze pouzivas taky Navigator. Dival jsem se ted na kontraktni mesice dopredu jak je to s cenama,posilhavam po dalsim nakupu. Cim dal clovek jde,tim rozbitejsi graf, kvuli likvidite.Nicmene schvalne se podivej na prosincove kontrakty, a to kterykoliv rok,treba i 2013,treba denni graf a srovnej s ostatnimi mesici dozadu. Naprosto stejne likvidni graf jako aktualne cervnovej. Co za tim je,nevis?
Link to comment
Sdílet pomocí služby


naprosto,vhledem k tem cislum,zejmena celkem slusnymu narustu zasob v benzinu i destilatech,coz asi teda nejednoho prekvapilo, to "zatim" moc nespadlo, respektive vubec. Cili sance,ze to zavru kolem te 50tky jeste zije :)

O jakych PDF reportech mluvis?Jestli jsou to nejaky kalkulace a predikce co bude s ropou zitra nebo v roce 2012,tak mi to nerikej :).

To: BananaYoe

zdroj dat webove stranky cnbc,bloomberg ( tam to muzes sledovat i zive s 30ti s. zpozdenim). Jinak jakkykoliv ekonomicky kalendar,treba barrons. Nejlepsi je to samozrejme sledovat live,pokud mas satelit,ale neni to uplne nutny.Ja jsem to takhle driv sledoval live na cnbc,ale nakonec si posledni dobou vystacim s tou webovou formou na bloomberg.

Nejpresnejsi cisla pak samozrejme dohledas na EIA,ovsem to nez najdes,tak je "kure upeceny".
Link to comment
Sdílet pomocí služby

mám na mysli právě ten ofiko report EIA, který dřív býval poměrně stručný, ale teď jez obrázkem cisterny, tankeru a ještě něčeho na první straně a 60 stránek tabulek, grafů, předpovědí a různých souvislostí

.. přesně jak píše Rolex - upečeš a sníš kuře, než tam najdeš zásoby.

pokud tady píšu o zásobách ropy nebo benzínu dle EIA, tak + nebo - hodnota znamená relativní rozdíl oproti minulému týdnu

čili kumulovaný stav je "naprosto příšerný paní Hrůzová" ;) protože zásoby už rostou X týdnů v řadě za sebou (na X letá maxima, jak psal Rolex)

... jinak oficiální report je dostupný každý týden v 16:30 ve středu na www.eia.doe.gov/oil_gas/petroleum/data_publications/weekly_petroleum_status_report/wpsr.html

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ve středu před relací tam běží vteřinové odpočítávání do uvolnění reportu a potom je teprve možné PDFko stáhnout a pomocí vyhledávací funkce Ctrl+F vyhledat "crude oil inventories" ;)

i když obchodnící šílí (také přímo na parketě NYMEXu) a trh se hýbe velkými pohyby s obrovským volume ještě před tím, než si může i ten nejrychlejší čtenář tu informaci přečíst ;) potom se mnohdy - po skutečném přečtení - dav teprve rozhodne pro nějaký pohyb a ještě několik minut to šílenství trvá

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jinak opravdu jak píše Rolex teorie o poklesu ceny při růstu nabídky je na ropě v současnosti nabourána spekulacemi mnohých na růst v příštích kontraktních měsících (podpořeno navíc ještě medii, která píšou, jak obchodníci koupí pozdní kontrakty, nechají si je dodat a uskladní ve vysloužilých tankerech kdesi odstavených u kraje přístavu s výhledem, že náklady na přepravu a uskladnění budou nižší a ropa poroste rychleji)

také další vlivy: jako třeba, když somálští piráti unesli před nedávnem velký tanker s mnohaset tisíci barely na palubě, nebo nejednotnost členů OPEC kartelu při jednáních ve Vídni o dalším snižování težby (aby naopak uměle vyvolali nedostatek nabídky) + do toho USD/EUR pod vlivem bankovního sektoru + občas ropní spekulanti (včetně mě) přihlížejí k chování hlavních US indexů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...