Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny,

Tak nacist to z SCMagic primo v ASCII podobe se mi nepodarilo, nejak sem to nastaveni formatu nenasel. Ale podarilo se mi konverzovat data pres BracketTrader\tools\Sierra MND to TXT Conversion Tool, tak jak radil Jacomo.
Ted jeste pomoci WIKI videa naimportuji do Amika.

Diky moc a preji hezky den
Robert





Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobry den,

mym cilem je vytvorit si AOS na intraday obchody (hlavne ES, ER) a hledam vhodny software.
Co se tyce programovani tak bych nemel mit nejaky vetsi problem, system uz mam v hlave, ted je treba to jen zautomatizovat, at u toho nemusim porad sedet.
Rad bych se zeptal, jestli je mozne ve spojeni IB-Amibroker takovyto AOS vytvorit a jestli je zde nekdo kdo s timto ma zkusenosti.
Je mozne aby Amibroker s naprogramovanym AOS posilal prikazy primo do IB? Nebo je k tomu treba jeste nejaky soft?

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,
chci se zeptat zda existuje SW umoznujici manualni backtest pro AmiBroker s logovanim. Neco jako BracketTrader pro .mnd fily pro Sierru. Tzn. vidim graf v AB a mackam Buy, resp. Sell a obchody se mi loguji.
Momentalne pro backtest pouzivam Simulator v AB, ale obchody musim zapisovat rucne.
Snad jsem to vysvetlil dobre :-))
Diky

2 Borco : bude dalsi video?

2 tom_czr : podivej sa na stranky AmiBrokeru, myslim, ze uz neco takoveho existuje, byt zatim je to beta verze. Jmenuje se to IBController

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
jako tonoucí se stébla chytám. Jsem v koncích s programováním. Jako laik nejsem schopen nikde vyčíst, okopírovat a už vůbec ne upravit ke své potřebě jednu (dvě) základní věci k plnohodnotnému backtestingu. Nemáte někdo, někde jednoduchej vzoreček pro:
BUY nad HI minulého baru (vstoupit pokud cena bude vyšší než HI minulé úsečky o 1(2) ticky?
a ještě zásadnější:
Automatický posun SL pod LOW (1-2 ticky) předešlého baru?

Pokud tohle nevyzkouším, tak se nehnu dál. Přestože pomocí indikátorů (křížení, překročení) už jsem hodně vyzkoušel a funguje mě "cosi" docela dobře, zdá se mě, že s těmito podmínkami, bych se dostal na lepší % úspěšnosti.

Poradíte někdo?

Díky
PETr :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pete,

Amibroker podle me nezna aktualni cenu "uvnitr"daneho baru. Musis vychazet bud z low,open,close a nebo high.
V tomhle pripade bych zkusil improvizovat:

Buy= (Low OR Open OR Close OR High) > Ref(High,-1);

Kup pokud jedno z vyse uvedeneho je vetsi nez high minuleho baru. O kolik ticku to ale bude, to vi cert. Ja ne.
Co se tyka automatickeho posunu SL, to by me taky hodne zajimalo. Jsem na zacatku a taky se v tech vzorcich celkem placam. Mimochodem nevi nekdo jak zobrazit sipky nakupu a prodeju u automatickeho backtestingu? Zkousel jsem dle navodu kliknout pravou mysi na radek ve vysledcich a zakliknout nejake to "show arrows" ale nejak se nic nedeje.Celkem by se to hodilo.

Obchodum zdar
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

Mam AM ve verzi 4.70.3 standart, potřeboval bych ho napojit na živá data (ne IB). Má někdo zkušenost s ostatními RT plug-iny které AB nabízí? Například eSignal nebo myTrack,DDE atd? V menu Database Setting > Data Source jich mám na výběr několik, a než si některý předplatím rád bych měl nějaké reference, ať nekupuji zajíce v pytli..

V podstate mi jde jen o intradenní průběhy eminy trhů v co nejkratsím měřítku. Chtel bych AB využít jako charting soft a příkazy zadávat přes platformu brokera ručně, protože indikatory mám v AB naprogramované a vyladěné, nerad bych přecházel opět do neznáma, když se mi s tím tak příjemně dělá :)

Má tedy někdo zkušenost s RT daty pro AB mimo těch od Interactive Brokers?

Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je ted me napadlo, ta velikost o kolik ma byt soucasne high vetsi nez minule jde taky urcit. Pro jednodussi nazornost budu vychazet jen z rozdilu high.

Buy= (High - Ref ( high,-1))> ..........


No a misto tech tecek zkus dosadit konkretni cislo o kolik to ma byt vetsi. Nezkousel jsem to, ale myslim, ze tak nak by to mohlo jit.

Obchodum Zdar
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Roberte, tak díky tobě jsem o kousek dál co se týče výstupů. Už mě jedou "vlečné" SL. Tak dlouho jsem to všelijak zkoušel, až nakonec jsem dospěl ke zdárnému konci. Jak jsem předpokládal zvedlo se mi % úspěšnosti. Ještě to ale není úplně ono.
pro dlouhé pozice mě SL posun funguje s tímto: Sell = Ref ( Low , -1) - Low > x ;
pro krátké: Cover = High - Ref (High ,-1) > x;
kde x je hodnota rezervy.

Jestli Tě můžu ještě požádat o jednu věc:
Vstupy bych potřeboval upravit tak aby mě program kupoval nad HI x- ticků a ne na close. Zatím je to tak, že kupuje na close ( pokud je HI posledního vyšší než HI minulého baru o x-ticků- což už umím). Asi to bude mít vztah s definováním BUYPRICE(podle mýha ametérskýho názoru).
Stejný to je s těmi posunovanými SL. Sice se mi posune SL pod poslední LOW na rezervu třeba 3 ticky. Ale pokud LOW posledních 5-ti úseček klesá třeba postupně o 2-ticky, tak se mě SL (teoreticky) může posunovat pořád dál a to až do nekonečna, dokud není rozdíl posledních dvou LOW větší než 3 ticky. To taky není ideální.
Tady bych potřebova ten SL držet v jednom směru a povolit posunování pouze ve směru zisku.

Nevím jestli jsem Tě nezahltil.
Pomůžeš Ty? Nebo nějaký jiný (programově zdatnější) zoufalec s AB?

Díky PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau PETre

to me tesi, ze jsem mohl nejak poradit.
Co se tyka nakupu nad Hi x ticku. Pokud mas zdroj dat rozdeleny v tickach tak by to mozna slo nadefinovat na nakup primo na nejake velikosti ticku. Ja zatim pracuji na historickych datech z SCMagic a ty jsou rozdelena jen na L,O,C,H. Takze asi muzu nakupovat jen za tyto hodnoty.Muzes zkusit zmenit Buy za Close na Buy za High. Najed na Automatic Analysis > Settings > Trades ... a tam muzes nadefinovat nakup bud za O,H,L,C nabo average.
Co tyka SL - asi bych si dal jeden pevny SL, ktery by vychazel z procentualni vychylky(nebo treba velikosti ATR) od BuyPrice ( tu si program pri uskutecneni nakupu myslim automaticky zaznamenava-definuje sam).

Sell=BuyPrice-Low > ATR (...)

popr. Sell= (BuyPrice - Low) - ATR(...) > x nebo zkratka Sell= (BuyPrice - low ) > x

SL se da taky nadefinovat pomoci funkce ApplyStops.
Dnes jsem na to nekde v manualu narazil, ale jeste v tom nemam jasno. Taky se to da nastavit Analysis > Settings > Stops ...ale taky jsem jeste nezkousel a nevim presne co zadat. Tento pevny SL by ti jistil ztraty, kdyby trh nesel tvym smerem.
Pak bych definoval posuvny SL, ktery by fungoval kvuli maximalizaci zisku. Vychazel by z nejvyssi dosazene hodnoty za dobu od nakupu. Ale jak to nadefinovat zatim nevim. Potreboval bych to dat taky nejak dohromady. Zkusim mrknout na manual a urcite se ozvu.

Zatim se mej a hodne stesti
Robert




Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...