Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky pánové za odpověď. Amibroker nejedu, ale zdá se mi dost zajímavý z hlediska možností "programování". Na turtletraders jsou opravdu historická data, ale mě jde o end of day data aktuální a pár týdnů dozadu. Britefutures byl ideální zdroj. Myslím, že forexáci jsou na tom s VT a Metatraderem mnohem lépe než futuráci.
Zdravím, Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já jsem tuto diskusi vyvolal, a proto děkuji všem, kdo napsali a snažili se mi pomoci. Také já jsem chtěl data z minulého dne. Dokud nemám zažité futures, tak forex zkoušet nebudu. Možná vůbec, jestli mi futures sednou. A věřím že jo. V nejhorším se zaregistruji u IB, ale to bude nejdříve za měsíc. Potom se zkusím napojit na jejich data.
Ještě jednou díky, a ať Vám to Pán Bůh oplatí na dětech! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Jackiexxx,
Dočet jsem se, že máte dobré zkušenosti s AB, zároveň jsem se dočet jinde, že novější verze v češtině má technické problémy. Můžete mi to potvrdit, vyvrátit nebo jestli máte agl. verzi napsat proč je třeba lepší?
Dostávám se do situace, že potřebuju odladit nějaké své systémy a bez backtestingovýho programu by to bylo na hoooodně dlouho. A zároveň nechci koupit šunt.
Díky předem
PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jediný problém o kterém vím je ten, že progámek stahující data nefunguje, :D tak se používá ten starší. Jiné problémy nejsou. Navíc za tyto poblémy nemůže překladatel, ale výrobce programu. Kde přesně je problém technicky nejsem schopen říci.
Backtestingu se to nijak nedotýká, protože ten pracuje s daty již dříve staženými. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím,
pustil jsem se do analýz v AB 4.7 a měl bych pár dotázků na zkušenější "analytiky".
Předně lze použít AB i pro živé obchody - mám spojení AB-IB a živě to vypadá velmi dobře. Zajímá mě jestli si vzorce, které si vytvořím (tedy zatím někde získám) dají aplikovat způsobem aktuálního upozornění na živý vstup nebo výstup do a z pozice. Zkoušel jsem to nějak nastavit, ale není to ono. Možná to ani nejde. Neví někdo???
A ještě jeden dotázek ohledně knihovny.
ATF knihovna pro obchodní systémy (ne indikátory) na webu AB mě nějak nefunguje - možná je to pro starší verze (což si myslím) nebo to kopíruju nějak blbě. Jsou někde aktuální vzorce ? - jednoduché na pochopení i pro programového laika?? To by byla asi tak nejvhodnější možnost jak začít a pochopit základy.
Doufám, že jsem to popsal srozumitelně.
Díky za Váš čas a ochotu.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Jackiexxx za odpověď.
Určitě jsem myslel AFL knihovnu. Ta je na webu obsáhlá, ale nemůžu najít něco pro začátečníky. Existuje vůbec něco jednoduchýho na pochopení pro laika? Cosi jsem vypotil i to funguje, ale potřebuju do toho vzorce vložit nějaké podmínky. Základní věc - vstup a výstup mám zvládnutý, ale co dál? Na webu jsou vzorce přes celou stránku a v těch se ani při nejlepší vůli nevyznám.
I když to naděluje zisky ( mimo jiné hodně mě překvapilo co udělá změna SL třeba o 50$ s výsledky) není to určitě ještě ono a delší čas určitě nebude.
Poradíš jak postupovat pro zvládnutí základů tohoto programování a nebo napíšeš obtať se na programátora?
Díky
PETr
P.S. myslím, že jsem backtestingovej program měl koupit pře 2 roky. Byl bych o mnoho dál. Ušetřil bych si určitě hodně nervů a peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 PET :
Zdravim, ono to neni jednoduchy. Cely AFL je vlastne programovaci jazyk. Ja se ho take porad ucim. Pokud to myslis s AmiBrokerem vazne, tak doporucuji se podivat, ev. odebirat Message List, kde se programovani hodne rozebira, a byl jsem prekvapen jak vstricne nekteri traderi pomahaji s psanim kodu. Tady je URL: finance.groups.yahoo.com/group/amibroker/messages/
Zacni s jednoduchymi krizenimi MA, zkus posouvany stoploss, atd.
Existuje take WealthLab, ktery nepouziva programovaci jazyk, ale podminky se tam skladaji slovne. Ale... je strasne pomaly, napriklad se mi nepodarilo vubec nacist minutova data YM z jednoho kontraktu, neumi IB, atd...
Take se mi osvedcilo "hrabat" se v hotovych skriptech stazenych s AFL Library, postupne si je zacnes upravovat, a tvorit vlastni...
Otazka je zda chces programovat, nebo obchodovat. :-))))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Jackiexxx,
Díky. Samo, že chci hlavně obchodovat. Programování se bojím jako čert kříže. Na ten odkaz se podívám, ale s mou znalostí angličtiny to bude asi krkolomný. Každopádně už jsem si něco vytvořil a světe div se, on se z toho vyklubal systém kterej naděluje docela slušný prachy - tedy pokud se v tom dobře vyznávám. Asi to chce čas. Zatím mám uplně jednoduchej vzorec na RSI a ponastavoval jsem si to docela slušně - blízkej SL ...atdatd. Skvělé profity - nízký riziko - to je to co hledám. Bohužel na malým vzorku dat. Z IB jsem stáhnul tak 10 dní a FSXtry, kterou mám se mě to nějak nepovedlo. Mimochodem nemá někdo historický 1min data na euro (Globex) ve formátu, kterej mě to skousne? - Odměna jistá :D. Nebo aspoň nemáte typ, kde se dají sehnat???

Díky PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím!

Kdysi jsem se dost trápil s AmiBrokerem 4.7 Cz. Byly tam problémy. Stahování dat (chybný datumový formát, a zobrazování vlastností objektů). Existuje už nová, opravená verze. Ale tuším, že ještě nějaké chybky tam zůstaly. Nezkoušel jsem jí, ale z jiného fora vím, že tam byly opraveny jen chybky se stahováním dat. Zatím není k dispozici, ale to je tím, že cz-distributor předělával web a nestihl.

Mezitím jsem si koupil anglickou verzi.
1. Předpokládám, že bude aktuálnější.
2. Přišla mi o trochu levněji.
3. Lze jí nainstalovat na více počítačů.
4. Stáhnul jsem si z české verze help (stejně jen verze 4.50), a to mi i pro mě neangličtináře stačí.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,
Nemate prosim Vas nekdo zdrojaky nejakych zakladnich trading systemu pro futures trhy napsanych v AFL? Na netu (AB AFL Library,AB yahoo groups atd) jsem par systemu nasel, ale jenom pro akcie, v AFL se porad placam relativne na miste a potreboval bych videt nejaky jednoduchy system pro futures (preskakovani mezi timeframy,osetreni buy/sell sell/buy podminek, a zakladni algoritmy trailing stoplossu).. Dekuji za jakykoliv help

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...