Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mechanický vs. diskréční přístup k obchodování


Doporučené příspěvky

Já osobně nějaké diskréční přístupy nepoužívám. Podle mě je to nesmysl, protože nikdo z nás neví jak se trh zachová. Důležité je sledovat [bold]kterým směrem trh jde[/bold]. Toto je number1 pro intradenního obchodníka. Krátkodobý obchodník musí umět toto rozeznat a zobchodovat. Např včera večer bylo zřejmé, že trhy stoupají. Tak tam prostě peru longy a hotovo. A vůbec mě nezajímají nějaké úrovně nebo další omezení. Jakmile se trh v mém směru zastaví a nedá mi další profit pak vystoupím s malou ztrátou. Pak čekám na další pohyb.
Rozhodně mi přijde nepraktické zamořovat hlavu nějakými informacemi o úrovních, kde byl trh včera nebo před týdnem,kolik právě obchoduje lidí, apod. Pro intradenního obchodníka toto nemá žádný význam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 67
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to .:OMAR:.,

nevím jaký jste používal diskreční systém, jestli jste u toho sledoval 2 indikátory, 10 různých S/R úrovní, S/D, retracementy apod. - v tom případě je náročné takový systém obchodovat. nicméně jednoduché nemusí být pouze mechanické systémy, ale také diskreční - což je pro mě osobně jediná cesta. řekněme, že obchoduji POUZE proražení high. tedy naprosto triviální pattern. vysvětlení v logu je asi 6-ti slovy a 1-ním obrázkem. takovýto systém není nijak náročné obchodovat.
šel by naprogramovat? asi ano, ale já nevím jak. pointa - systém může skončit jako jednoduchý, ale předchází tomu velmi hluboké a komplexní pochopení trhů. pokud nejste v tomto bodě, nebudete schopen zkonstruovat dostatečně robustní mechanický systém s EDGE, který vám zajistí trvale rostoucí equity. tohle obejít nelze.
nejde totiž jen o to, mít jednoduchý systém - s ním vydělávat nebude - pokud si nerozvinete ono ''chápání trhů''. kdyby fungovali jednoduché vstupy, proč by firmy investovali miliony/miliardy do ''Research and development''? Takové sumy jistě nepotřebujete, co potřebujete je ono pochopení. Poté budete vydělávat, je jedno s čím. Nejsem si jist zda to píši dostatečně srozumitelně, ale tohle je můj pohled na trhy.

V každém případě Vám přeji mnoho štěstí. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel73: Díky, ale když už jsi naznačil, můžeš prosím tu myšlenku dokončit? V čem je odpověď, jak dosáhnout toho přelomu?

MNovak: Sledovat, kterým směrem trh jde, zní jednoduše, ale pro mě je v tom jeden z nevětších oříšků. Třeba zrovna mě pomáhá delta, ale stejně se občas v hlubší korekci nechám nalákat na změnu trendu, chytnu stopku a trh pokračuje vesele dál v původním směru. Kdybych měl nějaký blackbox který mi řekne kam trh jede a bude mít vždycky pravdu, tak je samozřejmě vlastní obchodování už jen trivialita. Mimochodem, tvé "sledovat kterým směrem trh jde" je podle mě diskrece jak vyšitá, nebo to nějak určuješ mechanicky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to MNOVAK

Zdravím :) Chtěl bych vidět vaše vstupy a výstupy třeba za včerejší den. :) Jak na jednoduchý obchodní systém. Pokud se podělíte budu rád. Backtestoval jsem mechanické systémy ale pro mě žádný výsledek nebo systém, který by dlouhodobě vydělával. A představa že jedu jenom jeden TF, bez znalosti SR a podle něho obchoduji bez celkové obrazu pro mě nepochopitelné.

At se daří :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DELUXE: Me to prijde jako hezka pohadka. Ono "pochopeni". Bud to nejak rozvinte nema se o tom nema cenu bavit :). Je to takovy siroce rozsireny nazor, ze si to clovek musi vysedet - ale bez urazky je to hloupost. Znam x lidi co u toho sedi x let, a stale mazi ucty. To co jim chybi je funknci OS a jeho dodrzeni. Imho jako vetsine traderu. Zadne zazracne procitnuti a pod.
Bez urazky, ale neverim na ono "pochopeni". A uverim asi jedine az mi nekdo ukaze jak obchoduje multikontrakty a hlavne stabilne min. 6 mesicu jen s klouzavym prumerem a podobne...

Nazor od MNOVAK je zajimavy...

Pristupu je mnoho.

Mejte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim, ze Deluxe to napsal uplne vyrazne. "Pochopeni" znamena, ze vsechno je to o edge a schopnosti ho konzistentne obchodovat. Pokud "pochopim", ze vstupy jako vysledek nejakych analyz nemaji v zasade vliv na to jestli budu profitabilni, tak nejak automaticky presunu koncentraci a svoje usili jinam, cili k maximalnimu zefektivnovani toho co uz mam.
Zkuste si vzit uplne ten nejjednodussi vstup ale tak aby se v priblizne podobe v trzich opakoval a nastavit si k nemu vystupy (3 x SL). tech 30% viteznych obchodu vam vydelava !!! Cili to neni o systemu ale o tom si cokoliv vzit, uverit tomu a potom to beze strachu a v klidu obchodovat. Potom teprve jasne uvidite, kde se da usetrit/obcas nejaky obchod vynechatvystoupi pozdeji atd, atd.

P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano, tak to potom jsme se pouze nepochopili my :). Souhlasím, jen mám RRR 1:2,5 a win 50%. Jen jsem chtěl říct že to musí bý topravdu ten "nejednodušší vstup", jelikož pokud je v něm diskréce, lehce vzniknou pochybnosti proč jsem to nebral, a kdyby byly... Což je cesta do pekel. Proto ta "mechanika" = nejjednodusi vstup.

Mějte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to .:OMAR:.,

trochu to objasním. stojím si za slovem ''pochopit'' - nebo si doplňte jiné synonymum. znám lidi co u PC sedí 10 hodin denně asi 3 roky a cit na trhy mají poloviční, co já měl za 3 měsíce. jde o to, na co se člověk soustředí. pokud budu u PC pořád sedět a čekat na vstup, nic se o trhu nenaučím. pokud nechápete o čem mluvím, doporučuji knihy o UMĚNÍ, např. Art of Learning (kniha mě příliš neoslovila, ale principy tam jsou jasné). Je obrovský rozdíl dívat se na grafy a čekat na vstup versus učit se číst trhy. To je to co dělá profity - přízpůsobivost trhům, vlastní interpretace ceny. jako systém opravdu stací 2x EMA o různých hodnotách. Trading je o selektivnosti, vědět kdy obchod nebrat, je to o kontextu - za jakých okolností vstup nastane. Je to kreativní činnost, vyjádření sebe sama.
Z vašeho příspěvku vidím, že to co píši Vám stejně připadá jako sci-fi. Nikdy jste umění nestudoval, zato pravděpodobně ovládáte celý arzenál nejrůznějších zkratek, systémů a vůbec věcí, které dělá každý.

Nechápejte mne ve zlém, snažím se sdělit svůj úhel pohledu (možná trochu nevybíravě). Můžete jej zavrhnout a dělat to co ostatní, neberu Vám to. Pouze Vám píši, co myslím že POTŘEBUJETE slyšet, a ne to co CHCETE slyšet. Ale pořád jsou to jen názory..

Držím palce.
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l.: Dovolím si odpovědět, za pana Novaka. Jsem taktéž čistě mechanický trader. Mimojiné se semnou můžete setkat na kurzu Ninjatraderu zde na finančníku. Přikládám foto včerejška, nezajímají mne nějaké SR jako Vás, takže souhlasím s panem Novakem. Nebudu lhát, tento trade je jeden z mých nejlepších... avšak jde o to, že to je čistě mechanický systém. s pozdravem MM

17247

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Deluxe:

já Vás chápu. Souhlasím, že se ten cit dá vypěstovat. Sám jsem ho pěstoval přes půl roku a profitabilně. Jen jsem došel do fáze, kdy (a to se budu už opakovat) Vás rozhodí souhra náhod, pár nepozorností, změna trhu. Osobně jsem tuto cestu vzdal, jelikož se to dá s 1-3 kontrakty, ale pochybuji, že se to dá jet s více kontrakty. To bych se musel stát novým Buddhou a bylo by to pro mne nejspíše snažší, to množství energie a snahy které člověk vynaloží na profity, a jak málo stačí na to aby je ztratil, je v obrovském nepoměru.
Každopádně Vám přeji úspěch, já volím tu snažší cestu.

Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Maxwel:

Vstup z říše snů. Chtěl bych vidět váš obchodní plán na papíře, že zrovna vstoupíte na proražení 5 high v řadě a trh se tak rozjede. Vím, že píšete jeden z nejlepších obchodů pokud to není tajné řekněte mi jeden mechanický vstup a výstup backtest si udělám sám a dám schválně výsledky mechanického systému. :) A můžu se zeptat jak dlouho jedete live :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

P.i.e.t.r.o._l.:

Obchoduji live asi 2,5 roku. Ale tradingem se zabývám cca 5 let.

Kdybych Vám vstup a výstup teď řekl, tak bych Vám vlastně řekl celý systém na kterém jsem dělal několik měsíců... a to se nezlobte, to neudělám. Důležitější stejně než konkrétní systém je princip jakým systémy sestavovat... (k tomu obchodu ještě musím dodat, že minulý měsíc tento systém něco ztratil, byl v DD, takže něco takovéhoto bylo v očekávání)

MM

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To -Maxwell-:
já tomuhle říkám pravítko:) a rád bych se Tě zeptal co Ti to udělalo 09.08.2011? A tak se ptám.
Tam to bylo ode dna také takovéto pravítko. To včerejší mělo dneska pokračování. Jen mi je divný že sice zmizej velké balíky (obchody jsou malé kusy) a přitom v tom jsou velké objemy (je jich hodně (malých)) a hlobka trhu je také jen pár kusů na každé cenové úrovni - jakoby někdo zapnul bagr a jel hlava nehlava a někdo mu ještě ty hlavy házel přímo před radlici. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To -Maxwell-:
klidně mi tykej, na fórech by to mělo být normální. Ostatně tady na Finančníku jsme oba prakticky dvojčata;).
www.financnik.cz/forum/read.php?23,195991,196113#msg-196113

Myslím, že je to nějaká novinka a tak jsem zvědav
kdy to [ital]bagrovo pravítko[/ital] zapnou příště. Já sleduju/trénuju pouze NQ.
Někdo tam pod 2050 asi číhá a chce být vidět.

Bylo by dobré umět diskréčně pouštět vhodný mechanický systém, jednou podle pravítek podruhé podle swingů za další podle něčeho dalšího apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...