Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

short OJ may 05


jurie

Doporučené příspěvky

Díky všem za reakce nad skutečným konkrétním obchodem... Jak už zkušení obchodníci naznačili, pozor na dnešní korekci směrem na sever, která jistě nastane a je otázkou, jak výrazná bude... Podle mně posunout SL nad high z 6.5. a doufat, že trh pochopí, že jih je tím správným směrem, kam zamířit... Mimochodem, ty otevírací gapy na open je teda síla a pořád se v tom nemůžu nějak orientovat...:)) Pevné nervy a spoustu dolárku na účtu přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 32
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Osobně, podle zkušeností s papírovým obchodem bych dal jednoznačně přednost držení SL těsně nad dvojitým vrcholem (+ ještě nějakej ten chloupek navíc) a čekat až přejde korekce. Tady není co řešit, double top jak z učebnice, medvěd by měl přijít s vysokou pravděpodobností.

Nikdy samozřejmě není nic stoprocentní, ale pokud nebrat tyhle signály, tak pak už fakt nevím co :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

I já mám z praxe odzkoušené, že je lepší nechávat SL nad double topem. Občas se to sice nevyplatí, ale v konečném důsledku zase spíše velmi často zachytíte velké pohyby, kterých by jste se občas nezúčastnili kvůli vyhození na korekci. Ale jinak souhlasím s Tomášem - je to velmi individuální záležitost a každý musí "dle chuti". Je to i věc vývoje, například v začátcích bych posouval SL nad včerejší H a byl rád za inkasovaných 200 USD, dnes už se dívám na trhy jinak a vím, že je třeba občas trochu zariskovat, pokud chceme získat více. Jsem moc rád, že se tady na financnikovi odvíjí samé diskuse ve velmi pozitivním duchu, které nás všechny posouvají dále. Pokud máte někdo i jiné trhy k diskusi, určitě si pojďme popovídat....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mně okamžitě napadlo, že SL nad high z 6.5. je dle očekávané korekce v pohodě...nicméně většina přítomných radí posunout SL až nad úroveň double top... Znamená to, že očekáváte až tak velkou korekci směrem na sever? Nebo je to pouze velká rezerva pro další očekávaný medvědí pohyb...?

Ale je to asi opravdu o té již několikrát zmiňované psychologii obchodníka a správně používaný Money-management. Já osobně bych v reálném obchodování inkasoval malou domů v podobě 300dolárků...a uvažoval o tom, že po již zmiňované korekci další SELL kontrakt na nějaké limitní ceně. Zdravím Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to věc praxe. Já si mnohokrát odzkoušel, že je opravdu většinou lepší nasadit o chloupek výš než je double top, zvlášt v tak zajímavé formaci, jao je tahle. Přece bys nechtěl, aby tě to vyhodilo, když je to tak zajímavé a nadějné.
Malou domů bych navrhoval v případě, že by nešlo o tak jasný signál a tak dobře čitelnou formaci. Uvědom si, že čím je formace čitelnější, tím bude silnější korekce (protože právě tuhle formaci snadno přečtou tisíce obchodníků a udělají to stejné co ty ... proto dojde ke korekci). Většina ale stop-loss posune právě do úrovně nákupu (nechtějí ztratit) a tak jakmile je to vyšoupne (po korekci) z trhu, uvolní se trh a dojde k tomu pravému medvědovi.

Alespoň tak mi to připadne :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

Jsem začátečník - komodity sleduji do polovimy března a džus jsem zvolil úplnou náhodou inspirován banerem ve finančníkovi a objevil jsem vyvíjející dvojitý vrchol. V rámci papertrainingu jsem zkoušel obchodovat 25.3. jsem se nedostal do trhu - pokles skončil (nebyl podpořen asi objemem). Následný pokus z 5.4. nebyl rovněž úspěšný - to mě z trhu vyhodil špatně umístěný SL (volil jsem 2 body nad vstup) a na závěr obchodního dne jsem skončli se ztrátou asi nějakých 330,- paperdolarů :-). Nicméně jsem to zkusil v pátek do třetice - vypadá to nadějně. Jsem v trhu, SL opět 2 body nad vstup, z pátečního denního 5ti minutového grahu je patrný další dvojitý vrchol a pak následný pokles dolů. Že by korekce již skončlia a mohli jsme se těšit na jízdu z kopce?

Rád bych ještě jestli mi může někdo ze znalců osvětlit kdy je FND a LTD pro uvedený kontrakt. Ne že bych se bál ale není mi to zatím jasné a pak někde shánět někde džus.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pro všechny kdo jste stále ještě short v OJ a svůj základní SL jste měli stále ještě nad double top - 04/07 a 04/08 nám trh nadělil poměrně slušnou resistenci, proto doporučuji zvážit posunutí SL nad tuto resistanci. Já osobně už SL nad touto resistancí mám a tak se nacházím v "bezrizikovém obchodě". Svůj momentální cíl vidím někde v 50rtcmnt posledního pohybu, tz. kolem hodnoty 91.00. Pokud se nám k této hodnotě trh dostane, zvažte buďto vystoupení se ziskem kolem 1000 USD na kontrakt nebo posunutí SL s šancí, že trh bude nadále pokračovat dolů. Vše ale uvidíme jak budou vypadat formace v příštích dnech.
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, můj SL mám postavený nad resistanci vytvořenou 7.5. až 8.5. (lehce nad touto úrovní) a dle vývoje očekávám ještě pohyb na jih (minimálně na úroveň 50rctmnt...přesně jak to popsal Tomáš...)...někde na úroveň 92,30...a pak se uvidí, zda trh prorazí a bude pokračovat dále na jih či dojde k otočení trendu... Já osobně vystoupím na této úrovni z velkou pravděpodobností z trhu...samozřejmě, pokud mi bude trh signalizovat stále bear náladu tak jen posunu SL a budu stále v trhu... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky "doublebay" za typ. Zajímavé stránky. Faktem asi je že, na každých stránkách je 95% a zbývající část informací je třeba hledat jinde.

Jak tak sleduji vývoj situace napadá mě, že nevím jak vůbec probíhá tvorba ceny tohoto kontraktu (ale to asi plati obecně i pro jiné kontrakty). Představuji si to tak že, obchodníci zadávají své požadavky do systému. Pak se burza (v případě OJK05 je to NYBOT?) otevře (open range) cena je těmito požadavky ovlivněna (a ovlivňována dále zadávanými požadavky). Po stanovené době se obchodování zastaví na Last/Close ceně. Jak to ale vypadá když obchodují 2 burzy najednou stejný kontrakt. Existuje nějaká centrála kde se zpracovávají požadavky ze všech burz? Mění se cena po celých 24h nebo jen po dobu otevření burzy? Elektronické trhy jsou jasnější - tam se cena mění 24h na základě vkládaných požadavků. Kdyby mi to mohl někdo více objasnit byl bych rád.

Co se týče posledního příspěvku 'Tomnese' ohledně resistence chvilku mi trvalo ji najít - v denním grafu nebyly pro mě tak zřetelné. Našel jsem je až na 5-ti minutovém z ze 7. a 11.4 na cca 94.5 bodech. Je to tak? Z denního grafu 11.4. bych pak usuzoval, že ke konci obchodu došlo k prolomení této rezistence. Nevím jak moc to významné bylo - včerejší průběh by potvrzoval, že to významné bylo. Nebo je to jen prostá náhoda?

Díky za komentář mého příspěku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky....jojo...chce to ode mne více preciznosti...musím na sobě hodně pracovat... Takže všem co se baví nad mými příspěvky mohu vzkázat, že bude hůř...:))... všem "zkušeným" doporučuji posunout svůj SL nad resistenci vytvořenou 7.5.....:)...každý ji přece vidí... Cha cha....a těm kdo ji nevidí radím použít raději resistenci vytvořenou 7.4. a 8.4..... Ještě jednou se omlouvám za moje vtipné příspěvky.... Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Včera trh relativně hladce překonal S/R bariéru 03/04, 03/07, 03/08 - což považuji za relativně dobré znamení, že má trh správnou razanci. Nic méně, blížíme se do 50 rtcmnt, těsně pod sebou S/R 02/28 a 03/01, proto posouvám SL u poloviny kontraktů nad včerejší H a chráním si tak otevřený profit cca 700 USD. Dnešní den bude velmi důležitý - uvidíme, jak silná bude vůle trhu pokračovat směrem dolů.
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
můj pohled na obchodní den 13.4.2005 (prosím berte můj názor s rezervou, spíše očekávám radu, zda moje úvaha je správná či úplně mimo…) Snažím se pochopit a naučit se číst grafy…
Bílá svíčka, která překrývá černou se většinou vyskytuje v medvědím trendu a s velkou pravděpodobností znamená zpomalení trendu dolu..nicméně, zatím nenaznačuje otočení…

Otevírací cena 13.4. vytvořila novou nejnižší cenu, která během dne, ještě o něco klesla. V průběhu dne se uskutečnily masivní nákupy (buy kontrakty), které se snažily vyplnit open gap vytvořený 12.4., což se jim podařilo (vrchní stín nad bílou svící je velmi velký a jeho vrchol téměř kopíruje open ze dne 11.4. a tudíž splnil účel…a vyplnil open gap (Otázka: dalo se toto 12.4. předvídat a vstoupit do trhu spekulativně jako daytrade za MOO a vystoupit před uzavřením za MARKET, v nějaké HIGH pozici nad open 12.4….??

Můj názor na dnešní trade:
Trh bude bearing s malým high/low někde v oblasti open ze dne 13.4….

Úspěšný trade přeje Vlasťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...