Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Amibroker 4.60 CZ


Doporučené příspěvky

Zdravim,

Omlouvam se, asi jsem trosku "zabil" vlakno o AB pozadavkem , ktery mohl byt pochopen dvema zpusoby...

Slo mi o to jestli nekdo nahodou nenasel/nema napriklad fungujici algoritmus zakladniho posouvani stoplosu [treba uplne spatneho posouvani z pohledu tradingu ;) ] napsany v AFL. Pracuji na nekolika systemech , ktere bych "jen" potreboval prenest do kodu, kvuli poradnemu backtestu. Sam vim uz ze stredni skoly, ze jsem se nejvic naucil cetbou cizich kodu a AFL je pro me zatim oriskem...


Sam mohu doporucit vsem co chteji do AFL proniknout
www.amibroker.com/library/list.php

a archivy konferenci
www.purebytes.com/archives/amibroker/

+ diskuzni skupina na yahoo, kde je sice nutna slozitejsi registrace, ale prispiva tam obcas i tvurce AB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • Odpovědí 340
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravíčko ,

Je nutné se registrovat abych mohl stahovat živá data do AB? A jak tu registraci vlastně přesně mám provést ? :S
Nemůžete mi někdo poradit jak si spustím (načtu a aktualizuju ) nová data do AB ? :S
Dá se do AB dodatečně vmáčknout čeština ?:S

Omlouvám se za tyto otázky , ale jsem začátečník a anglicky nemluvím Díky Daniel ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim vsechny a mel bych dotaz. Jak jsem pochopil Amibroker standard verzi nejde pouzit pro napojeni na realtimedata. Pro ty je potreba Amibroker Pro. Muzu ale pouzit Amibroker Standard pro backtest 1min historickych dat ( scmagic ) ? A kdyz bych si koupil verzi Standard ( zatim jen pro backtesting ) a pozdeji budu mit zajem o Profi verzi, doplatim jen rozdil cen mezi obema verzemi a nebo budu muset zaplatit plnou cenu jak pri koupi Standard tak pozdeji i pri koupi Profi verze ?

Diky za odpoved
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
mel bych dotaz. Zakoupil jsem si u scmagic historicke minutove data. Bohuzel co se pocitace tyce, tak jsem naprosty zacatecnik. Vim, ze je to v dnesni dobe netypicke , ale je to tak. Ucim se s nim pracovat asi tri mesice. Pokusil jsem se podle navodu co mi zaslali z scmagic nainstalovat jejich klienta,coz bych jeste zvladl. Pak jsem ho otevrel a stahnul pozadovane soubory, ktere jsem ulozil do "dokumentu". Odtud jsem se to pokousel importovat do demo verze Amibrokera pres Import Wizard \ pick files \ vlozil jsem pozadovany soubor \ next \ finish \ a objevili se dva errory ve smyslu:
Invalid ( close ) price. Prices must be positive. If you want to import no quotation data please specify $NOQUOTES 1 ( no quotation data' box in wizard ) Invalid date format/value. Ticker symbol is empty ( unknow )
Zkusil jsem to znovu pres wizard a tentokrat jsem zkusil pri importu zatrhnout "no quotation data" a "skip" v prvni kolonce. Nasledne jsem v Amiku sice objevil oznaceny radoby stazeny soubor, ale bohuzel pri otevreni : Not enough data available.
Hlavni chyba asi nastala uz pri samotnem stahovani z scmagic. Nikde jsem v jejich klientu pri otevreni nenasel moznost nastaveni pozadovaneho formatu a nakonec jsem zjistil, ze jsem stahl asi naky mnd format.
ES-200606-GLOBEX.mnd
MND File
22,755 KB
Nevim jestli mi tyhle soubory k necemu budou( mam jeste ER2 a YM ) a jestli se to da nejakym zpusobem dostat do Amika. Stahnul jsem to vcera odpoledne a kdyz jsem to zkousel dnes vecer, bohuzel docasny pristup k scmagic byl asi uz zrusen( hlasi to user unknown ).Verim, ze by se pristup dal jeste s scmagic dodatecne dohodnout. Bohuzel bych to ale zase stahnul stejne spatne.
Byl bych opravdu vdecny za jakoukoliv radu. Prosel jsem celou diskusi, ale odpoved na tohle jsem nenasel. Az doposud jsem vzycky nasel co sem potreboval a na rady druhym bohuzel zatim nemam znalosti. Proto jsem se v podstate nezapojoval do diskusi, prestoze Financnik procitam asi pul roku. Ono se to nezda, ale je tady opravdu obrovske kvantum informaci a clovek nez to vsechno precte, vstreba, ujasni si co vlastne chce obchodovat a jak, a vubec o cem "ty" futures vlastne jsou-tak ubehne treba i pul roku. Vzdycky se mi podrilo dostat pres vsechny zdanlive prekazky, ale tady vim, ze s timhle sam nehnu.


Jestli muzete poradte.
Diky moc Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jeste jsem chtel dodat.Ten Amibroker je zatim demo verze. Jestli to nebude treba tim. Chtel jsem to prvni vyzkouset nez si koupim Amibroker Standard koncem tydne. Ale myslim, ze importovat data do demo lze ( aspon na zkousku ), i kdyz asi po ukonceni aplikace budou opet smazany.

Dobrou noc at Vas komodity stipou celou noc !
Robert



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den Roberte,

soubor, který jste si stáhnul je určený do SierryCharts (www.sierrachart.com/) a je uložen binárně a ne textově, tudíž ho AmiBroker neumí načíst. Proto je třeba provést konverzi do textové podoby pomocí sierry nebo BracketTraderu (www.bracket-trader.com/download.html). Pak již nebude bránit nic tomu, abyste si data naimportoval.

Podrobná videoukázka importu do amibrokera je zde: www.financnik.cz/wiki/amibroker

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Pete,

Uz mam otevreny znovu pristup u scmagic a pokusim se to nastavit a stahnout v ASCII formatu. Ale kdyz otevru SCMagicClient tak tam nikde nevidim nastveni formatu. Otevre se mi jen okno kde je Browse, connect, download, configuration. Nevim jestli ten format napsat do toho Browse?

Zkusim to a uvidim
Pak se ozvu,zatim dik
Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...